Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 18:35:58
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Overclock  (Prečítané 29241 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« kedy: 25. Jún , 2013, 15:20:57 »

Toto je kapela, v ktorej pacham basu. Fungujeme par mesiacov, kapela si sadla rychlo, hned sa zacali diat dobre veci, ale necakane nam odisiel gitarista kvoli zufalej vytazenosti v praci. Takze surne hladame nahradu, nech nezakapeme hned v zarodku. Kto je z BA, pripadne dochadzatelneho okolia a pacilo by sa mu taketo hrat a skladat, hlaste sa mi. Nahravky su len take predbezne orientacne, este sme nemali cas tam nahrat spev, ale uz sa tam rysuje. Malo by sa to dalej uberat priblizne tymto smerom, ale velmi zalezi od gitaristu, ake nalady prinesie.

http://bandzone.cz/overclock

V 2. a 3. sa mi nechcelo zatial velmi dotahovat mix, dajte pripadne nejake tipy, nikdy nezaskodi nazor ineho ucha.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 28. Jún , 2013, 19:34:00 »

vypocul som si tie 3 veci a v zasade fajn, mozu z toho byt fajn veci, ked sa to podokoncuje.

Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #2 kedy: 28. Jún , 2013, 22:45:35 »

Veľmi kvalitná hudba. Potešila ucho.

Aký je celý basový reťazec?
« Posledná zmena: 28. Jún , 2013, 22:47:37 od BrokenWings » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 29. Jún , 2013, 10:11:04 »

Dik chlapi, len treba toho gitaristu surne...

Basovy retazec live:
Cort Action V (+ FET buffer) - Engl Savage 60 - G-major 2 - Hartke VX115

V nahravkach je to zhruba takto:
Cort Action V (+ FET buffer) - Poulin HyBrit Head - Compressor - GEQ10 - Poulin LeCab1
Ale pozor, poradie hlava - kompresor - eq - bedna nie je furt rovnake, niekedy su aj 2 eq, niekedy 2 kompresory, skusam, hram sa.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 29. Jún , 2013, 21:40:16 »

Vyborne. Zvuk basy velmi prijemne zaujal. Vcera v noci som tie tri songy tocil asi hodinu.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 30. Jún , 2013, 01:25:01 »

Vyborne. Zvuk basy velmi prijemne zaujal. Vcera v noci som tie tri songy tocil asi hodinu.

no! a mame prveho fana a to tam este nie je spev ani to nie je doaranzovane a dokoncene :D
len ten gitarista keby sa uz vyskytol, nech mozme fungovat normalne...

inak ten zvuk basy je z principu presne taky, ako som si predstavoval, len sa musim naucit robit s multiband kompresorom
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 30. Jún , 2013, 08:47:33 »

fakt prijmene pocuvanie, dobre to bude.. v zasade tam neni nicoho vela a je tam pekne miesto na spev.. parada!
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #7 kedy: 30. Jún , 2013, 08:52:02 »

musim pochvalit.. velmi prijemne
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 30. Jún , 2013, 11:59:17 »

vdaka chlapi!  Na zdravie!
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 22. September , 2013, 19:54:39 »

Takze po nekonecnych amaterskych piplackach so skladanim, nahravanim, aranzmi, mixom a masteringom vypluvame do sveta prvu z troch veci:

In the corner

http://bandzone.cz/overclock

https://soundcloud.com/sksmokie/overclock-in-the-corner
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 22. September , 2013, 20:39:27 »

pekny song, len divne je ze basa znie vyskovejsie jak gitara.. taka punkovita je heh :)

edit uz viem cim to je.. IMHO zbytocne ste nakreslovali tu basu prave v tomto songu, to by to chcelo taky objemnejsi zvuk mozno, neskresleny.. takto znie ta basa trochu ako do ineho songu ale to zas je tisic ludi tisic chuti..
« Posledná zmena: 22. September , 2013, 20:44:55 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #11 kedy: 22. September , 2013, 21:02:12 »

basa v pohode, akurat je na mna trochu vzdy nahlas.. ja by som ju dal trochu tichsie, k tym cistym gitaram o nieco viac a hned by to tam lepsie zapadlo aj s tym zvukom. tym, ze je taka skreslena a nahlas, tak zbytocne trci. ale ostatok super aj zvuk aj song  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 22. September , 2013, 21:06:05 »

Tu basu ozaj ubrat, prilis prekryva gitary. Inak zvukovo sa tam podla mna hodi.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #13 kedy: 23. September , 2013, 10:39:04 »

super skladba, páčilo by sa mi to počúvať na koncerte, myslel som si že gitaristi preto pindajú do tej basy, lebo jednoducho gitaristi, ale fakt v tých pokojných pasážach tá basa všetko zabíja a zase v tom prvom nástupe sa niekde stráca, ono by sa možno zišlo mixnuť wet/dry pri tej base, ale bežne počuť aj takto znejúcu basu
« Posledná zmena: 23. September , 2013, 10:49:06 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 23. September , 2013, 10:44:39 »

super skladby, páčilo by sa mi to počúvať na koncerte, myslel som si že gitaristi preto pindajú do tej basy, lebo jednoducho gitaristi, ale fakt v tých pokojných pasážach tá basa všetko zabíja a zase v tom prvom nástupe sa niekde stráca, ono by sa možno zišlo mixnuť wet/dry pri tej base, ale bežne počuť aj takto znejúcu basu

lol, praveze ja zboznujem zvuk basy.. praveze my gitaristi vacsinou picujeme do gitaroveho zvuku..

inak mozno si aj spomeniem ze kde som ten song uz pocul.. tie kila co tam idu od zaciatku :)
« Posledná zmena: 23. September , 2013, 10:45:26 od kaolko » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.