Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:18:05
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107364 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #135 kedy: 12. Júl , 2013, 08:06:38 »

Mal som tranďák FENDER PRINCETON a hral podľa mňa celkom super..odohral som x akcií na MARSHALL VALVESTATE, úplne v pohode, hlavne v tom hluku je to úplne jedno..ROLAND JC je CLEAN zvuk metallica od začiatku...ROCKMAN TOM SCHOLZ znie z x nahrávok....na druhej strane na CRUNCH zvuky som ešte nepočul lepší Amp než marshall Plexi/JCM/JMP a jeho odrody..celkovo sú tieo ampy inde dynamikou, farbou, šírkou zvuku ale opakujem čo bolo povedané..záleží hlavne na gitaristovi, potom na zvukárovi, čo pustí von, potom na mikrofónoch cez čo to pustí von...ak sa bavíme len o zvuku bez muziky, tak to nemá cenu... Na zdravie!
« Posledná zmena: 12. Júl , 2013, 08:18:16 od RobG » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #136 kedy: 12. Júl , 2013, 08:40:42 »

...to ja počujem práve pri takých pološťavách , pri čistom alebo hi-gain to neni...

...na CRUNCH zvuky som ešte nepočul lepší Amp než marshall Plexi/JCM/JMP a jeho odrody...

Presne ste to trafili, pri čistom viacmenej skreslenie žiadne - ani lampové ani tranzistorové.
Pri Higaine je tak veľké a ostré skreslenie, že to je zase jedno.
Práve pri crunchových malých skresleniach je rozdiel medzi ostrým tranzistorovým a mäkkým lampovým skreslením.
Často mi gitaristi nechcú veriť, že keby hrali čistý higain, mohli by použiť aj lacný nelampový amp.
Keby som vás chcel v tom teste odrbať, tak by sme nahrali práve higainový zvuk, mohol som vtedy použiť aj domáci HIFI zosík, ktorý pri prebudení skresluje škaredo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #137 kedy: 12. Júl , 2013, 09:29:56 »

Mal som tranďák FENDER PRINCETON a hral podľa mňa celkom super.....

presne ten poznam a neni problem v pripade potreby. Peavey Transtube detto. Marshall robil niekedy na prelome 80/90 seriu, co mala cislovanie zacinajuce na 5xxx, celotranzistorove oneee a tiez pouzitelne.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #138 kedy: 12. Júl , 2013, 09:39:58 »

...Marshall robil niekedy na prelome 80/90 seriu, co mala cislovanie zacinajuce na 5xxx, celotranzistorove oneee a tiez pouzitelne.
Tuším som to tu už spomínal, šak nevadí:
Raz mi jeden kamoš doniesol opraviť tranzistorový Marshall 3210, ktorý našiel na smetisku. Bola tam iba drobná chybička, bol vpodstate funkčný. Na otázku, či mi ukáže to smetisko, kde sa vyhadzujú také dobroty odpovedal, že smetisko je kúsok od Londýna  Bavím sa skvele
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #139 kedy: 12. Júl , 2013, 09:40:20 »

Presne ste to trafili, pri čistom viacmenej skreslenie žiadne - ani lampové ani tranzistorové.
Pri Higaine je tak veľké a ostré skreslenie, že to je zase jedno.
Práve pri crunchových malých skresleniach je rozdiel medzi ostrým tranzistorovým a mäkkým lampovým skreslením.
Často mi gitaristi nechcú veriť, že keby hrali čistý higain, mohli by použiť aj lacný nelampový amp.
Keby som vás chcel v tom teste odrbať, tak by sme nahrali práve higainový zvuk, mohol som vtedy použiť aj domáci HIFI zosík, ktorý pri prebudení skresluje škaredo.


ved nemas o hi-gaine ani ponatia naco takto trepes?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #140 kedy: 12. Júl , 2013, 09:41:37 »

ved nemas o hi-gaine ani ponatia naco takto trepes?
Odkiaľ máš poňatie, o čom mám ja poňatie Huh!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #141 kedy: 12. Júl , 2013, 09:42:27 »

lenze hi gainoyy zvuk neni o tom aby to bolo tenke, ostre a prebudene toto je problem co vnimate niektori dost zle.. si pozrite zosiky ala bogner, diezel herbert, mesa mark 5 alebo dual recto, rockerverb, peavey 5150 .. kazdy z nich je hi gain a kazdy hra pomerne inak.. hlavne u niektorych ani len naznakom nemozeme hovorit o unifikovanom prebudenom ostrom zvuku.. tie rozdiely su dost velke.. mozno pokial sa bavime o niekom co ma na to 200e a chce hi gain zvuk vtedy sa mu to oplati rieist, ale kebyze mam napriklad 700-800e.. ani naznakom nemienim kukat na trandak a rovno beriem 5150 co je stabilny ppci zosik kde nemusis nic riesit
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #142 kedy: 12. Júl , 2013, 09:48:31 »

chlapi a trocha rešpekt proti panovy čo sa tomu venuje trocha dost dlhšie a ma o kus viac za sebou aj skúsenosti aj vedomostí  , ach tato nevychovaná mládež čo si myslí že zhltla všetku mudrost sveta  Neser ma!    , Tý čo naozaj maju niečo za sebou  /Rob , Jey ...  Zdravíčko / Ty sa vyjadrili správne ostatne su dogmi
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #143 kedy: 12. Júl , 2013, 09:56:19 »

... ani naznakom nemienim kukat na trandak a rovno beriem 5150 co je stabilny ppci zosik kde nemusis nic riesit
Je  mi jasné, že z viacerých zosíkov si vyberieš ten, ktorý sa ti bude najviac páčiť (ak peňaženka dovolí).
Je mi tiež jasné, že nikto nebude používať domáci HIFI zosík na gitaru, ale v princípe by si pri rovnakom korekčnom predzosilňovači a rovnakom gaine ten zvuk dostal. Je to iba teoretická otázka - napr. nesmel by "krunčovať".

A to, že keby si mal možnosť vyskúšať niekoľko ampov, medzi nimi tranzistorák a ten by si ani nevyskúšal, to už je otázka niečoho ako náboženské presvedčenie (čo keby ten tranzistorák hral dobre?).

Skrátka keď si presvedčený katolík, tak sa so židovkou neoženíš, ani keby to bola fasa baba.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #144 kedy: 12. Júl , 2013, 09:57:58 »

chlapi a trocha rešpekt proti panovy čo sa tomu venuje trocha dost dlhšie a ma o kus viac za sebou aj skúsenosti aj vedomostí  , ach tato nevychovaná mládež čo si myslí že zhltla všetku mudrost sveta  Neser ma!    , Tý čo naozaj maju niečo za sebou  /Rob , Jey ...  Zdravíčko / Ty sa vyjadrili správne ostatne su dogmi
Ďakujem,
ale to sú iba také kecy na fóre.
V krčme by sme sa kvôli tomu určite nepobili... Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #145 kedy: 12. Júl , 2013, 09:59:36 »

 ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Esteze sa svetovi vyrobcovia ampov zameriavaju aj na pocity gitaristov, nie len na zvukovu farbu aparatov. Mozno preto su tam, kde su.  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #146 kedy: 12. Júl , 2013, 10:02:15 »

...Esteze sa svetovi vyrobcovia ampov zameriavaju aj na pocity gitaristov, nie len na zvukovu farbu aparatov. Mozno preto su tam, kde su.
Rovnako ako výrobcovia liekov, hamburgerov, automobilov. Musíš vyrábať to, čo sa predáva, nie to, čo je dobré.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #147 kedy: 12. Júl , 2013, 10:03:39 »

Milujem lampové Ampy a jeden stack MARSHALL mám aj ako dekoráciu v byte....napriek tomu sa mi marí, že D.Darell z Pentery hrával a nahrával na tranzistorový amp ? Ak je to pravda tak výnimka potvrdzuje pravidlo, lebo Vulgar display of power alebo Kowboys from hell sú pre mňa jedni z naj HI GAIN zvukov...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #148 kedy: 12. Júl , 2013, 10:05:05 »

Rovnako ako výrobcovia liekov, hamburgerov, automobilov. Musíš vyrábať to, čo sa predáva, nie to, čo je dobré.
To chod povedat Bognerovi, Marshallovi, Randallovi Smithovi a dalsim.
V prvom rade tyto pani vyrabali nieco dobre a potom sa to zacalo predavat. A to ani nehovorim o marketingu.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #149 kedy: 12. Júl , 2013, 10:06:01 »

hej pravda je na Randal hral a na to že Randal rozbiehal podnik s Fendrom a videl do vela veci a predsa sa najviac preslavil práve trandakmi a práve v metal muzik
a to vôbec nehovorím o Death ....... takže aj metal sa dá
« Posledná zmena: 12. Júl , 2013, 10:07:11 od stevino179 » Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.