Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 12:35:17
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107388 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #90 kedy: 10. Júl , 2013, 17:29:06 »

Naco sa vlastne bavit s clovekom o aparatoch, ktory ich vidi cez cisla a merace ?

Hlavne nahraj fakt pouzitelny zvuk tranzistoru a lampoveho ampu. Potom mozme dalej diskutovat. Vacsina profikov hraju cez lampove zosiky, asi nebudu kok*ti, ze ?

Inak zapadas krasne do tych ceskoslovenskych spasitelskych principov, o ktorych pisal Progy. Dokonca som sa o tom aj presvedcil, ked som si precital tvoju cast v knizke Bratislavsky narez, ci jak sa to volalo...
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #91 kedy: 10. Júl , 2013, 17:48:54 »

Naco sa vlastne bavit s clovekom o aparatoch, ktory ich vidi cez cisla a merace ?
Podľa čoho súdiš, že cez čísla a merače? Niečo také tu píšem?

Vacsina profikov hraju cez lampove zosiky, asi nebudu kok*ti, ze ?
O každom gitaristovi, aj o tebe, sa dá povedať, že väčšina hrá cez iné aparáty...

Hlavne nahraj fakt pouzitelny zvuk tranzistoru a lampoveho ampu.

Inak zapadas krasne do tych ceskoslovenskych spasitelskych principov, o ktorych pisal Progy. Dokonca som sa o tom aj presvedcil, ked som si precital tvoju cast v knizke Bratislavsky narez, ci jak sa to volalo...
Ale keď nemám argument tak začnem urážať?
Ten zvuk je dosť použiteľný, treba si priznať, že ten zosík nehrá tranzistorovo.


Ozaj vie mi vysvetliť, ako vy chápete ten tranzistorový zvuk?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #92 kedy: 10. Júl , 2013, 17:54:22 »

pan Tau nič v zlom ale moje ukážky majú o kus väčšiu sledovanosť ako Tvoje aj to o niečom svedčí ,
k tým zosikom lampa je super vtom že jebnš do strun a očut pekný zvuk a trandak čím viac jbnš do strun tým viac sa to sere - ked sa toto podarí eliminovat a je dobrý vyladený  board je skoro uuplne jedno či lampa alebo trandak
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #93 kedy: 10. Júl , 2013, 17:56:54 »

Podľa čoho súdiš, že cez čísla a merače? Niečo také tu píšem?
O každom gitaristovi, aj o tebe, sa dá povedať, že väčšina hrá cez iné aparáty...
Ale keď nemám argument tak začnem urážať?
Ten zvuk je dosť použiteľný, treba si priznať, že ten zosík nehrá tranzistorovo.


Ozaj vie mi vysvetliť, ako vy chápete ten tranzistorový zvuk?
1. Nepises, ale takto to od teba vyznieva. Zrejme nie si gitarista a uz vobec nie muzikant, ale len vystudovany(asi) elektrotechnik.

2. Hra cez ake ine aparaty ? Vacsinou cez lampove, nie ? Preco vlastne ides proti prudu ? Chces dokazat gitarovemu svetu, ze trandak je rovnako dobry ako lampac ? Zabudni. Nie si gitarista, nevies, co znamena dynamika v praxi.

3. Nemam argumenty ? Urazam ta ?  Bavím sa skvele Ake argumenty by som mal mat vlastne ? Presviedcat ta, ze lampovy zosik je ten naj, co moze byt ? K comu to je dobre ?

4. Ten zvuk je ABSOLUTNE NEPOUZITELNY, ale ABSOLUTNE! Mam silne pochybnosti o tvojom zdravom usudku ohladom zdraveho gitaroveho zvuku. Nechci, aby som (sme) ta zaradili medzi ludi typu Stevino a pod. Lebo taras hovadiny - nie hovadiny o teorii, ale o praxi.

A ako ti mam vysvetlit ako chapem tranzistorovy zvuk ? Uplne suchy, bez dynamiky, nahlas nepouzitelny a smiesny. Pre gitaru urcite.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #94 kedy: 10. Júl , 2013, 18:00:16 »

Inak to, ze vies vytvorit podobnu farbu zvuku lampoveho neznamena, ze sa na to aj tak musi hrat ako cez lampu. A to je ten najhlavnejsi dovod preco ja osobne hravam cez lampovy zosik.
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #95 kedy: 10. Júl , 2013, 18:09:06 »

Inak to, ze vies vytvorit podobnu farbu zvuku lampoveho neznamena, ze sa na to aj tak musi hrat ako cez lampu. A to je ten najhlavnejsi dovod preco ja osobne hravam cez lampovy zosik.

Myslim ze k celej tejto teme stacilo napisat len toto

Inak jediny trandakovy zosik ,ktory bol fakt na urovni bol TECH 21 aj ked tam bola taka cena,ze vacsina lampacov bola o dost lacnejsia.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #96 kedy: 10. Júl , 2013, 18:15:59 »

pan Tau nič v zlom ale moje ukážky majú o kus väčšiu sledovanosť ako Tvoje aj to o niečom svedčí ,
k tým zosikom lampa je super vtom že jebnš do strun a očut pekný zvuk a trandak čím viac jbnš do strun tým viac sa to sere - ked sa toto podarí eliminovat a je dobrý vyladený  board je skoro uuplne jedno či lampa alebo trandak


http://m.demotivation.us/media/demotivators/thumb/demotivation.us__If-You-Are-Unique-that-doesnt-mean-that-youre-useful.jpg
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #97 kedy: 10. Júl , 2013, 18:23:20 »

inak ďalší klasický slovensky fenomén - davová psychóza /poserme sa z lamp / - a absolútna ne-odvaha pozriet sa na veci inak - aby si niekto náhodou neočural nohavice ked sa zvrtne ..................  toto fórum nieje zbierka  gitaristov ktorý majú vo všetkom pravdu - už len kvôli tou že absolútna pravda nejestvuje - jestvuje len dogmatizmus a obmedzene myslenie
ale práve ludia čo sa neboja pozriet na veci inak majú šancu naozaj niečo dosiahnut - pre mna je Andrej veľký odborník  a klobuk dole nad jeho pracou   Zdravíčko
Kaaaajo kopec čaptavých gitaristov extrémne kritizovaných  akademikmi  pre centy hore dole dosiahlo toho ovela viac ako nejaký uber dačo ,                         
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #98 kedy: 10. Júl , 2013, 18:31:45 »

to iste mi napadlo. to je asi taky argument, ze slavko kundrat je na internete popularny, tak je dobry muzikant...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #99 kedy: 10. Júl , 2013, 18:39:13 »

Ja si pockam ked ten zosik dokoncis a bude zniet pouzielne. Zatial pre mna len prazdne reci o veciach co muzikanta nezaujimaju. Ukazka hovori za vsetko.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #100 kedy: 10. Júl , 2013, 18:43:42 »

pan Tau nič v zlom ale moje ukážky majú o kus väčšiu sledovanosť ako Tvoje aj to o niečom svedčí ,
k tým zosikom lampa je super vtom že jebnš do strun a očut pekný zvuk a trandak čím viac jbnš do strun tým viac sa to sere - ked sa toto podarí eliminovat a je dobrý vyladený  board je skoro uuplne jedno či lampa alebo trandak
ake ukazky,ved ja tu zidne nemam ty ringla ha ha ha
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #101 kedy: 10. Júl , 2013, 19:01:55 »

ake ukazky,ved ja tu zidne nemam ty ringla ha ha ha

prave preto maju jeho ukazky o kus vacsiu sledovanost  Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #102 kedy: 10. Júl , 2013, 19:07:47 »

no asi sa hambi preto nemá ukážky , ja sa o jeho tvorbu nejak nezaujímam
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #103 kedy: 10. Júl , 2013, 19:15:37 »

no asi sa hambi preto nemá ukážky , ja sa o jeho tvorbu nejak nezaujímam


Bal som sa odhalenia ale je to tu  No hanbím sa..
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #104 kedy: 10. Júl , 2013, 19:16:50 »

no asi sa hambi preto nemá ukážky , ja sa o jeho tvorbu nejak nezaujímam

pantau sa na rozdiel od niekoho hanbit nemusi   Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.