Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 18:01:58
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107654 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #255 kedy: 08. August , 2013, 07:42:26 »

ak to hralo podobne ako toto alebo lepsie

inac celkom nahodou som pri browseni narazil na toto 5W plexi do vrecka, neznie to vobec zle  :)

tak sa moze spokojne na nejaky skresleny kanal vykaslat, hodit pred to TS a aj higainistovi mikne nozkou, jak zvykne joe vraviet  :)
« Posledná zmena: 08. August , 2013, 07:47:29 od styrioci » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #256 kedy: 08. August , 2013, 08:11:22 »

no toto je velká popičofka , mne sa to lúbi
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #257 kedy: 08. August , 2013, 08:15:27 »

no ale to tam može hodiť  rovno aj výstupák a má hotový lampák a sme zase na začiatku
Ani nie nakoľko by sa takýmto spôsobom dosť zredukovala hmotnosť
« Posledná zmena: 08. August , 2013, 08:18:15 od pelko » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #258 kedy: 08. August , 2013, 08:21:00 »

no ale trafák na ten preamp by musel dať  tak či tak , tak jediná záťaž by bola výstupák , tak o kolko by to bolo viac ? o kilo ? možno dve
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #259 kedy: 08. August , 2013, 14:41:45 »

čisto z laickeho pohľadu, nebolo by jednoduchšie a zmyselnejšie spraviť lampový preamp a ktomu tvoj tranzistorový koniec ktorý bude čisto iba linearne zosilovať zvuk bez akéhokoľvek kurvenia zvuku?
Ale preamp sa na zvuku podieľa iba málo, (Progi a Hyenik o tom vedú dosť dlhú diskusiu na tému Salvation preampov). Keď chceš aby to malo gule, musíš prevaliť koncák.

...takže Andrejov tranzistorák može hrať lepšie jak lampák , ale gitarista bere lampu...   
Viem o tom ale stále to nechápem...

ak to hralo podobne ako toto alebo lepsie:
  5W plexi do vrecka
Ale toto je čistý tranzistor! Okolo 30. sekundy ten crunch je bzučivý, (na higaine to nikdy nepoznať). Ten môj hrá určite lepšie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #260 kedy: 08. August , 2013, 14:49:41 »

Ale preamp sa na zvuku podieľa iba málo

Preco potom hociake jednoduche jednokanaly ala Marshall, Orange alebo Hiwatt s podobnymi koncakmi hraju dost odlisne? Nie prave najma kvoli preamp schemam?
« Posledná zmena: 08. August , 2013, 14:49:59 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #261 kedy: 08. August , 2013, 15:08:35 »

Preco potom hociake jednoduche jednokanaly ala Marshall, Orange alebo Hiwatt s podobnymi koncakmi hraju dost odlisne? Nie prave najma kvoli preamp schemam?
Máš pravdu, zle som sa vyjadril, mal som na mysli drajvové zvuky a priebeh skreslenia. Samozrejme korekčne môžu byť rozdielne, napr. Engl má stred (medzi basmi a výškami) asi o oktávu nižšie, ako Marshall.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #262 kedy: 08. August , 2013, 15:34:10 »

Ale toto je čistý tranzistor! Okolo 30. sekundy ten crunch je bzučivý, (na higaine to nikdy nepoznať). Ten môj hrá určite lepšie.

veď nech Ti nahrá niekto nejakú ukážku a šup s ňou na soundcloud alebo youtube a porovnáme Na zdravie!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #263 kedy: 08. August , 2013, 15:38:51 »

Ale preamp sa na zvuku podieľa iba málo,...
...
Mal som asi 5 roznych preampov a bol medzi nimi aj trandakovy. Kazdy z nich siel do styroch rozlicnych koncakov - VHT, Mesa, Engl a Marshall.

Najvacsi rozdiel som spozoroval hlavne pri zmene preampu do isteho koncaku, najmensi pri zmene koncaku. Mensi rozdiel som pocul medzi VHT a Mesa, kedze VHT mal KT88 a Mesa 6L6.

Tot moja vlastna skusenost.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #264 kedy: 14. August , 2013, 18:55:56 »

Obcania, takze mam to v skusobni, pohral som sa, zbuchol som rychlo nejake ukazky. Kedze sa mi zachcelo byt trochu svina, tak som nahral 3 aparaty a v ukazkach ich poprehadzoval. Vasou ulohou je odhalit Andrejov tranzistoriak a pripadne aj napisat, ktore ukazky sa vam pacia najviac, resp. najmenej. Napato ocakavame odpovede   Žmurk Popiskujem si

http://www5.uschovna.cz/download/M95EWP9MTWAFX7SU-534/NKC2YSVBW6

Je to nahravane na rovnakej bedni (Greenback a PG57) s rovnakou gitarou na rovnakych polohach prepinaca a snazil som sa trafit rovnaky zvuk na vsetkych 3 aparatoch.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #265 kedy: 14. August , 2013, 19:19:10 »

moj tip je ze tranzistor je drive 1C a drive 2B
 
(resp som nerozhodny este by som tipol ze 1B a 2B) clean som si nepustal vobec tam ma to nezajiiiima  Bavím sa skvele
 Zdravíčko
« Posledná zmena: 14. August , 2013, 19:20:19 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #266 kedy: 14. August , 2013, 19:21:44 »

Z tychto ukazok sa mi najviac pozdavaju tieto:
Clean 2
Drive 1c
Drive 2a/c

Ale farba zvuku ani jeden... zial.

Ako uz bolo spominane - nie tak farba, ale dynamika je dolezita. A to je uz na osobnom vyskusani kazdeho gitaristu.
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #267 kedy: 14. August , 2013, 20:46:21 »

na tranďák tipujem clean2, drive1b a drive2a, neviem rozhodnúť ktorý zvuk sa mi páči, nahrávky nie sú čisté, a v cleane je tam reverb? treba to nahrať tak aby tie nahrávky boli čisté, či len mne to hrá nejako blbo?
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #268 kedy: 14. August , 2013, 22:39:33 »

clean 1c

skresleny sa mi nepaci ani jeden,  navyse rozladena gitara  Neviem
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #269 kedy: 15. August , 2013, 05:28:14 »

No je pravda, ze sa mi nechcelo hladat ladicku...
Ale reverb neni nikde.
A primarne ide o odhalenie tranzistora, takze prispevky typu  "mne sa nepaci ani jedna" bez snahy o odhalenie su myslim irelevantne.
Co sa tyka pocitu z hrania, tak u mna ok. Dynamiku citit a pocut, aj ked to ma este muchy. Nevie to dat higay, len taky rockovy drive (zatial). Inak hrali na tom este dvaja a tiez sa im to celkom pozdavalo.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.