Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 13:03:46
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Overclock  (Prečítané 29240 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #15 kedy: 23. September , 2013, 11:00:11 »

mne by ani tak neslo o zvuk ako o to ze ta basa tam na moj vkus hra privela. inac ano, je zbytocne vpredu a miestami je to celkovo taky rocknroll ze si kazdy strikuje svoje - cim chcem akurat povedat to ze na moj vkus je tam miestami vela vyhravok cez seba a ta basa tomu nepomaha.
co sa mi ale paci je spev a farba vokalu.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 23. September , 2013, 13:14:56 »

zvuk neni to, co najviac na tej pesnicke zaujme, ale v zasade funguje. hudobne to je dobre, spev je tiez dobry.

ako celok sa mi to lubi  Na zdravie!
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 23. September , 2013, 16:16:33 »

Tak nakoniec celkom fajn recenzie :)

Co sa tyka hlasitosti basy, mate pravdu. Ked to clovek pocuva par hodin pri dorabani a mixovani, tak si celkom zvykne na to, ze niecoho je tam vela, hlavne ked na tom hra :D Clovek sa snazi pocut seba najviac a potom to tak dopadne...
Ale ubereme jej urcite.

Co sa tyka zvuku basy, ten je zamerne taky, o to tam ide. Mozno by som mohol stipku gainu ubrat, nech sa to podoba viac mojmu realnemu zvuku. Mam rad, ked to zvoni a reze.

Co sa tyka poctu basovych tonov za sekundu, to je tiez zamer. Ono vlastne tato kapela existuje asi hlavne preto, ze ma zacali srat basaci so svojim mumlavym nevyraznym zvukom a tiez stylom hry na sposob "ja som tu len do poctu, lebo gitary malo dunia". Proste mam rad, ked je basa normalny nastroj rovnocenny s ostatnymi a nie len nejaky mumlot skryvajuci sa pod hudbou.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #18 kedy: 23. September , 2013, 17:09:47 »

Kecat ti do muziky je posledne na co by som sa odvazil. Paci sa mi dokonca zvuk basy. No co nemozem kladne okomentovat je to ze vam chyba rytmicky prvok v kapele pojaci harmoniu s rytmikou (na to, hlavne v rockovej muzike totizto basa aj povodne je urcena). Ak ma byt ten rytmicky prvok ta basa co si nahral, chyba jej presnost a to bolo prve co mi dnes povedal aj jeden laik na rockovu muziku ked tu skladbu pocul.
Nepresnostou to straca zbytok gúl co tomu zostalo po tom ako odosli spodky ktore to teda ako vravis zjavne nikdy nemalo.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #19 kedy: 24. September , 2013, 07:21:46 »

Tak nakoniec celkom fajn recenzie :)

Co sa tyka hlasitosti basy, mate pravdu. Ked to clovek pocuva par hodin pri dorabani a mixovani, tak si celkom zvykne na to, ze niecoho je tam vela, hlavne ked na tom hra :D Clovek sa snazi pocut seba najviac a potom to tak dopadne...
Ale ubereme jej urcite.

Co sa tyka zvuku basy, ten je zamerne taky, o to tam ide. Mozno by som mohol stipku gainu ubrat, nech sa to podoba viac mojmu realnemu zvuku. Mam rad, ked to zvoni a reze.

Co sa tyka poctu basovych tonov za sekundu, to je tiez zamer. Ono vlastne tato kapela existuje asi hlavne preto, ze ma zacali srat basaci so svojim mumlavym nevyraznym zvukom a tiez stylom hry na sposob "ja som tu len do poctu, lebo gitary malo dunia". Proste mam rad, ked je basa normalny nastroj rovnocenny s ostatnymi a nie len nejaky mumlot skryvajuci sa pod hudbou.

je to samozrejme tiez len moj nazor proti tvojmu, ale ako basak co sa tiez snazi nebyt mumlak ti mozem poradit akurat tolko, ze velmi pozorne precitaj to co napisal yogi, lebo on to vystihol uuuplne na sto percent a yogi teda na basu tiez vie.
skor narazam na to ze ked kazdy strikuje a nieje tam groove, tak to sice ide, ale neslape.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #20 kedy: 24. September , 2013, 09:53:26 »

prečo tá basa ide pekne s bicími a so spevom, myslím si že hrá v rytme, sú tam nejaké nepresnosti 2:04 - 2:07 ako keby nevedel ako to tam napratať, ale to je podľa mňa vyslovene zaváhanie hráča
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 24. September , 2013, 09:57:50 »

tak ja nie som basak ale pocujem ze to ide krivo nie len v tom jednom okamihu.. tak neviem no.. a pocuje to aj yogi aj pista tak zrejme je nas takych viac :)
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 24. September , 2013, 10:00:16 »

krivo znamená čo Huh!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 24. September , 2013, 10:29:44 »

ako inspiracia ked hrat zaujimavu basu v podobnej muzike je vyborny geddy lee, ale myslim ze toho urcite bhlokvva pozna. geddy pekne ukazuje ze ked hrat zlotejsiu basu, tak ako - aj v kontexte groovu, aj prepojenia rytmiky a melodie. pesnicka slape, je to pestre, ale zaroven upratane. nie je jednoduche vediet udrzat tu spravnu uroven aby to bolo akurat. a zahrat tie vyhravky presne, co je pri takejto base nutnost.

http://www.notreble.com/buzz/2012/04/18/rush-yyz-geddy-lees-isolated-bass-isolated-bass-week/
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 24. September , 2013, 13:33:40 »

krivo zase zrovna nie, ale to fonky co kazdeho roztancuje, tam tiez zrovna nie je :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 24. September , 2013, 13:37:04 »


tak hlavne spolupraca s bubenikom, aj tuto to dobre pocut, jak pulzuju spolu, aj ked su bicie potlacene..
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 26. September , 2013, 15:55:11 »

Tak mne je jasne, ze to nie je velmi presne. Tusim okrem posledneho refrenu je to cele este povodny take, co som nahraval este doma ako zakaldnu nahravku pre interne ucely. Potom sme sa venovali gitaram, spevom, mixu a chujovinam atd a zvykol som si aj na to, ze je to krivo, aj ze nahlas. A ked to zacalo chytat formu, tak som od radosti aj zabudol, ze som to chcel cele prehrat nanovo... Fakt je to tak katastrofalne krive, ze to vyrazne kurvi dojem?

Nepresnostou to straca zbytok gúl co tomu zostalo po tom ako odosli spodky ktore to teda ako vravis zjavne nikdy nemalo.

Co presne myslis tymi spodkami?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 26. September , 2013, 15:57:09 »

A Geddyho poznam, len jeho neznesitelny spev mi zial nedovoluje pocuvat tu kapelu, aj ked udajne prichadzam o vela. No co uz so mnou...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
m3t4L_m4n
nováčik
*
Príspevkov: 7

\m/


« Odpoveď #28 kedy: 26. September , 2013, 16:01:48 »

 Bavím sa skvele

http://bit.ly/19J6MM9
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 26. September , 2013, 17:04:57 »

ja by som tu basu prehral, urcite to tej nahravke moze len pomoct ak to vies dat presne, to ze ta basa nieje rovna neznamena ze si moze plavat uplne mimo bubenika, straca to gule a to je skoda.

na basu podobneho stylu mozem este odporucit solovy album billyho sheehana: holy cow. ale zrejme aj to poznas  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.