Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 18:52:12
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107612 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #240 kedy: 06. August , 2013, 18:46:25 »

Tak to si ma uplne zle pochopil.  Bavím sa skvele Skor som to myslel tak, ze viacerym podomacim vyrobcom chyba "talent" na dizajn, aj ked samotna vec je super. A celkovo - proste rad by som pocul/videl hotovy vyrobok od A po Z.
Ďakujem, škoda, že sme 400 kilometrov od seba, rád by som počul tvoj názor...
Mimochodom aj na to kvákadlo, čo sa mi stále nepodarilo ti ukázať - to už je hotový výrobok.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #241 kedy: 06. August , 2013, 19:02:58 »

Ďakujem, škoda, že sme 400 kilometrov od seba, rád by som počul tvoj názor...
Mimochodom aj na to kvákadlo, čo sa mi stále nepodarilo ti ukázať - to už je hotový výrobok.
V BA som velmi casto a aspon raz, dvakrat do tyzdna tamad prechadzam. Koncom augusta by som sa mal stavit na dlhsie, takze mozme sa dohodnut, fakt som velmi zvedavy, kedze som otvoreny novinkam, aj ked svoj "zvuk" som uz nasiel.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #242 kedy: 06. August , 2013, 19:15:41 »

Inak Andrej, nad tym tvojim kvakadlom uz dlhsie rozmyslam, uplne seriozne. Posli mi cca cenu, co by si za to chcel, mozno by o to malo zopar kamosov aj zaujem.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #243 kedy: 06. August , 2013, 20:02:23 »

Podla Andrejovho popisu vyhody/nevyhody lampa vs. trandak
uz to bude mierne OT, ja som prave narazal na tie tvoje minimalne dva konkretne pripady, pretoze tie firmy aspon s tymi najuspesnejsimi produktami presne trafili to, co ludia chceli a pytali si  Žmurk

Randall Smith prerazil az potom, co sa vo svojom okoli stal znamy prerabkami fender ampov - mark I, podobne to bolo aj s dalsimi produktami (dvojkanalovy mark II, neskor III, mark IV so separatnymi korekciami), recto najprv 2ch, pridany separatny clean pri 3ch recte, ultimatne masiny roadster/roadking. rockovy/blues amp lonestar etc..mas dojem, ze toto vsetko si vycucali v MB z prsta a zrazu to bolo nejakym zazrakom uspesne? ja myslim, ze presne sledovali poziadavky ludi a trhu a ponukli mu to, co si ziadal a vobec to nebolo len tak, ze aha toto je super, toto urcite potrebujete

apple - bezni ludia chceli jednoduchy pocitac, zapnut, robit a neriesit nic. presne to masam Jobs dal. to, ze isiel formou vlastnej, uzavretej platformy bol len ucel, ktory svatil prostriedky. uzavreta platforma = lepsie odladeny SW, menej problemov s nekompatibilitou 3rd paty HW etc.
Iphone - ludia cheli male zariadenie, ktore umozni telefonovat, zvladne multimedia + zakladne ukony z PC, PDAcka boli strasne hoveda, ktore boli tazke a neprakticke, preto aj zakapali hned ako sa roztrhlo vrece so smartfonmi. tiez nemyslim, ze by toto bolo nejake ukazovanie ludom co chcu, ale presne sledovanie trhu a jeho vyvoja Žmurk

a spat k teme, keby sa suskalo alebo gitaristi si pytali aparat co vazi 2kila a bol to trandak, tak by firmy tlacili do vyvoja prachy a robili by trandakove ampy co hraju podobne ako lampove - ved aj boli pokusy - peavey robil XXL, co bol vraj celkom schopny trandak aj na skreslenie, podobne marhsall mode four (ok, malo to po jednej lampe v dvoch kanaloch, ale ked to tam iba svietilo, tak sa to snad ani neda ratat), ale nejak sa to velmi nechytilo. ohlasy na zvuk to malo celkom fajn, ale drviva vacsina gitaristov ked chce amp - hlavu, tak chce tristokilovu kktinu, nech to svieti, blika, hreje, nech sa to semtam pokazi, v kazdom gitaristovi je kus badatela, tak to, ze sa tam daju menit lampy a da sa donekonecna basnit o bezvyznamnych zmenach, je len vyhodou. majoritu zvuk nezaujima. z tej kopy gitaristov na svete je dost mala cast, ktora vie hrat a ktora si vie amp nastavit a ma vychytany zvuk. zvysok si nekupi amp kvoli zvuku, kupi si to preto, lebo na to hra x/y z tej hrstky, ktora vie hrat. no a potom zaplavuju YT otrasnymi videami s neznesitelnym zvukom  Bavím sa skvele

ano potom su aj taki, co chcu dvojkilovy aparat, ale ked uz to ma vazit co najmenej, tak nech to obsiahne cely retazec od zvuku ampu az po efekty a tam trandak konci a prichadza na rad digital, ktory toto vsetko vie a posledne roky dokazuju, ze to vie aj celkom verne.

cize si myslim, ze otazka ani tak velmi nestoji, ze ci je mozne z tranzistora dostat dobry zvuk (je, vsak su trandakove ampy oblubene niektore, bezne sa pouzivaju trandakove drivy ako zakladny skresleny zvuk atd atd), otazka skor stoji, ze na co by niekomu taky amp bol a hlavne preco by to niekto mal hromadne vyrabat, ked na to ani nie je trh?

andrej: inac ten trandakovy hiwatt by mohol byt celkom fajn for  Bavím sa skvele len si nie som isty, ze ci tak zly zvuk sa da napodobnit, salvation mods sa to snazili napodobnit lampami a nepodarilo sa. neviem ci s tranzistormi budes blizsie  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. August , 2013, 20:21:57 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #244 kedy: 06. August , 2013, 20:22:09 »

andrej: inac ten trandakovy hiwatt by mohol byt celkom fajn for  Bavím sa skvele len si nie som isty, ze ci tak zly zvuk sa da napodobnit, salvation mods sa to snazili napodobnit lampami a nepodarilo sa. neviem ci s tranzistormi budes blizsie  Bavím sa skvele
Bavím sa skvele   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele

a súhlasím so všetkým, čo si napísal.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #245 kedy: 06. August , 2013, 21:27:16 »

Zvuk sa buď páči, alebo nepáči. Čiže tebe sa nepáči a mne sa páči - opakujem, že išlo o porovnanie dvoch zosíkov, keď všetko ostatné sa nemenilo.
Dokázal som to, že viem urobiť bez lámp lampový zvuk: Nikto z vás nenapísal, že poznal, ktorý je ktorý a ako to poznal. Všetci iba hádali.
Ja som spokojný s týmto výsledkom.

Andrej, veľmi ti fandím, aby sa ti to podarilo. Sám som zvedavý a kľudne by som sa na to došiel mrknúť niekedy.  Žmurk

Ale podľa tých ukážok si to zatiaľ ešte nedokázal. Myslím, že jediný Branko tipoval opak, všetkým ostatným sa zdal prvý zvuk lepší, druhý horší, ale v podstate obidva zlé. Tiež som si myslel, že už po prvom zvuku budem mať hádam jasno /keď je zlý, bude to tranďák/, ale druhý znel ešte horšie, takže sa to vyjasnilo úplne. Kedysi som vlastnil malé kombíčko Beck a aj na tom sa mi väčšinou podarilo nahrať cez mikrofón lepší zvuk ako tieto obidva.

Ale aby sme mohli skonštatovať, že sa vie urobiť bez lámp lampový zvuk, musí znieť ako dobrý lampový aparát, nie ako zlý tranďák. Ak myslíš, že to bolo len nahrávkou, treba to nahrať zas a lepšie.

Som zvedavý na ďalšie ukážky.   Na zdravie!
« Posledná zmena: 06. August , 2013, 21:30:17 od Pitu » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #246 kedy: 07. August , 2013, 15:21:48 »

... všetkým ... sa zdal prvý zvuk lepší, druhý horší, ale v podstate obidva zlé. Tiež som si myslel, že už po prvom zvuku budem mať hádam jasno /keď je zlý, bude to tranďák/, ale druhý znel ešte horšie, takže sa to vyjasnilo úplne. Kedysi som vlastnil malé kombíčko Beck a aj na tom sa mi väčšinou podarilo nahrať cez mikrofón lepší zvuk ako tieto obidva.
No vidíš, chcel som vám to uľahčiť tým, že sme tie dva zvuky nijako neprilepšovali.
Mali sme to nahrať s kapelovým podkladom, flangerom a hallom, vtedy by ste pochválili aj tranzistorový HIFI zosík. Až pri skúške reálu by ste sa čudovali, prečo to hrá tak zle...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #247 kedy: 07. August , 2013, 15:36:40 »

tak brdo napisal ze ten skresleny kanal je uplne zle vyladeny, takze svojim sposobom to mna v tom bode prestalo uplne zaujimat az do momentu kedy pride informacia ze skresleny kanal bol vyladeny a hra dobre.. vtedy sa mozu robit porovnavacky.. lebo IMHO.. ten cisty kanal spravim krasny cistalovy na ozaj kazdom trandaku co asi poznam.. vacsinou je to prave ten skresleny co znie na nich napicu a zatial mi to nic nevyvratilo..
toto odpalim na cistom kanale a tym padom ma nejaky dalsi iny skresleny kanal uz nezaujima  Bavím sa skvele

keby ma ten Andrejov vytvor absolutne neocaril ,tak verte tomu,ze tu o tom nenapisem ani slovo
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #248 kedy: 07. August , 2013, 15:49:36 »

toto odpalim na cistom kanale a tym padom ma nejaky dalsi iny skresleny kanal uz nezaujima  Bavím sa skvele

keby ma ten Andrejov vytvor absolutne neocaril ,tak verte tomu,ze tu o tom nenapisem ani slovo
Nahraj. Potom mozme pokracovat dalej.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #249 kedy: 07. August , 2013, 15:57:26 »

... a ja uz vlastne ani nemam o com dalej pokracovat  Bravooo
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #250 kedy: 07. August , 2013, 16:03:59 »

... a ja uz vlastne ani nemam o com dalej pokracovat  Bravooo
Preco ? Vsak mna osobne zaujima nasnimany aparat, pretoze ho v 90% pripadoch aj tak pouzivam. To, ze si vysolis niekde v skusobni amp a povies, ze to hra jak Kravitzovi mi pride take... jak z fora.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #251 kedy: 07. August , 2013, 18:14:04 »

...To, ze si vysolis niekde v skusobni amp a povies, ze to hra jak Kravitzovi mi pride take... jak z fora.  Bavím sa skvele
Branko, nejde o to, že hovoríme o mojom výtvore a Brďo ho pochválil a chcem byť loajálny, naozaj. Ale u Brďa by som predpokladal automaticky, že niečo o tých ampoch vie.

Môj amp už je doma, kedy budeš v BA aj s gitarou?
Najlepšia je vlastná skúsenosť.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #252 kedy: 07. August , 2013, 18:34:07 »

Ani nevies ako sa tesim, ak niekto nieco pochvali a zaroven to splna aj ocakavane kvality.  Na zdravie! Takze moju reakciu neber v zlom.

Ozvem sa skor cez PM, ked budem mat cestu do BA.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #253 kedy: 07. August , 2013, 22:47:03 »

čisto z laickeho pohľadu, nebolo by jednoduchšie a zmyselnejšie spraviť lampový preamp a ktomu tvoj tranzistorový koniec ktorý bude čisto iba linearne zosilovať zvuk bez akéhokoľvek kurvenia zvuku?
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #254 kedy: 08. August , 2013, 07:08:09 »

no ale to tam može hodiť  rovno aj výstupák a má hotový lampák a sme zase na začiatku ,  ale keď mu brďo pochválil ten čistý , tak by som sa venoval tej šťave , lebo podla mna dneska ide skoro každý po šťave , kludne aj po plexi , ale hlavne po hi - gain šťáve a tu je kameň úrazu , že gitaristi čo chcú šťavnatý aparát si kúpia kludne robený lampák dvojkanál  za 200 E z bazáru a sú vybavený , keby si mali vybrať  medzi lampákom za 200 a tranzistorom za 200 tak berú lampák , takže Andrejov tranzistorák može hrať lepšie jak lampák , ale gitarista bere lampu a v tomto je to bez urážky zbytočná robota , lebo sa to vyrába pre nikoho a je to kopec presvedčovania , že jak to hrá a to nevravím o modelingových strojoch , proste tá konkurencia je dneska velmi ďaleko cenou a technológiami,  vývojom , Andrej sa vrhol do výroby zosiku ktorý bude hrať lepšie alebo rovnako jak lampák , aj keby sa mu to podarilo tak pochybujem , že mu to niekto uzná a kúpi si to , už len preto , že tam neni lampa , ja proti tranzistorákom nič nemám , ale keď  som si dávnejšie zahral na robeňák u Kováča , 5w , maličký lampový aparátik a šťáva jak prase , tak by som nad trandom ani nerozmýšlal , tiež chcem vidiet jak svieti lampa  Fuuha zíram   
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.