Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 21:19:36
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektrónka (prúsery, starostlivosť, atď..)  (Prečítané 4444 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« kedy: 10. Jún , 2013, 16:04:24 »

Čaute mal by som takú otázku týkajúca sa elektrónkových aparátov. Mám Peavey 6505+ 112 a tak som dneska v škole premýšlal čo keby.. Aké škody by spôsobil výpadok prúdu, s ktorým by mohlo prísť do aparátu možné prepätie, pošas hrania na aparáte? Resp. prevádzky aparátu (Power- ON, Standby - OFF), že by sa náhle vyplo. Či by to urobilo šarapatu elektrónkam. Viem, že ak by vzniklo možné prepätie tak to istí poistka. Ad 2: Nejaké skúsenosti s Groove Tubes? Ad 3: Mám na aparáte fixný bias. Ako to funguje tu s fixným biasom keď na aparátoch s nastaviteľným sa musí po výmene elektróniek nastavovať bias aby sa predišlo možnému šumu a "zabitia" zvuku? Ďakujem za cenné informácie :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 10. Jún , 2013, 16:37:45 »

mal som 6505 hlavu.. ked som menil lampy daval som to robit niekomu lebo kvoli fixnemu biasu musel prirobit nejaky odpor dva podla potreby..
ak vypadne prud tak o akom prepati hovorime? proste sa ti to vypne, lupne ti to rovnako ako ked to das narychlo na standaby a hned vypnes..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #2 kedy: 10. Jún , 2013, 16:44:19 »

ak som dobre zachytil, tak 6505 je americka hlava a ja verim, ze by mala zniest kadeco. cize nijak zvlast by som sa netriasol, co a ako - poctivy zosik znesie fakt vela.

to kombo je ale tusim len taka lacnejsia cinska altarnativa, spotrebny tovar. pri tomto type sortimentu tazko predpovedat, co to znesie, vacsinou to znesie len malo. ale zase zo strany uzivatela si neviem predstavit, co sa da robit, aby to vydrzalo co najdlhsie.

ja som zastancom toho, ze veci treba normalne pouzivat, nebat sa nicoho. dobre veci vydrzia. riesit vypadky prudu a pojistiek a ja neviem co vsetko, tak to by som sa v tej skole radsej obzeral po babach, ako nad tymto spekuloval...
Zaznamenané
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #3 kedy: 10. Jún , 2013, 18:59:25 »

Je to vyrobené v číne ale je to tiež poctivý aparát. V dnešnej dobe je robené v číne skoro všetko - teraz neberiem do ohľadu len aparáty - a má to príslušnú kvalitu. Takže na čínu by som sa moc nevyhováral. No len tým, že tam dám prirobiť odpory alebo tam niečo zasahovať do plošáku tak tým mi padne záruka. No a samozrejme s tým kombom nebúcham o steny ani ho nevystavujem vode a podobne :D. Starám sa oňho jak o vlastné dieťa :D.
« Posledná zmena: 10. Jún , 2013, 19:08:00 od DenisVanMorgan » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #4 kedy: 10. Jún , 2013, 19:39:25 »

to , že je niečo vyrobené v číne znamená len to , že to spravili v číne a asi to robil nejaký číňan alebo činka  :) , že sa o to staráš je pekné ale odísť  do kremíkového nebe ti može aj amerika ,  anglia hocičo , pri číne je tá pravdepodobnost podla mna vačšia , ale to by som neriešil , riešil by som , či má aparát poctivé trafáky , súčiastky , keby si mal na aparát  5000 E  tak  by si asi nekúpil čínsky strat a čínsky Marshall   Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #5 kedy: 10. Jún , 2013, 19:49:16 »

Tak ale samozrejme, že nie. Ale na cenu 550 eur je to kombo skvelé. Určite lepšie podľa mňa ako ValveKing, na ktorom som hral pár krát a nepáči sa mi celkovo ten aparát. Zatiaľ som na toto kombo nepočul zlú sťažnosť. Že by sa niekomu niečo pokazilo alebo odpálilo. Pokiaľ viem sa do EU dováža od 2010-2011? Kamarát ho má už odvtedy a šlape jak hodinky. :) No ale neprišli sme sem riešiť Čínu - neČínu :D. Obávam sa toho, že keď doňho raz kúpim nové flaše, že to narušenie záruky tam potrebné bude aby sa tam na ten bias prirobil trimer. Lebo nastaviť to bude treba určite. Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 10. Jún , 2013, 19:52:29 »

Neries to zbytocne, ani pri vymene lamp, pokial tam das sparovane. Tieto dnesne cinske veci su robene tak, ze vydrzia tak 10 rokov max. (vacsinou sa ale pokazia ovela skor) a potom to aj tak budes menit. To nebude aparat na cely zivot, nic neboj. :)
« Posledná zmena: 10. Jún , 2013, 19:53:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #7 kedy: 10. Jún , 2013, 19:56:55 »

To mi je jasné Žmurk ale hádam 5 rokov s ním aspoň vytiahnem :D predsa nič nieje večné. Tak isto jak tie kondenzátory a podobné namáhané súčiastky. Ešte k tomu elektrolytické kde sa po čase elektrolyt môže proste vypariť a kondenzátor vyschne. Ale to neviem aké kondenzátory používajú do týchto aparátov. Každopádne s tým rátam to sa neboj :)
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #8 kedy: 10. Jún , 2013, 20:02:16 »

ale ten trimer tiež nerieš, ked tam neni od výroby ,    ked to dáš na prelampovanie v servise ti už nejaké lampy s ktorými to bude hrat určite nájdu , a samo nechcem ti kazit radost  z aparátu , dosť neštastne založená tema  :)  no a tie kondíky , 30 ročný starý kondík tesla ked som dal do 5 Waťaku čo stavám bol lepší jak nový shit  Hitano , aparát citelne stíchol ,  prestal až tak brumet , čo dávajú do toho tvojho neviem ale až taká sláva to asi nebude , ako vo všetkých lacnejších aparátoch , cena nepustí  Som metlak  o dnešných súčiastkách asi tolko  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko
« Posledná zmena: 10. Jún , 2013, 20:09:25 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #9 kedy: 10. Jún , 2013, 20:15:30 »

hej ale záleží aký typ kondenzátoru to je :) no však ja som s tým nerátal, že to budem mať na x rokov. Žmurk takže no stress teším sa z toho, bude to hrať dokedy bude :)
Zaznamenané
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #10 kedy: 10. Jún , 2013, 20:23:11 »

ale nemyslím si, že to je nejaká šunkoidná šunka úplná :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #11 kedy: 10. Jún , 2013, 20:54:54 »

Je to vyrobené v číne ale je to tiež poctivý aparát. V dnešnej dobe je robené v číne skoro všetko - teraz neberiem do ohľadu len aparáty - a má to príslušnú kvalitu. Takže na čínu by som sa moc nevyhováral. No len tým, že tam dám prirobiť odpory alebo tam niečo zasahovať do plošáku tak tým mi padne záruka. No a samozrejme s tým kombom nebúcham o steny ani ho nevystavujem vode a podobne :D. Starám sa oňho jak o vlastné dieťa :D.

nemam nic proti cinskym veciam a uz vobec nie voci cinskym cenam. ked ale jedna firma ponuka zosik ako hlavu za 1200€ a potom ponuka ten isty model ako kombo, ktore bezne bvvaju drahsie ako hlavy, ale v tomto pripade je to cele lacnejsie o polovicu, tak sa mi nechce verit, ze cely rozdiel bude len o cene prace a ze by inak boli tie zosilovace co do suciastok a preciznosti vyroby rovnake...

co je samozrejme jedno a nic to nemusi znamenat.

v kazdom pripade zopakujem - veci su na to, aby sa pouzivali. strachovat sa hypoteticky mozes dopredu o cokolvek, len podla mna to nema zmysel. az budes potrebovat prelampovat, tak prelampujes. az sa to ma samovolne dosrat, tak sa to dosere aj keby si neviam ako o to pecoval.

to je cele.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 13. Jún , 2013, 10:54:41 »

stretol sa tu uz niekto s takym javom na celolampe, ze zosilovac hra uplne normalne a zrazu sa zvuk strati a po nejakom kratkom case amp zase hra normalne? Uz viacero ludi mi vravelo ze nieco taketo sa im udialo na zosiku, ale je to skor nahodne sa vyskytujuce. Moze to byt sposobene lampami, kolisanim napetia -230V zo siete alebo niecim inym?
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 13. Jún , 2013, 10:55:51 »

stretol sa tu uz niekto s takym javom na celolampe, ze zosilovac hra uplne normalne a zrazu sa zvuk strati a po nejakom kratkom case amp zase hra normalne? Uz viacero ludi mi vravelo ze nieco taketo sa im udialo na zosiku, ale je to skor nahodne sa vyskytujuce. Moze to byt sposobene lampami, kolisanim napetia -230V zo siete alebo niecim inym?

Kdesi som cital, ze to mozu byt aj stare kondiky (sposobuju vypadky napatia).
« Posledná zmena: 13. Jún , 2013, 11:10:22 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #14 kedy: 13. Jún , 2013, 11:06:37 »

svojho času sa takto zvykol stratiť zvuk v chybnej slučke. Ak má slučku, prepoj káblok a potestuje...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.