Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 10:57:44
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107633 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #315 kedy: 27. November , 2017, 09:58:23 »

Trosku som to prevetral a moje dojmy su nasledovne:

- absolutne neriesim dizajn, suciastky, celkove momentalne spracovanie, je to absolutny prototyp, urceny na testovanie/ladenie, ale vymenil by som potaky za lepsie, aby napr. mali lepsi chod a prijemnejsie reagovali.

- nema to slucku, osobne ju nevyuzivam ani na inych ampoch, ale obcas sa zide. Myslim, ze nie je problem dorobit ju.

- je tu viacero plusov a minusov, co sa tyka konstrukcno-zvukovych zalezitosti, napr. EQ, ale nebudem pisat, lebo cely ten zosik je, ako som uz spominal prototyp.

Teraz k zvuku:

- hlasne jak svina

- hraje to inak nez vsetky tranzistory, na ktore som doteraz hral. Lepsie. Ma to silnejsiu dynamicku odozvu, fajnovo to reaguje na trsatko, ale stale je tam citit taku "umelinu" a neprirodzeny atak, co pri lampovom ampe nie je poznat.

- EQ funguje zaujimavo. Neviem ako to bolo/je zapojene, ale basove pasmo ponuka brutalny extrem, stredy by sa mali volat basy a musim vyzdvihnut vysky, obzvlast PRESENCE!!! Vyborna vychytavka pri tomto zosiku. S tymto sa da carovat najviac. Podla mna by tam uplne stacili stredy a presence. :)

- cisty kanal sa mi pacil najviac, fajnovo papa krabice, ale tym, ze amp nema prijemny lampovy "brejkap" (nebudil som do nepricentna, mozno ma), tak niektore krabice zneju naprd. Ale niektore zas velmi dobre. Napr. Bogner/Plexitone/niektore Boss.

- skresleny kanal mi pride nedotiahnuty, dost blati a potak "drive" uz od hodnoty 4 nema vyznam. Cize zatial zbytocne ho komentovat. Myslim si a chcel by som tomu aj verit, ze tento kanal sa da vyladit na fajnove, pevne, prierazne a dynamicke skreslenie. Potencial tam urcite je.

Spravil som aj ukazku, v popise najdete signalovu cestu. Hodnoty na ampe boli volume na 4, basy 2-3, stredy 6, vysky 7-8, presence 7. Pisem v cislach, nie "v hodinach".

https://soundcloud.com/brandon-kociov/andrews-solid-state-amp

Viem si tento amp v buducnosti predstavit aj na podiu. Ma viac plusov ako lampa, co sa tyka praktickosti, ale zatial prehrava, co sa tyka pocitu.


Popiči, ale nedávajte mu robiť testy gitarových vecí lebo ak má aj nahovno gear, tak to vie ojebať prstami  Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #316 kedy: 27. November , 2017, 11:26:30 »

zvuk v ukazke je skvely, neni co namietat. dost mi to pripomina Satrianiho skore obdobia, on vtedy tiez pokial viem isiel dost cez trandaky, a takyto podobny typ zvuku to byvaval, neskorej zlampovatel, aj zvukovo sa posunul ...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #317 kedy: 27. November , 2017, 18:31:33 »

Diky moc, hosanci.  Na zdravie!

Budeme to priebezne s Andrejom ladit a dam(e) vediet, ako sa to hybe. Za seba - chcem este krajsi cistejsi, s este lepsou dynamikou, lepsi EQ a samozrejme vylepseny druhy kanal. Predstavy su, chut do ladenia tiez, tak uvidime.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #318 kedy: 27. November , 2017, 19:22:58 »

Nezneje to zle, pouzitelne, no je tam vo vrchoch citit tu tvrdost trandakovu. Ale akoze nie je to zle. A tiez musim povedat ze Brano hra vyborne, to sa musi nechat.
« Posledná zmena: 27. November , 2017, 21:15:03 od PanTau » Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #319 kedy: 27. November , 2017, 20:30:59 »

Branko bravo parádna hra :) A zvuk sami páči, je taky chlpatý riadne nasraty  Bavím sa skvele . Človek si hneď vybaví riadny pruser keď započuje slovo tranzistorák ale toto je veľmi použiteľný zvuk. Som zvedavý kam ten amp spolu s Andrejom posuniete :).
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #320 kedy: 27. November , 2017, 23:43:53 »

Netreba zabudat, ze hram Bogner RED pedalom do cisteho kanalu, ktory je vynikajuci a ktory, ako som pisal - znasa pedale dost dobre.

Moja specialna a velka VDAKA patri samotnemu Andrejovi, ktory mi zosik doniesol a odniesol priamo z miesta, kde som sa prave nachadzal. A popravde mi dnes aj bolo trosku smutno, ze som si nemohol brnknut do Andrejovho tranzistoraku.  Zdravíčko
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #321 kedy: 28. November , 2017, 08:21:01 »

ako  prajem veľa úspechov s  týmto trandákom ,  Na zdravie! mám rád takéto inovácie  a  výskumy Je to frajer
 

ja som raz dávno tiež uvažoval nad stavbou dákeho tranzistoráku , niečo malinké a  išiel som na to s   ideou že prampy  budú vlastne gitarové škatulky ... vtedy so mal na   výber  ts9 a  marshall guvernor alebo RAT  ale vtedy  nebolo penazí ani času na také experimenty , ...

ale dnes kebyže idem do toho určite  by bolo za zváženie dať tam preampy s Jfet tranzistormi ako J201
v   podstate s  týmito tranzistormi s a dajú okopírovať lampové schémy a  hrá to velmi podobne ...

ved aj tie bognery  sú vlastne schematicky na tom istom princípe ako lampa len sú tam tranzistory J201,
pozrite  si video Bogner Ecstasy Red vs. Goosoniqueworx Seventheaven


kópiu Seventheaven mám doma a  velmi dobre  to  hrá ,

vyrába sa aj pedál ako Mr. boogie kt  je rectifier v  krabičke  velmi často stavaná DIY kraička ,
aj diezel v4 či aký to je model , .... aj kopec  marchallov  a fendrov je na  nete takto postavaných s  tranzistormi J201,

viem že yb to bola lahká cesta ale  zvukvovo asi smerovejšia a  jednoduchšia už to hrá to čo  má :D
keby  že tam dáte plexitone do preampu a  dobrý koncák  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

komerčina úspešná  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. November , 2017, 18:47:38 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #322 kedy: 28. November , 2017, 09:34:15 »

Bogner nie je Rectifier v krabicke.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #323 kedy: 28. November , 2017, 14:14:55 »

nevravim, ze trandakove drajvy musia hrat zle - amp in the box pedale (bogner, diezel, dunlop 5150 etc..) su toho dokazom. len ked sa vedla toho postavi lapacove skreslenie, tak je hned jasno  Bavím sa skvele  Na zdravie!

cca 44:50

inac celkom fajn test drive pedalov - na konci porovnaju boss metalcore a diezel vh4 pedal (dva pedale, ktore sa im pozdavali najviac) vs lampac
« Posledná zmena: 28. November , 2017, 14:15:41 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #324 kedy: 28. November , 2017, 14:29:49 »

Andrej uz prepojil korekcie za skreslenie? Lebo to mal naopak, na styl M/B MKx.
Ano, EQ je už za skreslením.

- EQ funguje zaujimavo. Neviem ako to bolo/je zapojene, ale basove pasmo ponuka brutalny extrem, stredy by sa mali volat basy a musim vyzdvihnut vysky, obzvlast PRESENCE!!! Vyborna vychytavka pri tomto zosiku. S tymto sa da carovat najviac. Podla mna by tam uplne stacili stredy a presence. :)

Ten presence som urobil účinnejší, ako mávajú bežné ampy, aby pri vykrútení cez polovicu bol asi, ako inde na max, ale máš ešte možnosť pridať.
Basy-stredy-výšky majú inú schému zapojenia, ale podobný priebeh, ako u Marshallu. Pravdepodobne vďaka výstupnému trafáku má ten Marshall menej basov, než môj trenzistorový. Ale napr Engle majú frekvenciu stredov nižšie a preto majú menej basov a viac výšok. Pri mojich korekciách stačí zmena 1 kondenzátora na EQ podobný Englu, aj som rozmýšľal o prepínači.


* Tone_Marshall+Engl+Andrej.GIF (14.44 KB, 600x300 - prehliadnuté 272 krát.)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #325 kedy: 28. November , 2017, 16:03:19 »

Ja si myslim, ze vyladit zvuk tranzistora, aby znel na mikrofon fakt dost podobne ako nejaky lampac nie je problem. Mne skor ide o pocit, ktory ma sprevadza pri hre. Ono to nejak spolu suvisi samozrejme: lampa/teplo a tranzistor/sucho

Neviem, ci je mozne dosiahnut, aby sa ta "suchost" tranzistora stratila a prislo teplo.  ha ha ha Uvidime.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #326 kedy: 28. November , 2017, 18:36:14 »

Hej, ved toto je ta otazka, ze co este doladit. Sprava sa to dobre, ale este tomu chyba ten pocit. Ci je to preampom, alebo absenciou vystupaku, co ma na vysledku nemaly podiel, neviem... A mozno len nejake frekvencie priskrtit... Inak Andrej, urcite by tomu dodal gule trochu lepsi preamp. Ty si tusim vravel, ze si tam dal obycajny TS. Podla mna by stalo za to tam dat nejaku JFET emulaciu, co o nich pisal tipek. Zopar som ich uz urobil a podoladoval k uplnej spokojnosti a neni o com. Fakt to hra na 99% lampovo. Keby so dorobil slucku, mozme tie preampy skusit rovno na koncak a uvidime.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #327 kedy: 28. November , 2017, 18:54:13 »

Bogner nie je Rectifier v krabicke.


neni , som len zabudol napísať  slová  že sa  robia  pedále  ako dr. boogie a  podobné pedále ....
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #328 kedy: 29. November , 2017, 09:45:05 »

drzime palce. Bezne hram s krabicami do marshall avt. Ked tam dam SLP1959 alebi JMP, pocitivo je to ine, aji puse Brano, na tranzistore sa mi paci ze si “nevymysla” ako niekedy lampa a prenasa, hoci studeno, to co dostava. Kazdopadne pre mna lepsie znie tranzistor preamp do lampy, ako lampa do lampy alebo lampa do tranzistora.  Na zdravie!
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #329 kedy: 29. November , 2017, 14:53:46 »

Kazdopadne pre mna lepsie znie tranzistor preamp do lampy, ako lampa do lampy alebo lampa do tranzistora.  Na zdravie!

Uplne presne. Ten koncak je furt problem. Najdrahsie lampy, vystupak, vaha, cena... Ale kua nie a nie to nejako rozumne nahradit. Andrej je nadej Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.