Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 09:01:22
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107380 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #225 kedy: 06. August , 2013, 13:57:50 »

tak brdo napisal ze ten skresleny kanal je uplne zle vyladeny, takze svojim sposobom to mna v tom bode prestalo uplne zaujimat az do momentu kedy pride informacia ze skresleny kanal bol vyladeny a hra dobre.. vtedy sa mozu robit porovnavacky.. lebo IMHO.. ten cisty kanal spravim krasny cistalovy na ozaj kazdom trandaku co asi poznam.. vacsinou je to prave ten skresleny co znie na nich napicu a zatial mi to nic nevyvratilo..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #226 kedy: 06. August , 2013, 14:07:36 »

Tiež sa čudujem, že vyskytne sa tak trochu kontroverzná téma a nakoniec nikoho nezaujíma, že ako to vlastne je.
Okrem teba a Brďa to tuším zaujíma iba Bhlokvvu.
je tu dokopy 15-20 aktivne/pravidelne chodiacich ludi, kedze je to na testovanie v BA, tak dajme tomu, ze min 1/3 odpada, dalsiu 1/3 to nezaujima vobec a zvysok to zaujima mozno zo srandy vyskusat nieco nove, ale realne by si to nekupili, lebo maju ampy poriesene, cize ja sa necudujem ani nahodou  Žmurk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #227 kedy: 06. August , 2013, 14:09:21 »

Postav pred nas hotovu vec, ktora bude aj dizajnovo vyzerat fajn. Dojdem vyskusat, pripadne posli a spravim megarecenziu. Nie sme fabrika, aby sme tu teraz spolu s tebou ladili tvoj buduci vyrobok.  Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #228 kedy: 06. August , 2013, 14:32:39 »

a zas jasne ze to netreba prehanat.. kopec stavitelov velakrat konzultovali ako zriesit voicing, ovladacie prvky a kadeco.. len.. skor s jednotlivcom ako s 20 ludmi naraz.. to by asi nikdy nic nepostavili :) ..  inak fakt, z mojej strany, pokial to bude podotahovane, rad si to vypocujem.. kludne sa necham rad milo prekvapit
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #229 kedy: 06. August , 2013, 14:45:54 »

a zas jasne ze to netreba prehanat.. kopec stavitelov velakrat konzultovali ako zriesit voicing, ovladacie prvky a kadeco.. len.. skor s jednotlivcom ako s 20 ludmi naraz.. to by asi nikdy nic nepostavili :) ..  inak fakt, z mojej strany, pokial to bude podotahovane, rad si to vypocujem.. kludne sa necham rad milo prekvapit
Ludia nevedia, co chcu. Pokial im to neukazes.  Na zdravie! Najlepsie produkty vznikli bez verejneho nazoru. Od Mesa/Boogie po Apple. A funguje to.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #230 kedy: 06. August , 2013, 15:53:02 »

apple nieje najlepsi priklad kedze jobbs si vytvaral sam standardy, aj ked vedel ze ide proti standardom ktore su zauzivane medzi ludmi. kdezto andrej sa chce priblizit k niecomu co standard je, ale kedze nema X ampov na porovnanie a ladenie aby sa to nejakemu z nich blizilo, tak ma problem lebo ide naslepo. axe fx tiez nevzniklo len tak ze sudruhovia napisali kod ako ma zniet mesa a mali na haku ci to znie ako mesa. a v tejto faze ide o porovnanie z dovodu ladenia, nie predvedenie.

« Posledná zmena: 06. August , 2013, 15:53:50 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #231 kedy: 06. August , 2013, 16:00:43 »

apple nieje najlepsi priklad kedze jobbs si vytvaral sam standardy, aj ked vedel ze ide proti standardom ktore su zauzivane medzi ludmi. kdezto andrej sa chce priblizit k niecomu co standard je, ale kedze nema X ampov na porovnanie a ladenie aby sa to nejakemu z nich blizilo, tak ma problem lebo ide naslepo. axe fx tiez nevzniklo len tak ze sudruhovia napisali kod ako ma zniet mesa a mali na haku ci to znie ako mesa. a v tejto faze ide o porovnanie z dovodu ladenia, nie predvedenie.


Hej, chapem, co myslis... ale trochu sme sa nepochopili.  :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #232 kedy: 06. August , 2013, 16:05:41 »

Ludia nevedia, co chcu. Pokial im to neukazes.  Na zdravie! Najlepsie produkty vznikli bez verejneho nazoru. Od Mesa/Boogie po Apple. A funguje to.
no ono to tiez neni len tak, ze daco si vymyslim a teraz idem presviedcat ludi, ze to je prave to, co ludia potrebuju. ak by po niecom nebol dopyt, tak sa do toho nikto nepusti. ina story je presvedcit aj zvysok trhu o tom, ze to je prave to,co chce. ale na to je marketing.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #233 kedy: 06. August , 2013, 16:10:39 »

no ono to tiez neni len tak, ze daco si vymyslim a teraz idem presviedcat ludi, ze to je prave to, co ludia potrebuju...

Podla Andrejovho popisu vyhody/nevyhody lampa vs. trandak:
Zvuk sa buď páči, alebo nepáči. Čiže tebe sa nepáči a mne sa páči - opakujem, že išlo o porovnanie dvoch zosíkov, keď všetko ostatné sa nemenilo.
Dokázal som to, že viem urobiť bez lámp lampový zvuk: Nikto z vás nenapísal, že poznal, ktorý je ktorý a ako to poznal. Všetci iba hádali.
Ja som spokojný s týmto výsledkom.

Je mi jasné, že väčšina z vás rozmýšľa blondínkovito:

Andrej (alebo hocikto iný) vyrobil tranzistorák.

Rovnaký s lampáčom: zvuk

Benefity tranzistoráku:
Menšia váha,
menší príkon,
menšia poruchovosť,
nižšia cena (pri veľkovýrobe),
vyššia odolnosť pri páde,
zosilňovacie prvky nemajú pätice, ktoré môžu zaoxidovať, netreba ich čistiť,
zosilňovacie prvky nemenia časom parametre, neklesá zisk, netreba meniť bias, netreba nič meniť,
nemení sa zisk a úroveň v sľučke, ako u lampáčov po výmene lámp.

Benefity lampáča:
- - -

Aj tak si kúpim lampový!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele


...by som radsej bral tranzistor, ale momentalne pre mna nema zmysel kupovat si trandak, hlavne pre dynamiku a nakoniec aj farbu zvuku. V podstate tieto vyhody trandaka potrebuje kazdy gitarista, takze iste presvedcenie ani nie je nutne.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. August , 2013, 16:11:27 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #234 kedy: 06. August , 2013, 16:18:33 »

Treba si zas uvedomit, ze ak by niekto chcel vytvorit farbu skreslenia trebars Engla/Mesy, atd... tak vlastne ake bude standardne nastavenie na trandaku, aby som docielil totozne nastavenie trebars na Mark V a totozne na nejakom trandaku ?

Uvediem priklad:

Dajme tomu, ze na Engl Powerball budem mat nastavene basy na 5, stredy na 8 a vysky na 5. A taktiez dajme tomu, ze od tohto nastavenia sa bude Andrej odrazat (cisto teoreticky) na svojom trandaku. A opat dajme tomu, ze sa mu podari vytvorit farbu (a mozno aj dynamiku) presne toho nastavenia Powerballu. Otazka ale znie: Co ak pohnem korekciami Poweballu a co ak nebudu pri trandaku tak ucinne ako pri Powerballe ?

Takto sa mozme dopytovat citlivejsich zosikov na nastavenia, trebars MB Mark V, kde otocenie potakom robi kurevsky vela.
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #235 kedy: 06. August , 2013, 16:47:19 »



Uvediem priklad:

Dajme tomu, ze na Engl Powerball budem mat nastavene basy na 5, stredy na 8 a vysky na 5. A taktiez dajme tomu, ze od tohto nastavenia sa bude Andrej odrazat (cisto teoreticky) na svojom trandaku. A opat dajme tomu, ze sa mu podari vytvorit farbu (a mozno aj dynamiku) presne toho nastavenia Powerballu. Otazka ale znie: Co ak pohnem korekciami Poweballu a co ak nebudu pri trandaku tak ucinne ako pri Powerballe ?

Takto sa mozme dopytovat citlivejsich zosikov na nastavenia, trebars MB Mark V, kde otocenie potakom robi kurevsky vela.
[/quote]

Podobne je to aj pri Kemperi amp profileri.Naskenujes si vlastne hotovy zvuk z ampu,ale pritom na Kemperi mas korekcie v strede,cize ked si potom dostavujes zvuk na Kemperi,tak ten rozsah sa uz posuva niekam inam
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #236 kedy: 06. August , 2013, 16:49:13 »

Podobne je to aj pri Kemperi amp profileri.Naskenujes si vlastne hotovy zvuk z ampu,ale pritom na Kemperi mas korekcie v strede,cize ked si potom dostavujes zvuk na Kemperi,tak ten rozsah sa uz posuva niekam inam
Vsak presne na to narazam. :)
« Posledná zmena: 06. August , 2013, 16:49:31 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #237 kedy: 06. August , 2013, 16:50:11 »

Zas uvedme na pravu mieru - Andrej nejde kopirovat nejaky lampac... ci ?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #238 kedy: 06. August , 2013, 18:37:05 »

tak brdo napisal ze ten skresleny kanal je uplne zle vyladeny...
Nenapísal úplne zle, napísal ako MB:
Skusal som aj drajvovy kanal ,ale ten ma moc neoslovil ,lebo koncepcne je to zle zapojene.
Neda sa frekvencne ukorigovat,lebo ako som spomenul ,korekcie su pred skreslenim,cize ako MB...
Korekcie sú pred skreslením, čo býva u moderných ampoch až po. Takže na vyskúšanie bez korekcií je to jedno.

Postav pred nas hotovu vec, ktora bude aj dizajnovo vyzerat fajn.
Pochopil som ťa tak, že mám k nemu urobiť peknú krabicu, aby ste vyskúšali, či sa oplatí vyrobiť mu krabicu Bleee

Chcem iba radu od vás, čo na ňom prerobiť, aby bol akceptovateľný. To naozaj s generátorom nezistím (niektorí ma podozrievajú, že som inžinier teoretik, ale ja to tak nevidím).

Zas uvedme na pravu mieru - Andrej nejde kopirovat nejaky lampac... ci ?
Rozhodne nie, je to iba námet pre ďalší vývoj možno niečoho programovateľného, ešte neviem.
Aj keď vyrobiť Progimu tranzistorový Hiwatt by bol dobrý fór  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #239 kedy: 06. August , 2013, 18:41:13 »

...
Pochopil som ťa tak, že mám k nemu urobiť peknú krabicu, aby ste vyskúšali, či sa oplatí vyrobiť mu krabicu Bleee
...
Tak to si ma uplne zle pochopil.  Bavím sa skvele Skor som to myslel tak, ze viacerym podomacim vyrobcom chyba "talent" na dizajn, aj ked samotna vec je super. A celkovo - proste rad by som pocul/videl hotovy vyrobok od A po Z.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.