Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:49:12
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bicie - program  (Prečítané 21944 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« kedy: 06. Jún , 2013, 12:11:27 »

Čavte... Chcel by som sa spýtať či niekto nevie o nejakom dobrom programe na bicie... Mám EZ Drummer ale ten nie je bohvie aký dobrý. Bolo by dobré, keby sa do toho programu dala pretiahnuť midi stopa bicích z guitar pro a potom by to už pekne samo hralo. EZ Drummer tak funguje to je jeho jediná výhoda asi...

Niečo ako toto:


alebo toto:


Tieto 2 znejú o dosť lepšie ako EZ Drummer tak sa chcem spýtať či náhodou neviete niekto čo sú to za bicie... Písal som im správu ale neodpovedali.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 06. Jún , 2013, 12:36:40 »

ez drummer + metal machine pack. myslim, ze tie bicie zneju uplne v poriadku

https://soundcloud.com/johny85/middle-night-insomnia/s-8ozhP

pripadne mozes skusit superrior drummer - metal foundry + avatar kit

https://soundcloud.com/4eyes/miss-may-i-mixing-practice

imho nevidim problem v exportovani bicich z GP tabu ako MIDI a pouzitie toho midi suboru s VSTi, sam to tak robievam a trva to obvykle 5 sekund
« Posledná zmena: 06. Jún , 2013, 12:41:34 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 06. Jún , 2013, 13:17:18 »

Čavte... Chcel by som sa spýtať či niekto nevie o nejakom dobrom programe na bicie... Mám EZ Drummer ale ten nie je bohvie aký dobrý. ...

EZ Drummer je druhy najlepsi, najlepsi je Superrior Drummer - "to iste" , ale ovela ovela viac moznosti, co ale neznamena, ze aj v EZ by sa nedali spravit riadne bicie.

ono jedna vec je tie bicie riadne naklikat ( co je aj celkom narocne, ak to ma zniet presvedcivo ) a potom ich treba este vediet spravne naefektovat a zapasovat k ostatnym nastrojom, co je tiez vec, ktoru treba vediet.

pochybujem, ze existuje sampler na bicie, kde sa len natiahne nejaka midi stopa z GP a bude to hned zniet dobre...
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #3 kedy: 06. Jún , 2013, 14:44:01 »

Ja som doteraz používal EZ Drummer Drumkit From Hell.. samozrejme tiež som sa s tým hral, že to nebolo tak že som natiahol midi súbor a hotovo... predsa len tie bicie čo použil týpek v tom video top 30 riffov tak tie zneli neskutočne dobre podľa mňa... teda ak by som to mal porovnať s EZ Drummerom tak zneli podstatne lepšie... Skúsim ten Superrior drummer a potom ten metal machine pack a uvidím čo to dá... každopádne zatiaľ dik
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #4 kedy: 06. Jún , 2013, 14:59:12 »

Mna by skor zaujimalo ze aky program sa da pouzit na vytvaranie jednotlivych patternov. Napriklad 90% djentlistov si klika cez klavesy a tak programuje midi co mi pride strasne zdlhave a hlavne zistovat ktory klaves aky zvuk robi. X rokov dozadu som pouzival acoustica beatcraft kde sa dalo vytvorit v pohode patterny aj vsetko len to nefungovalo na midi baze ale uz predpripravenymi samplami. Nasiel som nieco podobne s nazvom Hydrogen (povodne robene na Linux aj sice ked urobili na XP alebo windows 98 mozno aj na 7cku ci Vistu ale asi to microsoft neschvalil) len je to nestabilne ked uz robim viac ako 20 patternov  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. Jún , 2013, 15:00:10 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 06. Jún , 2013, 15:05:15 »

Ja som doteraz používal EZ Drummer Drumkit From Hell.. samozrejme tiež som sa s tým hral, že to nebolo tak že som natiahol midi súbor a hotovo... predsa len tie bicie čo použil týpek v tom video top 30 riffov tak tie zneli neskutočne dobre podľa mňa... teda ak by som to mal porovnať s EZ Drummerom tak zneli podstatne lepšie... Skúsim ten Superrior drummer a potom ten metal machine pack a uvidím čo to dá... každopádne zatiaľ dik
za takymi bicimi je hlavne strasne vela roboty, v drvivej vacsine pripadov su tie bicie efektovane a mixovane externe, ez alebo superior drummer su pouzite len ako sampler.

yugi: uricte existuje nejake free banky na patterny, superior a urcite aj ez drummer maju nejake midi subory s paternami v instalacnom baliku. SD od niektorej novsej verzie ma vstavany prehravac na midi loopy - netusim ci sa dali aj editovat, ale k ez bola zase taka utilitka Solo, v ktorej sa dali jednotlive patterny skladat a editovat. ale v podstate ti staci nejaka banka patternov a hocktory DAW ma editor na midi
« Posledná zmena: 06. Jún , 2013, 15:05:50 od styrioci » Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #6 kedy: 06. Jún , 2013, 15:09:24 »

yugi: uricte existuje nejake free banky na patterny, superior a urcite aj ez drummer maju nejake midi subory s paternami v instalacnom baliku. SD od niektorej novsej verzie ma vstavany prehravac na midi loopy - netusim ci sa dali aj editovat, ale k ez bola zase taka utilitka Solo, v ktorej sa dali jednotlive patterny skladat a editovat. ale v podstate ti staci nejaka banka patternov a hocktory DAW ma editor na midi
Solo mam len take daco nevem ci podporuje lebo ono je to povodne robene nato aby si mohol spustit vsetky EZ drummer veci bez DAWu standalone. Poznam potom este jeden taky trapny sposob v Guitar pro podla cisiel zapisovat bicie ale takyto sposob ako na obarzku by som asi skorej prijal
Zaznamenané

Im a little princess
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 06. Jún , 2013, 15:10:31 »

Ja som doteraz používal EZ Drummer Drumkit From Hell.. samozrejme tiež som sa s tým hral, že to nebolo tak že som natiahol midi súbor a hotovo... predsa len tie bicie čo použil týpek v tom video top 30 riffov tak tie zneli neskutočne dobre podľa mňa... teda ak by som to mal porovnať s EZ Drummerom tak zneli podstatne lepšie... Skúsim ten Superrior drummer a potom ten metal machine pack a uvidím čo to dá... každopádne zatiaľ dik

je to hlavne o tych samploch. EZ Drummer vie pouzivat iba hotove sady. Drumkit from hell sa mi osobne nepacia, zneju mi divne a tenko.

Superrior ma tu moznost, ze okrem hotovych sad (ktorych je viacej, ako pre EZ + vie pouzivat aj tie z EZ), tak ma tam milion editacnych moznosti a este sa tam daju kombinovat rozne bubny z roznych sad medzi sebou. tie editacne moznosti navyse sa daju ale aplikovat aj neskorej v hostitelskom programe, takze vlastne ani EZ nie je preto menej pouzitelne.

ked uz to clovek ma v tom trebars Cubase natiahnute, tak neni problem si jednotlive bubny z EZ povytahovat samostatne ako audio vystupy a tie resamplovat napriklad Drumaggogom - to v pripade, ak by zvuk samotnych samplov z EZ z nejakeho dovodu nevyhovoval. neni to az taka kokotina, ako sa zda. EZ je oproti SD jednak podstatne lacnejsie a takisto menej HW narocne. pritom bicie sa tam klikaju rovnako ako v SD, humanizacne algoritmy funguju rovnako dobre...

podla mna na kvalite vysledku hovno zalezi, ci to bolo klikane v EZ alebo SD  Neviem
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 06. Jún , 2013, 15:12:47 »

Superior obsahuje velmi vela uz hotovych patternov a hlavne sa daju dokupit hotove MIDI packy s patternami priamo na Toontrack stranke.
Celkom pouzitelne su aj patterny od Groove monkee
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Jún , 2013, 15:14:24 »

Ak je teda potreba pouzivat Drumagog , tak pri pouziti veci od Toontrack uz potom radsej ich vlastny soft Drumtracker.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 06. Jún , 2013, 15:24:58 »

Poznam potom este jeden taky trapny sposob v Guitar pro podla cisiel zapisovat bicie
he? vsak si vyexportuj bici track z GP ako MIDI a potom si to edituj v nejakom midi editor (bud standalone alebo priamo v DAW)
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #11 kedy: 06. Jún , 2013, 15:28:07 »

Neviete kde by som mohol stiahnuť ten Metal Machine od Toontracku? Nachádzam len samé nedôveryhodné stránky na ktorých sa nachádzajú 2 MB súbory... tento metal machine by mal mať okolo tých 500 MB
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #12 kedy: 06. Jún , 2013, 15:28:41 »

he? vsak si vyexportuj bici track z GP ako MIDI a potom si to edituj v nejakom midi editor (bud standalone alebo priamo v DAW)
vsak presne to som myslel za trapny sposob Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 06. Jún , 2013, 15:29:43 »

Neviete kde by som mohol stiahnuť ten Metal Machine od Toontracku? Nachádzam len samé nedôveryhodné stránky na ktorých sa nachádzajú 2 MB súbory... tento metal machine by mal mať okolo tých 500 MB

Kupit si to na stranke toontrack.com
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #14 kedy: 06. Jún , 2013, 15:34:18 »

69 € je raz veľa za jeden plug-in... to ich radšej vyhodím na nejakú krabičku  Popiskujem si
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #15 kedy: 06. Jún , 2013, 15:52:15 »

ked sa ti to zda vela, tak to nepouzivaj.
Zaznamenané

stoka!
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #16 kedy: 06. Jún , 2013, 15:54:44 »

ja teraz skusam MDrummer, potrebujem to zatial len na cvicenie...ale vyzera to fajn, zvuk tiez.

http://www.meldaproduction.com/plugins/product.php?id=MDrummer+Large
Zaznamenané
Freedom
nováčik
*
Príspevkov: 54



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 06. Jún , 2013, 16:24:12 »

Thomann ho ma za 59,-

http://www.thomann.de/cz/toontrack_ezx_metal_machine_expansion.htm
Zaznamenané

Fender Stratocaster 1996 Mexico
http://www.rkm.sk
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #18 kedy: 06. Jún , 2013, 22:43:27 »

Hľadal som nejaké tie bicie, ktoré sa na nete dali stiahnuť... sada Metal Machine sa stiahnuť nedala, no našiel som túto Metalheads sadu... stiahol som to, všetko sa v pohode nainštalovalo, no keď som zapol EZ Drummera v Reaperi a vybral som sadu Metalheads, začalo ju načitavať a potom mi vyhodil tabuľku že program reaper_host32.exe prestal pracovať... Neviete čo by s tým mohlo byť? Všetko mi v pohode ide, aj Drumkit From Hell ktoré je nainštalované rovnako ako metalheads, len s tým rozdielom že metalheads nevie načítať
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #19 kedy: 06. Jún , 2013, 23:34:00 »

nainstaluj si 64bit verziu Reapera, zrejme ides pracovat s viac ako 3GB samplov

btw bolo by fajn keby si sa drzal jedneho topiku, lebo takymto tempom bude tvoje problemy s ez drummerom riesit v desiatich topikoch...
« Posledná zmena: 06. Jún , 2013, 23:37:56 od styrioci » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 07. Jún , 2013, 07:43:59 »

nainstaluj si 64bit verziu Reapera, zrejme ides pracovat s viac ako 3GB samplov

btw bolo by fajn keby si sa drzal jedneho topiku, lebo takymto tempom bude tvoje problemy s ez drummerom riesit v desiatich topikoch...

Myslim ze to nebude problem s pamatou, EZXs nemaju take mnozstva dat (ani len sady v Superior drummer nemaju viac ako 4GB RAM).
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #21 kedy: 07. Jún , 2013, 08:12:25 »

Myslim ze to nebude problem s pamatou, EZXs nemaju take mnozstva dat (ani len sady v Superior drummer nemaju viac ako 4GB RAM).

ked si naloadujes komplet sadu, pripadne nejaku velku kombinovanu tak maju. uz som sa tak parkrat dostal cez 5GB samplov, ktore si SD natiahol  Bavím sa skvele hoc by mal aj mensiu sadu, tak staci este prihodit nejaky dalsi samplovany VSTi a appka sa pokaka. presne ten isty problem som mal s x86 Reaperom. Proste 4GB je limit, s ktorym vie x86 fungovat, ked chce viac a dnes nevidim v tom problem, treba pouzit x64.

mozno to nebude jeho pripad, ale moja skusenost je taka.
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #22 kedy: 07. Jún , 2013, 11:01:44 »

Skúsim ten metalheads nainštalovať na PC... noťas mám 64 bitový a PC 32... lenže neviem či to bude tým pretože reapera som sťahoval 32 bitového na PC a 64b. na noťas... ale už potom keď som sťahoval drumkit from hell, to som nainštaloval tú istú verziu aj na PC aj na noťas a ide mi to aj na pc... tak neviem... skúsim to a uvidím

// no takže po nainštalovaní do PC sa nedal spustiť už ani EZ Drummer... ten sa ani nezapol a vypol sa celý program
« Posledná zmena: 07. Jún , 2013, 11:35:21 od Matt » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 07. Jún , 2013, 11:54:21 »

na notebooku s x64 OS a x64 Reaperom si to skusal? btw RAM mas kolko?

min v superior drummer, ale nemal by byt problem ani v EZ sa v nastaveniach da nastavit maximalny limit pre sample, ktore natiahne. je to presne pre take pripady
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #24 kedy: 07. Jún , 2013, 12:24:20 »

2 GB ram... to som neskúšal... ja som proste reapera stiahol z oficiálnej stránky podľa verzie buď na 32 alebo 64 bit. systém.. netuším prečo to nejde... skúsil som stiahnuť z iného serveru ale stále to robí to isté
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 07. Jún , 2013, 12:42:33 »

Mna by skor zaujimalo ze aky program sa da pouzit na vytvaranie jednotlivych patternov. Napriklad 90% djentlistov si klika cez klavesy a tak programuje midi co mi pride strasne zdlhave a hlavne zistovat ktory klaves aky zvuk robi. X rokov dozadu som pouzival acoustica beatcraft kde sa dalo vytvorit v pohode patterny aj vsetko len to nefungovalo na midi baze ale uz predpripravenymi samplami. Nasiel som nieco podobne s nazvom Hydrogen (povodne robene na Linux aj sice ked urobili na XP alebo windows 98 mozno aj na 7cku ci Vistu ale asi to microsoft neschvalil) len je to nestabilne ked uz robim viac ako 20 patternov  Bavím sa skvele

Ja na tom robím aj viac ako 20 patternov. Ale s inštalom so stránky to blblo. Potom som našiel kdesi nejakú inú a ide to stabilne.
« Posledná zmena: 07. Jún , 2013, 12:43:38 od Sanchez » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #26 kedy: 07. Jún , 2013, 13:06:28 »

2 GB ram... to som neskúšal... ja som proste reapera stiahol z oficiálnej stránky podľa verzie buď na 32 alebo 64 bit. systém.. netuším prečo to nejde... skúsil som stiahnuť z iného serveru ale stále to robí to isté
skus si nastavit v ez ten max limit pre sample, daj ho tam na 1300MB, to musi bohate stacit na nejaku zakladnu sadu na klopak, snare, 2x prechod, 2x kotol, hi hat + par cinelov
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #27 kedy: 07. Jún , 2013, 14:59:57 »

kde sa to presne nastavuje?
Zaznamenané
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #28 kedy: 20. Október , 2014, 20:44:01 »

Ja len ktomu exportovaniu MIDI stopy na bicie, ja pouzivam Fruity loops a raz som to tam robil. Tiez EZdrummer, mozes si tam porobit aj bassu, gitaru a ostatne kraviny :)
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.