Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 11:38:30
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brian May  (Prečítané 16125 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #15 kedy: 26. Júl , 2005, 10:55:09 »

ta gitara je z krbu....a tremolo je tiez jeho patent s otcom....vymysleli ho tak by sa dolo hore dole tahat oktava a aby to aj tak drzalo ladenie....a super pesnicka je.....i ked neviem ci sa pripisuje celemu queen alebo len fredimu....ale barcelona (nie indulona i ked by to bolo fun keby tam spievali indulona) to je bohofska songa
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 26. Júl , 2005, 11:11:28 »

no ale Barcelona je cisto freddyho pesnicka s tou opernou kacou ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 26. Júl , 2005, 11:11:46 »

Gueen bola špičková kapela, je to kategória sama o sebe. A určite k tomu prispela aj gitara Briana Maya a jeho perfektne vystavené sóla s charakteristickým zvukom, tónom aj melodikou.
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #18 kedy: 26. Júl , 2005, 11:48:58 »

Prave Brian sa postaral o to,ze som zacal hrat na gitare(12 rokov spat}Vsetci ti Petrucciovia a vaiovia prisli az potom.
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #19 kedy: 08. Marec , 2006, 10:56:27 »

uz ked som bol v skolke tak som sa tam chvalil ze ake dobre pesnicky som pocuval s otcom z platni ze ta kapela sa vola queen ale nik mi nerozumel vsetci zrali iba mandarinku-darinku  bol som z toho frustrovany:laugh:
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #20 kedy: 22. Marec , 2006, 16:49:14 »

Queen je uzasny. Sa mi najma paci ze maju take hymnycke piesne.Velmi dobre vystavane piesne.Fakt ma vie vziat ked maju take vyvrcholenia.Je vidiet ze su velmi prepracovane. Na margo Briana-vynikajuci gitarista ale v niektorych pesnickach ma podla mna blby zvuk na sole. Napriklad Love of my life. Tam sa mi nepaci.Ale na druhej strane vo vacsine je fakt dobry ten zvuk.

Naposledy upravil tomino, : 22.03.2006 o 20:53
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #21 kedy: 22. Marec , 2006, 20:48:22 »

Brian May je uzasny gitarista, v niektorych skladbach hra fakt uzasne veci, je to fakt talent, ma svoj vlastny super image, a fasa gitarku:woohoo:
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 22. Marec , 2006, 21:50:03 »

ved brian may ma stale svoj zvuk uz 30 rokov aj viac..to spozna clovek hned
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #23 kedy: 16. Máj , 2006, 23:43:28 »

veru, veru, .... Brian May, Vox a jeho \"krbovka\" :-)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 31. Máj , 2006, 12:18:01 »

queen je urcite jedna s najoriginalnejsich, najlepsich a najvplyvnejsich rockovych kapiel seckych cias. vzdy mi imponovala ich nekonecna napaditost, schopnost mat, vsetky veci na doske dobre (ako sa vravi- all killer, no filler) velky doraz na melodiu a atmosferu kazdej skladby (podobne ako The Beatles) k tomu vsetko vynikajuci hudobnici. brian may je urcite pre mna jeden z najoriginalnejsich gitaristov. a jeho krbovka potvrdzuje, ze clovek z talentom moze dat tvar aj dusu aj niecomu inemu ako fender, gibson, ibanez atd... vie ako hrat a má co hrat...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #25 kedy: 01. Jún , 2006, 10:28:20 »

Majster nad majstrov a hlavne hlavicka , vzdy vie co hra.B)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 20. Júl , 2006, 18:46:58 »

Dlho som nemohol Queen pocuvat, lebo som poznal iba par hitoviek typu we will rock you a tie ma az tak nebrali, ale teraz si pustam album po albume (Zatial vedie  u mna innuendo)a je to uplne super. Pustam si to uz asi 5 dni dokola vsetko, parada. Briana pridavam do skupiny mojich 3 najoblubenejsich gitaristov vedla Iommiho a Pagea.
Zaznamenané
tailgunner
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #27 kedy: 20. Júl , 2006, 20:36:48 »

on patri medzi mojho top 1 gitaristu....a to aj dobre spieva, hra na klaviri a barsco...
ale on proste vie kedy...nepreplna songy stvorminutovymi solami a vsade nepcha nejake rychle behy a tak...ale ked zahra, tak prave vtedy ked treba a to co treba...on proste vie kedy   Žmurk
Zaznamenané
duroslav
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #28 kedy: 06. Január , 2007, 20:19:18 »

tak, tak, Brian May je boh... Som frajer...len profigitarista dokaze posudit jeho technicku uroven, ale asi nic extra, viaceri mi hovorili, ze: on nehra rychlo... Ale to vobec nevadi. Mnohi z nas dokazu posudit inu stranku prejavu a to vkus. Prave podla vkusu povazujem Briana Maya za gitaristu c.1. Dobre pisali niektori, ze vie, co hrat chce. Ked pocuvate jeho sola, tak VOBEC to nemusi byt trhacka strun a to solo ma svoju myslienku, napad, je tak originalne, ze podobne by to nevymyslel nikto iny. A najvacsiu nadheru vytvaral povestnym vrstvenim tonov, ked zahral gitarovu pasaz troma aj viac gitarami. Toto pouzival na starsich albumoch, v "ejtiis" sa to takmer vytratilo....Skoda.
Nieco k jeho gitare. Bolo popisane vela, vela pravd, polopravd... Pravdepodobne to vyzera takto: korpus by mal byt dub z jedneho kusu, zo spominaneho krbu, krk mahagon a hmatnik dub. Snimace Burns Trisonic. Robili ju s fotrom 18 mesiacov a pouzili vela zaujimavych veci: pruziny z motorky, packa z bicykla, mamine perletove gombiky... Hra s mincou Sixpence, ktora uz nie je v obehu, zvlastne cislo, ani som neveril, ze existuje, ale videl som ju na ebay. Kombo samozrejme Vox AC30
PS: odporucam: cela tvorba Queen, ale najviac songy Father to son, Prophet´s song
                          cela solo tvorba Briana Maya, najviac skladby Ressurection, Star Fleet a Cyborg
vsio... Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 06. Január , 2007, 21:08:35 »

Teraz dávali 3 dni skoro po sebe niekedy po polnoci 2 koncerty Queen - z Budabešti a Wembley a dokument  o natáčaní albumu Night at the Opera. Všetko som si rád pozrel, aj keď tie koncerty poznám. Mayova hra je výborná - krásne melodická, premyslená, má ťah a dobre sekunduje spevu. Je svojský, ľahko spoznateľný a v podstate unikátny. A v pohode dokáže zahrať aj rýchle dobre šlapajúce hardrockové sóla. Nemám mu čo vytknúť. Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.