Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 15:12:38
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107396 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 09. Júl , 2013, 14:59:17 »

Daj lepsie nahravky, z tychto je to tipovanie uplne zbytocne. Ked chces prekvapit ortodoxnych lampistov (a mna medzi nimi), tak to urob uz poriadne Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #31 kedy: 09. Júl , 2013, 15:28:32 »

No touto nahravkou dokazujes len to, ze tranzistor zneje zle, teda tu urcite a ze aj lampa moze zniet zle.  :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 09. Júl , 2013, 15:42:30 »

Ked je to vacisa veda, naco to robit? Nie je lahsie si zvolit jednoduchsiu cestu?

Jednoduchšia cesta je opajcnúť existujúci úspešný produkt.
Zložitejšia (ale zase vedou by som to nenazýval) je niečo nové vymyslieť. Teraz je jedno, či som vymyslel tranzistorový alebo lampový amp.
Len som vás chcel presvedčiť, že to ide aj bez lámp, že nie je jednoznačne jeden zvuk horší, ako druhý.

Daj lepsie nahravky, z tychto je to tipovanie uplne zbytocne. Ked chces prekvapit ortodoxnych lampistov (a mna medzi nimi), tak to urob uz poriadne Žmurk

Nahraté sú dva zosíky s tou istou bedňou cez ten istý mikrofón, zvuková karta nebola prebudená, ani nič za ňou. Ničím sme tú nahrávku nevylepšili, aby sme "nerozmazali" rozdiel. V tomto smere podľa mňa je práve takáto nahrávka dobrá pre porovnanie.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 09. Júl , 2013, 16:22:49 »

ide o to, ze sa to da odsnimat aj lepsie. tuto branko napr dal suche gitary na papierovo najhorsom 10W nastaveni toho ampu a jak pekne mu tie gitary zneju aj bez uprav Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 09. Júl , 2013, 16:34:17 »

...
Nahraté sú dva zosíky s tou istou bedňou cez ten istý mikrofón, zvuková karta nebola prebudená, ani nič za ňou. Ničím sme tú nahrávku nevylepšili, aby sme "nerozmazali" rozdiel. V tomto smere podľa mňa je práve takáto nahrávka dobrá pre porovnanie.

dnes je vela dobrej a lacnej techniky k dispozicii, takze kazdy moze z obyvacy posielat temer profesionalne ukazky. a ludia su na take aj nauceni, takze aby si zaujal a oslovil, treba aparat vystelovat, bednu vybudit, seriozne od repraku omajkovat a takto pekne nablizko do ksichtu odprezentovat  Neviem
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #35 kedy: 09. Júl , 2013, 16:57:42 »


Len som vás chcel presvedčiť, že to ide aj bez lámp, že nie je jednoznačne jeden zvuk horší, ako druhý.




A to sa ti akoze podarilo? Tu su oba zvuky dost zle, tak neviem..co sa dokazalo?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 09. Júl , 2013, 17:47:07 »

A to sa ti akoze podarilo? Tu su oba zvuky dost zle, tak neviem..co sa dokazalo?
No vidíš a mne sa zdajú oba dobré.
Pravdupovediac som očakával, že všetci, ktorí si nebudú istí, čo je čo, budú vypisovať, že sa to pri tej kvalite nedá a rátam aj s tým, že niekto napíše, že HOT hrá tranzistorovo a preto sa nedá odlíšiť.
Nahrávku urobil vo svojom štúdiu Mišo Kovalčík a dúfam že nikto tu nebude tvrdiť, že Mišo nevie nahrať gitaru.

Ale všetkých vás chápem, po toľkom masírovaní názormi typu "celolampa", "true bypass", "káble" atď je ťažké prijať iný názor za svoj.
Samotný Mišo ma presviedčal o tom, že tranďák je blbosť.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #37 kedy: 09. Júl , 2013, 17:50:26 »

to ze to Kovalcik nahral je jedna vec.. ale asi nepocul jak to znelo zosnimane.. ono ked len posunies nahodou blbo mikrak do polohy kde to proste nehra dobre, tak dostanes presne hento..

zakladny problem tych ukazok je ze ta druha vec znie jak nevybudena, ma ooovela viac basov v tom zvuku nastavenych jak by bolo treba.. ale to je jedno.. proste z tychto dvoch zvukov by som si nechcel zadovazit ani jeden pokial by som prisiel na stranku kde sa predavaju zosiky abolo by tam nieco v tomto style..  Zdravíčko

Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 09. Júl , 2013, 17:59:29 »

to ze to Kovalcik nahral je jedna vec.. ale asi nepocul jak to znelo zosnimane.. ono ked len posunies nahodou blbo mikrak do polohy kde to proste nehra dobre, tak dostanes presne hento..

zakladny problem tych ukazok je ze ta druha vec znie jak nevybudena, ma ooovela viac basov v tom zvuku nastavenych jak by bolo treba.. ale to je jedno.. proste z tychto dvoch zvukov by som si nechcel zadovazit ani jeden pokial by som prisiel na stranku kde sa predavaju zosiky abolo by tam nieco v tomto style..  Zdravíčko
Toto beriem.
Ten zosík má ešte veľa chýb a je zatiaľ nepoužiteľný, len som chcel ukázať, že má cenu sa zaoberať možnosťou zosíku bez lámp. Všade na fórach čítam, že to nejde, ale tomu neverím...
Skrátka nie je tam taký priepastný rozdiel - pred tým, než som sem ukážku zavesil by väčšina z vás opdprisahala, že ten rozdiel s prehľadom pozná.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #39 kedy: 09. Júl , 2013, 18:00:27 »

a teda vysledok je aky? ktore bolo ktore?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 09. Júl , 2013, 18:07:54 »

a teda vysledok je aky? ktore bolo ktore?
Prvý HOT, druhý tran.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #41 kedy: 09. Júl , 2013, 18:09:49 »

no tak vačšina sa trafila  Na zdravie! a podla mna , nech si každý hrá na čom chce  Si píš!!!
« Posledná zmena: 09. Júl , 2013, 18:11:16 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #42 kedy: 09. Júl , 2013, 18:19:15 »

No vidíš a mne sa zdajú oba dobré.



No vidis a tu sme u toho zasadneho problemu  Žmurk
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #43 kedy: 09. Júl , 2013, 18:23:54 »



Ale všetkých vás chápem, po toľkom masírovaní názormi typu "celolampa", "true bypass", "káble" atď je ťažké prijať iný názor za svoj.



Toto snad nemyslis vazne. Zacinam pochybovat o tom, ze vobec pocuvas usami a nie len merakom, lebo nim sa hudba nepocuva a zatial si nam ani nedokazal opak.
« Posledná zmena: 09. Júl , 2013, 18:24:44 od PanTau » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #44 kedy: 09. Júl , 2013, 18:31:19 »

Prvý HOT, druhý tran.
tak potom pre HOT nie celkom dobra reklama, dost rozsypane skreslenie  Neviem ten trandak, keby sa znormalizoval, tak moze kludne hrat dobre
« Posledná zmena: 09. Júl , 2013, 18:32:15 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.