Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 14:59:56
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107393 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #105 kedy: 10. Júl , 2013, 19:18:14 »

spet k téme , ja sa nesťažujem ani nehambim a je to moja vec
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 10. Júl , 2013, 20:00:28 »

Zrejme nie si gitarista a uz vobec nie muzikant, ale len vystudovany(asi) elektrotechnik.
Som bývalý basgitarista a elektrotechnický inžinier, ak to chceš vedieť.

A ako ti mam vysvetlit ako chapem tranzistorovy zvuk ? Uplne suchy, bez dynamiky, nahlas nepouzitelny a smiesny. Pre gitaru urcite.
Ale to môžeme povedať aj o zlom lampovom zvuku. Daj presnú definíciu, ako to ty chápeš. Alebo to iba ja chápem?

Inak to, ze vies vytvorit podobnu farbu zvuku lampoveho neznamena, ze sa na to aj tak musi hrat ako cez lampu. A to je ten najhlavnejsi dovod preco ja osobne hravam cez lampovy zosik.
Tá farba je hlavná, ostatné sú prevážne výhovorky.
Ty sám si písal o nejkom efekte, ktorý dáva plný lampový zvuk, nechce sa mi to hľadať, prečo si tak zrazu zmenil názor?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #107 kedy: 10. Júl , 2013, 20:09:00 »

Som bývalý basgitarista a elektrotechnický inžinier, ak to chceš vedieť.
Ale to môžeme povedať aj o zlom lampovom zvuku. Daj presnú definíciu, ako to ty chápeš. Alebo to iba ja chápem?
Tá farba je hlavná, ostatné sú prevážne výhovorky.
Ty sám si písal o nejkom efekte, ktorý dáva plný lampový zvuk, nechce sa mi to hľadať, prečo si tak zrazu zmenil názor?
Ale naco sa budem bavit o zlom lampovom zosiku ? Ktory to je ? Budeme tu riesit subjektivne nazory alebo +/- potvrdene pravdy, ze lampovy Marshall, Mesa/boogie, Fender su proste TOP3 lampace a takto to je uz roky ?

Ostatne su prevazne vyhovorky.  Bavím sa skvele No super. Cize srat na pocit z hrania, dolezita je farba zosiku. S tebou koncim akukolvek debatu o muzike, zosilnovacoch, hrani, atd...

Hej, ten efekt sa vola Carl Martin PlexiTone - ma najprijemnejsiu a najpodobnejsiu farbu Plexiny, ale je citelny dynamicky rozdiel, ci hram kablom do Plexiny alebo kablom do PlexiTone-u. A ak mam tu moznost, tak vzdy radsej idem do Plexiny.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #108 kedy: 10. Júl , 2013, 20:10:38 »

A dalsia vec je, ze ten carl martin tiez musi byt pichnuty do ..hadajme coho?  :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #109 kedy: 10. Júl , 2013, 20:13:21 »

A dalsia vec je, ze ten carl martin tiez musi byt pichnuty do ..hadajme coho?  :)
To je samozrejmost. Ale vzdy s tym aj do trandaka dostanem minimalne 10krat lepsi zvuk jak tie dve ukazky.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #110 kedy: 10. Júl , 2013, 20:15:29 »

Tak horsi zvuk ako v ukazkach uz je dost problem vydolovat z normalneho git. aparatu.  ha ha ha
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #111 kedy: 10. Júl , 2013, 20:20:31 »

chlapci , ale zas ruku na srdce , tie ukážky sú zas neni úplne zlé , aby to zas nebolo v rovine , že za každú cenu  Si píš!!!  Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #112 kedy: 10. Júl , 2013, 21:06:36 »

su velmi zle..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #113 kedy: 10. Júl , 2013, 21:23:31 »

chlapci , ale zas ruku na srdce , tie ukážky sú zas neni úplne zlé , aby to zas nebolo v rovine , že za každú cenu  Si píš!!!  Na zdravie!

tiez sa divim tej potrebe. ukazky nie su na posratie, ale etelon "najhorsie na svete" si nezasluzia ani naznakom  Neviem

inak uplne jalova debata, v snahe neviem co presne dokazat tu zacinaju padat naznaky protireceni si aj od ludi, co inak diskutuvavaju vecne  Popiskujem si

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 10. Júl , 2013, 21:31:52 »

inak k teme... prva ukazka sa mi paci viac, ako som uz pisal. zvuk by som popisal ako otvorenejsi. druha ukazka je menej otvorena, ma menej vysok.

moja skusenost s tranzistorovymi aparatmi, teda tranzistorovymi skreslenymi zvukmi je taka, ze maju bzucive vysky. presnejsie to nepopisem, ale trebars elektronkove aparaty aj ked sa im vysky prezenu, tak mozu rezat, pilit a neviem ako to nazvat, ale bzucivost je prave specifikum tranzistorov. da sa to vselijak zakamuflovat a korekciami poupravovat, ale potom ked to nebzuci, tak to je pre zmenu poddekove a to bol napriklad aj rozdiel medzi prvou a druhou ukazkou v tejto teme...

aj som najprv trochu cakal, ze to bude chytak a ta prva ukazka, co sa mi lubila viac, ze bude prave ten tranzistor, ale nakoniec to bolo tak, ako mam sam skusenost...

inak - na tranzistorovych aparatoch som z nudze co-to pohral aj s kapelou, aj na podiach... ze to horsie prelieza z kapely, ako lampac je pravda, ale zvuk takychto aparatov nebolo to, co mi vadilo najviac. najviac mi vadilo, ze hrat na to bola oproti lampacu vzdy tak trochu nuda, ale toto uz nejak viacej rozvinut fakt nedokazem :)
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 21:33:47 od rastis » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #115 kedy: 10. Júl , 2013, 21:41:45 »

tiež už nechcem kopať do mrtvoly , ale na trande je ten tón vždy ten tón , ale lampa keď zahráš tón 100 krát tak vždy bude mať čím prekvapiť , natáčaním brnkátka dostávaš úplne iné zvuky , pomýlením sa pri cvičení nachádzam nové zvuky , keď si zahrám doma na trande a prídem si zahrat do skúšobne na lampe , tak tou škálou a moduláciou zvukou som úplne inde , no a potom sa tak teším , že sa najebem a som fakt úplne inde  :)  Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #116 kedy: 10. Júl , 2013, 21:42:15 »

Andrej, hrám v dvoch kapelách s ľuďmi ktorí nerozlišovali medzi lampovým a tranzistorovým zvukom, rozlišovali len zvuk ktorý sa im páči alebo nie, takže o lampe ani nesnívali, ani nechceli investovať do lampového aparátu, ja som to cvrlikanie tranďákov už nevydržal a kúpil som Ibanez TSA15H, navrhnutý je slušne, niekto povie že je to čínska sračka, ale to je úplne jedno, traja gitaristi pre ktorých lampa neznamenala vesmír po vyskúšaní  prešli na lampu, dvaja z toho mali Valvestate, toto boli ľudia ktorý boli nezaujatý, takže nehovor že lampu volia gitaristi len pre to lebo vládne nejaká zaujatosť

ale vlastne je tu zbytočné niečo písať, si 0,02% ešte s niekým čo si myslí to isté čo ty Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #117 kedy: 10. Júl , 2013, 21:49:04 »

Andrej pls , ty si neni náhosou zvukár z Randalu ?
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #118 kedy: 11. Júl , 2013, 13:47:11 »

moja skusenost s tranzistorovymi aparatmi, teda tranzistorovymi skreslenymi zvukmi je taka, ze maju bzucive vysky.

Huráááá!
Konečne, ďakujem, Rastík.
Ty si to pochopil (príznačné je, že sa zvyčajne hádajú tí, čo nepochopili).
Tranzistorové zosíky majú ostrejšiu limitáciu signálu, preto skreslením vzniká vyšší podiel vyšších harmonických a to dáva ten bzučivejší zvuk. Práve odstránením tej typickej limitácie som dostal z tranzistorov ten lampový zvuk. A ako som už písal, ide to aj naopak, ale to by asi nikto nechcel.

... traja gitaristi pre ktorých lampa neznamenala vesmír po vyskúšaní  prešli na lampu, dvaja z toho mali Valvestate...

Vyššie som už písal, že Valvestate je typický Hifi zosilňovač, takže je tam ten bzučák. Je tam aj lampa, ale iba na ozdobu a situáciu nezlepšuje. Keby sme porovnali Valvestate s mojim ampom (alebo tým HOTom), tak by ten tranzistorovo-lampový test väčšina z vás uhádla.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #119 kedy: 11. Júl , 2013, 13:49:38 »

Andrej pls , ty si neni náhosou zvukár z Randalu ?
Nie, teraz som bohužiaľ nezamestnaný zvukár, preto mám čas na vypisovanie a vývoj zosíku, ktorý nikto nekúpi. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.