Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 18:17:16
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107656 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #45 kedy: 09. Júl , 2013, 18:55:23 »

paralela medzi trandom a lampou je podla mna kludne notebook a PC , obidva stroje majú svoje pre a proti , niekto by chcel PC a niekto notebook , niekto aj aj , a niekto drevenú kalkulačku , že Hiwattisti  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 09. Júl , 2013, 19:52:58 »

Toto snad nemyslis vazne. Zacinam pochybovat o tom, ze vobec pocuvas usami a nie len merakom, lebo nim sa hudba nepocuva a zatial si nam ani nedokazal opak.
Kurník šopa, ty ma tuším nemáš rád (merákom sa oháňam pri dišputách o HI-FI s Progim).

O.T.: Ponúkaš to moje kvákadlo klientom?
Asi pošlem špióna... Bavím sa skvele
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #47 kedy: 09. Júl , 2013, 20:02:07 »

Kurník šopa, ty ma tuším nemáš rád (merákom sa oháňam pri dišputách o HI-FI s Progim).

O.T.: Ponúkaš to moje kvákadlo klientom?
Asi pošlem špióna... Bavím sa skvele


 Bavím sa skvele
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #48 kedy: 09. Júl , 2013, 20:23:28 »

Andrej tiež OT , ja si chcem zadovážit nejaké kvákadlo , mne by si to tvoje nepožičal ? keby bolo dobré by som ho kúpil , tú tému o tom tvojom som zbežne čítal  :)
« Posledná zmena: 09. Júl , 2013, 20:24:03 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #49 kedy: 09. Júl , 2013, 20:40:49 »

Dojdi do mady, mozes poskusat.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #50 kedy: 09. Júl , 2013, 20:44:03 »

ok dik  Na zdravie! , kua ale ja som hral s kvákadlom naposledy vélmi dávno , tak ani neviem čo mám od toho čakat  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #51 kedy: 10. Júl , 2013, 08:00:09 »

Andrej dokázal si akurát to že zvuk sa dá pokaziť na hocijakom aparáte, takto zle sa nedalo nakrútiť ani moje povestné Hartke GT60, čo Pan Tau v kuse vyťahuje Bavím sa skvele a otázka k autorovi nahrávok, on s tými zvukmi bol spokojný hral by s takýmto zvukom Huh!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 10. Júl , 2013, 13:11:44 »

Andrej dokázal si akurát to že zvuk sa dá pokaziť na hocijakom aparáte, takto zle sa nedalo nakrútiť ani moje povestné Hartke GT60, čo Pan Tau v kuse vyťahuje Bavím sa skvele a otázka k autorovi nahrávok, on s tými zvukmi bol spokojný hral by s takýmto zvukom Huh!
Zvuk sa buď páči, alebo nepáči. Čiže tebe sa nepáči a mne sa páči - opakujem, že išlo o porovnanie dvoch zosíkov, keď všetko ostatné sa nemenilo.
Dokázal som to, že viem urobiť bez lámp lampový zvuk: Nikto z vás nenapísal, že poznal, ktorý je ktorý a ako to poznal. Všetci iba hádali.
Ja som spokojný s týmto výsledkom.

Je mi jasné, že väčšina z vás rozmýšľa blondínkovito:

Andrej (alebo hocikto iný) vyrobil tranzistorák.

Rovnaký s lampáčom: zvuk

Benefity tranzistoráku:
Menšia váha,
menší príkon,
menšia poruchovosť,
nižšia cena (pri veľkovýrobe),
vyššia odolnosť pri páde,
zosilňovacie prvky nemajú pätice, ktoré môžu zaoxidovať, netreba ich čistiť,
zosilňovacie prvky nemenia časom parametre, neklesá zisk, netreba meniť bias, netreba nič meniť,
nemení sa zisk a úroveň v sľučke, ako u lampáčov po výmene lámp.

Benefity lampáča:
- - -

Aj tak si kúpim lampový!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #53 kedy: 10. Júl , 2013, 13:19:19 »

Ako vies, ze sme hadali? Ty vies tusim lepsie ako aj kedy som bol dnes na WC.


Stale ti unika ze nikoho nezaujima na CD ci live ako bol zosik takzky, alebo ci som ho mal dva krat v servise, alebo kolko stoja elektronky atd..kazdeho zaujoma zvuk a bohuzial ten je stale na lampovom zosiku lepsi a neukazal si opat. Benefity tranzistoroveko cuda mi su u riti, ked to hra tak ako si nam ukazal.  Cmuk chlapci
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #54 kedy: 10. Júl , 2013, 13:29:33 »

ja sa len čudujem ako tu zopár dost ludí pracuje s  digi simuláciami na noteboku alebo Pc a že ako sa to hýbe ake je to super a čo ja  viem čo všetko ....., trandak je analog a ked sa vie ako sa sprava lampa tak sa to isto da spraviť aj analógovo na trandaku /vid Tech 21 , sansamp, ........./ a koncový stupeň však najnovšie digitálne zosiki tiež pracuju s trandakmi a prenesú super verne to čo sa do toho da- tak logicky nevidím problém v dobre hrajúcom trandaku - len podla môjho skromného názoru musí byť trandak pekne predimenzovaný aspoň tých poctivých 200w na použitie v kapele nech to ma rezervi 
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #55 kedy: 10. Júl , 2013, 13:44:19 »

Jak sa ja dobre bavim  :)


Stevo, nahraj mi nieco seriozne na trandaku, nech pocujem konecne dobry tranzistorovy git. zosik. Dig. sem neplet, to je nieco ine.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 10. Júl , 2013, 13:50:06 »

praveze jak mozes napisat ze lampac ma rovnaky zvuk jak tranzistor ked uz tvoja ukazka tomu odporuje?Huh!

vyhody lampacu: dynamika, dynamika a zas raz ta dynamika, teply zvuk lamp neojebes a rovnako jak sa to chova pod rukou.. taktiez zosiky v ktorych sa daju menit preampove a koncove lampy sa daju posuvat do uplne inych zvukov oproti tranzistoru, ktory proste je jak je.. sa budem opakovat ale tranzistorove aparaty su pre tych co nevedia hrat zial..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #57 kedy: 10. Júl , 2013, 13:51:26 »

ja sa len čudujem ako tu zopár dost ludí pracuje s  digi simuláciami na noteboku alebo Pc a že ako sa to hýbe ake je to super a čo ja  viem čo všetko ....., trandak je analog a ked sa vie ako sa sprava lampa tak sa to isto da spraviť aj analógovo na trandaku /vid Tech 21 , sansamp, ........./ a koncový stupeň však najnovšie digitálne zosiki tiež pracuju s trandakmi a prenesú super verne to čo sa do toho da- tak logicky nevidím problém v dobre hrajúcom trandaku - len podla môjho skromného názoru musí byť trandak pekne predimenzovaný aspoň tých poctivých 200w na použitie v kapele nech to ma rezervi 

sansamp psa 1 som mal .. bola to najvacsia kokotina co som kedy vlastnil hned po midi pedali od behringera.. Zdravíčko
a neplet si digitalnu simulaciu a tranzistory to su uuuuplne rozdielne veci..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #58 kedy: 10. Júl , 2013, 13:53:12 »

Nikto z vás nenapísal, že poznal, ktorý je ktorý a ako to poznal. Všetci iba hádali.
ja som si to aj snazil nejak odovodnovat (karol mi je svedkom :) ), ale trafil som opacne nakoniec. z toho mi vychadza, ze HOT nehra pre mna pekne z toho testu - skarede, rozsypane skreslenie (pocul som tak hrat lacne trandakove cvicitka zatial  ha ha ha ). odhliadnuc od toho, ze to druhe znelo nemastne neslano, prebasovane, jak marshall potichu ( Bavím sa skvele ), tak ma na tom zvuku zaujalo to, ze to malo napriek tym nedostatkom, malemu skresleniu, celkom konkretny a rychly attack. cize ked s tym polaborujes a vytunis to,tak to moze zniet fajn. vsak kopu ludi si tu pochvaluje trandakove drivy a nie je na tom nic zle (plexitone, fulltone, wampler..)

len tie ukazky boli fakt tragicke v tom smere, ze to bola podobna kategoria ako tie progacove ukazky hiwattov z vedlajsej izby co sem stale dava. vsak kua, ked ste boli v studiu, tak neverim, ze toto bolo nahrate z normalnej bedne odsnimane standardnym micom z nejakej beznej pozicie okolo stredu. hned by to znelo lepsie, aj iba takato sucha gitara.

a druha vec je, ze je jedno co jak hra, pokial to bude hrat v kapele dobre, vela ludi hra na nelampove veci, ci uz digi alebo trandakove drivy a su spokojni, cize neviem vlastne co a hlavne naco sa to ide dokazovat :)
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 13:53:34 od styrioci » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #59 kedy: 10. Júl , 2013, 14:02:54 »

este by som rad videl tranzistorovu plexinu alebo tranzistorovy AC30 kde skreslenie koncovych lamp robi nezamenitelny zvuk  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.