Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 21:38:38
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107662 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #75 kedy: 10. Júl , 2013, 15:42:34 »

No nebuďme na seba zlí!
Ale k tomu kupovaniu: Ide mi aj o to, aby ste nabrali dôveru - ak prídeš kúpiť aparát a budú mať 5 lampáčov a 2 tranďáky, aby si vyskúšal všetky, nie iba tých 5

lenze naco? ja si nekupujem aparat kazdy mesiac.. preto ked si kupujem idem do niecoho co sa mi paci zvukovo a ma to prvky ktore chcem aby ten zosik mal a idealne ked na to hra kludne aj niekto znamy.. aspon ja sa teda riadim heslom ze nie som tak bohaty aby som si kupoval lacne blbosti.. niekto teraz bude argumentovat, ze lampove zosiky su nespolahlive.. nie ... ony su spolahlive, problem je v 99% s lampami alebo pouzivatelom samotnym

napriklad.. ak idem vedome po zvuku marshallu a paci sa mi zvuk aldricha, nebudem kukat na nejaky kettner ale asi pojdem po modnutom marshalli, LPcku a tym smerom.. len ako priklad.. nehovorim ze tranzistory su uplne napicu, ale na skreslene zvuky akehokolvek typu mi trh ponuka dostatok veci aby som ich proste obisiel velkym oblukom..

a inak.. este nikdy vzivote som nehral na tranzistorovom aparate ktory by splnil moje poziadavky a neocakavam ze sa tak ostane najblizsich 20 rokov, hlavne ked sa robi cim dalej menej trandakov a ide sa do digitalneho modelingu (ktory napriklad v priapade axe fx je na takej urovni ze uz robi aj tu dynamiku)



taktiez sa divim ze vsetci vyrobcovia trandakov to teda nezapajaju jak lampovy aparat aby sa to tak spravalo a hralo.. podla toho co pises to neni raketova technika a asi to ani nebude drahsi vyrobny postup..
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 15:44:09 od kaolko » Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #76 kedy: 10. Júl , 2013, 15:43:00 »

lampový aparát pre gitaristu je taký istý vynález ako koleso , dnes sú aj iné možnosti pohybu , pásy , kludne aj lietadlo ale koleso je nenahraditelné , je to stále -zatial najlepšie riešenie
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #77 kedy: 10. Júl , 2013, 15:52:26 »

taktiez sa divim ze vsetci vyrobcovia trandakov to teda nezapajaju jak lampovy aparat aby sa to tak spravalo a hralo.. podla toho co pises to neni raketova technika a asi to ani nebude drahsi vyrobny postup..
To sa divím aj ja, napr aparáty Hartke alebo Marshall Valvestate sú zapojené typicky hifisticky, ale koncák v malých plastových P.A. bedniach značky RCF je zapojený "netranzistorovo". Sú to obľúbené bedničky, možno aj preto.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #78 kedy: 10. Júl , 2013, 15:55:51 »

este je tu moznost ze ked to vyvyjali skusali to zapojit aj ako lampovy zosik a zistili ze takto ako to maju teraz to bude lepsie..  Žmurk   
neverim ze si prvy clovek ktoremu to napadlo spravit to takto..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #79 kedy: 10. Júl , 2013, 16:02:37 »


Benefity lampáča:
- - -

Aj tak si kúpim lampový!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele


Snad nemyslis vazne Andrej. Nechajte ma vydýchať Vysvetli to potom generaciam gitaristov, ze vlastne su blbi a hraju na horsich ampoch.  Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 16:10:33 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 10. Júl , 2013, 16:07:32 »

este je tu moznost ze ked to vyvyjali skusali to zapojit aj ako lampovy zosik a zistili ze takto ako to maju teraz to bude lepsie..  Žmurk   
neverim ze si prvy clovek ktoremu to napadlo spravit to takto..

Určite to je jednoduchšie, pri "lampovom" zapojení napr. treba koncové tranzistory párovať (tak ako lampy), aj je to náročnejšie na výber súčiastok. Hifi zapojenie je blbuvzdorné.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #81 kedy: 10. Júl , 2013, 16:10:12 »

ja neviem ci som j*ebnuty, ale ja rozdiel medzi tymi dvoma ukazkami pocujem. ci nie o tom to bolo?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #82 kedy: 10. Júl , 2013, 16:12:52 »

Sna nemyslis vazne Andrej. Nechajte ma vydýchať Vysvetli to potom geberaciam gitaristov, ze vlastne su blbi a hraju na horsich ampoch.  Nechajte ma vydýchať
Vysvetli tomu, kto zostane stáť, keď prebehne čierna mačka...
Skrátka je to rozšírená povera a hotovo.
Ako už som spomínal so zvukom lámp, true bypass... nechcem sa opakovať.

Väčšina ľudí verí, že biozelenina je lepšia, ako "nebio". Odborník povie, že rozdiel je iba v tom, že tá "nebio" neobsahuje fekálne baktérie z hnojiva.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #83 kedy: 10. Júl , 2013, 16:14:29 »

ja neviem ci som j*ebnuty, ale ja rozdiel medzi tymi dvoma ukazkami pocujem. ci nie o tom to bolo?  Bavím sa skvele
Dva rôzne ampy, rôzne nastavené, čo si čakal?
Či keby boli obidva lampové, rozdiel by nebol?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #84 kedy: 10. Júl , 2013, 16:17:37 »

Ja sa len proste divim tomu typickemu ceskoslovenskemu spasitelskemu principu (u nas casty folklor inak), ked niekto zacne vsetkych presviedcat, ze vlastne su blbi a ze vsetkych 99,99% doterajsich uzivatelov sa myli a nevie, co je dobre a samozrejme dotycny ponukne nejake "prevratne" riesenie.

Ty si skratka Andrej zaryty odporca lamp (neviem preco) a mam pocit, ze sluchovo skratka iste veci nevnimas (nic v zlom). Podobne ako si sa ma snazil presvedcit, ze lampove hifi zosiky zneju zle, ked takisto vacsine posluchacom na iste zanre hraju lepsie a su oblubene. Popiskujem si Alebo ked tvrdis, ze vymena lamp nema vplyv na zvuk, co Ti zas bude 99% uzivatelov oponovat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #85 kedy: 10. Júl , 2013, 16:18:11 »

urcite by bol rozdiel, kazdopadne oba zneju strasidelne zle  :)
Zaznamenané

stoka!
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #86 kedy: 10. Júl , 2013, 16:33:36 »

keď  si zobereme najjednoduchší zosik ako taký , tak je tam vstupné trafo , pár odporov , kondíkov, a zosilovací prvok , lampa alebo tranzistor ,  zosiky sú to v princípe rovnaké okrem toho zosilovacieho prvku a či je niekoho uchu príjemnejšia lampa alebo tranzistor je čisto subjektívne , to že 99% spoluhrajúcim spoluobčanom  :)  je príjemnejšia lempa nevraví nič o tom či je lepšia alebo horšia , lebo to sa nemeria merákmi , ale uchom a v tomto lampa jednoznačne kraluje , keby nie už dávno by na trhu lampu vytlačil tranďák , opak je pravdou , lampových zosikov sa vyrába čoraz viac , vznikajú nové firmy a nové modely od slabých 1W po silné xW , trh s lampami je možno vačší ako kedysi keď ešte neboli trandy , šak gitaristi pomaly o ničom inom netočia , len o lampákoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #87 kedy: 10. Júl , 2013, 16:37:49 »

Ja sa len proste divim tomu typickemu ceskoslovenskemu spasitelskemu principu (u nas casty folklor inak), ked niekto zacne vsetkych presviedcat, ze vlastne su blbi a ze vsetkych 99,99% doterajsich uzivatelov sa myli a nevie, co je dobre a samozrejme dotycny ponukne nejake "prevratne" riesenie.

Snažím sa ťa iba presvedčiť, že nešťastie, ktoré nás stretáva každý deň, nemôžeš eliminovať obídením čiernej mačky.


...ked tvrdis, ze vymena lamp nema vplyv na zvuk, co Ti zas bude 99% uzivatelov oponovat.

Výmena lámp má vplyv na zisk a skreslenie, čiže má vplyv na zvuk. Nikdy som iné netvrdil!
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 16:38:57 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #88 kedy: 10. Júl , 2013, 17:03:54 »

Kulko a keby si vedel čo všetko ešte dokážem to by si sa ešte len divil  Popiskujem si
a v konečnom dôsledku skoro všeci aktívny hráči hraju cez pa takže to čo ide ľudom do uší je zvuk tranzistoru kedže 99% koncakov v pa je trnadakových
podla mňa obidve ukážky znejú normálne použitelne hrat by sa dalo aj na jednom aj na druhom , blbe na lampe je to že časom sa ten zvuk môže menit /priamo úmerne opotrebeniu a prípadnej teplote lampy/, blbe na trandaku je to že v plnej palbe pri bicích obvykle až tak dobre ani zďaleka nehrá
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #89 kedy: 10. Júl , 2013, 17:14:33 »

Ty mozes hrat na comkolvek a je to furt to iske, ved z ukazok sme uz poculi.

Co pleties hranie cez PA, ved ale snimas snad lampovy aparat mikrofonom, nie?  A to ako to znie z git. aparatu je zaklad, ked to bude hrat zle, tak uz je fuk kam to pojde.

Uz si davam niekolky krat otazku naco vobec reagujem?
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 17:15:27 od PanTau » Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.