Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 04:52:53
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107627 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #270 kedy: 15. August , 2013, 08:25:43 »

tak ked pocujem, ze to pri palm mutingu iba prdne miesto toho aby to urobilo dz, tak akakolvek chut na dalsiu analyzu ma prejde. to dz pri PM vie spravit dobre skreslenie vzdy aj pri crunchi, nemusi to byt ani brutal higain. tie skreslene zvuky su podla mna do jedneho zle. tiez nechapem to silou mocou porovnavanie a odlisovanie lampa vs trandak. trandakove drivy sa vzdy pouzivali a nikdy nikoho netrapilo lampa vs trandak.

az sa tu objavi ukazka s ppci zvukom a bude to ten andrejov vytvor, tak mi dvihne obocie a mile rad pochvalim.

ale ak je debata fakt iba o tom, ze uhadnut ci je nieco lampa alebo tranzistor, tak z tych ukazok to neviem posudit, hra to "rovnako" a debata sa moze skoncit, ci?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #271 kedy: 15. August , 2013, 09:52:35 »

...
A primarne ide o odhalenie tranzistora...

Bez urazky, ty si uplne mimo, chlape.  Na zdravie!

...
az sa tu objavi ukazka s ppci zvukom a bude to ten andrejov vytvor, tak mi dvihne obocie a mile rad pochvalim.

ale ak je debata fakt iba o tom, ze uhadnut ci je nieco lampa alebo tranzistor, tak z tych ukazok to neviem posudit, hra to "rovnako" a debata sa moze skoncit, ci?  Bavím sa skvele
+1 A o tom sa snazim cely cas pisat.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #272 kedy: 15. August , 2013, 09:59:03 »

to dz pri PM vie spravit dobre skreslenie vzdy aj pri crunchi, nemusi to byt ani brutal higain. tie skreslene zvuky su podla mna do jedneho zle. tiez nechapem to silou mocou porovnavanie a odlisovanie lampa vs trandak. trandakove drivy sa vzdy pouzivali a nikdy nikoho netrapilo lampa vs trandak.

az sa tu objavi ukazka s ppci zvukom a bude to ten andrejov vytvor, tak mi dvihne obocie a mile rad pochvalim

Nahraj sem prosim ta ten tvoj dobry crunch nech som v obraze ked som tak mimo, dik.

Este raz pre nepozornych: dynamiku citit a pocit z hrania je ok.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #273 kedy: 15. August , 2013, 10:17:27 »

Nahraj sem prosim ta ten tvoj dobry crunch nech som v obraze ked som tak mimo, dik.

Este raz pre nepozornych: dynamiku citit a pocit z hrania je ok.
Pre nepozorneho Bhlokvvu este raz. :)

- tento zvuk je klasicka Plexina nahrata na jeden mic SM57 a Mesa cab - akonahle ho dam medzi bicie, basu a spev, tak sa tesim, z popicozneho soundu, ktory nezanika a nevynika. Je presne tam, kde ma byt.

Ja som este nepocul z tych zopar biednych ukazok Andrejov tranzistorak, kde si poviem, ze WAUUU, POPICI to znie. A je mi jedno, ci je to lampa/tranzistor/skupina martanov. Momentalne sa bavime o farbe (aspon ja teda), pocit z hry je druha vec, hodna osobitneho skusania a osobneho pocitu/nazoru.

Proste stale je to taky hrackarsky sound (verim, ze realita je ina ako nahravky), ktory sa mi nepaci a ktory je nepouzitelny do nahravky/kapely. Tie ostatne zvuky su bud Gerhat (pri vsetkej ucte) alebo nejaka nepodarena kopia cohosi.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #274 kedy: 15. August , 2013, 10:28:28 »

Nahraj sem prosim ta ten tvoj dobry crunch nech som v obraze ked som tak mimo, dik.
nejaky krivy pokus ACDC som tu zavesil davnejsie, ale zas nechcem ani tvrdit, ze je to etalon dobreho zvuku, skor to bol pokus o nieco rockovejsie.

ale presne vcera som v snahe najst nejaky dobry trandakovy drive narazil na toto, to je podla mna super crunch - konkretny, harmonicky bohaty, pekne taha a seka pri PM. z tych ukazok co si tu zavesil sa ani jeden tak nechoval



z tunajsich ukazok tu dal Majo Fero super ukazky crunchu

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96631.0.html

myslim, ze viac pre predstavu netreba
« Posledná zmena: 15. August , 2013, 10:35:23 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #275 kedy: 15. August , 2013, 11:59:43 »

Ďakujem Bhlokvvovi za nahrávky, mne sa páčia.

...tiez nechapem to silou mocou porovnavanie a odlisovanie lampa vs trandak.

Ide len o to, aby ste sa nebáli tých tranzistorov.

...hra to "rovnako" a debata sa moze skoncit, ci?

Toto by som rád bez tých úvodzoviek.

...ale drviva vacsina gitaristov ked chce amp - hlavu, tak chce tristokilovu kktinu, nech to svieti, blika, hreje, nech sa to semtam pokazi, v kazdom gitaristovi je kus badatela, tak to, ze sa tam daju menit lampy a da sa donekonecna basnit o bezvyznamnych zmenach, je len vyhodou. majoritu zvuk nezaujima...

Tu asi bude tá pravda - nechcem to, ani keby to bolo dobré!!!

- tento zvuk je klasicka Plexina nahrata na jeden mic SM57 a Mesa cab - akonahle ho dam medzi bicie, basu a spev, tak sa tesim, z popicozneho soundu...

Podľa mňa ten plexi je nahratý s viac výškami, iný rozdiel tam veľmi nepočujem. A je tam taký brum, že úplne zle!
Keby tak nahral Bhlokvva svoje ukážky, všetci by ste ho sprdli.
Veď Branko príď vyskúšať, najlepšia je vlastná skúsenosť.
« Posledná zmena: 15. August , 2013, 13:06:29 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #276 kedy: 15. August , 2013, 12:23:50 »

mne sa pačia všetky respektíve všetky zvuky su použitelne otázka zase je ako to hra s kapelou pri plnej hlasitosti
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #277 kedy: 15. August , 2013, 13:37:25 »

Pre nepozorneho Bhlokvvu este raz. :)

- tento zvuk je klasicka Plexina nahrata na jeden mic SM57 a Mesa cab - akonahle ho dam medzi bicie, basu a spev, tak sa tesim, z popicozneho soundu, ktory nezanika a nevynika. Je presne tam, kde ma byt.

No a? Uplne normalny zvuk. Akurat ina bedna, iny reprak, lepsi mic a iny EQ. Co mi to malo ukazat? Ved sa bavime o charaktere zvuku a nie o kvalite zosnimania a nastaveni EQ.  ?§!.

nejaky krivy pokus ACDC som tu zavesil davnejsie, ale zas nechcem ani tvrdit, ze je to etalon dobreho zvuku, skor to bol pokus o nieco rockovejsie.

ale presne vcera som v snahe najst nejaky dobry trandakovy drive narazil na toto, to je podla mna super crunch - konkretny, harmonicky bohaty, pekne taha a seka pri PM. z tych ukazok co si tu zavesil sa ani jeden tak nechoval



z tunajsich ukazok tu dal Majo Fero super ukazky crunchu

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96631.0.html

myslim, ze viac pre predstavu netreba

A toto mi malo co dokazat? Akurat to, ze kolko ludi, tolko chuti. Aj s tymi istymi vecami by to iny clovek nahral inak. Dal by mic o 1,3 cm inde, inak by dal korekcie, atd... Ja som sa s tym nepiplal ako oni, proste som postavil smejdavy mic do nahodnej polohy a nahral.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #278 kedy: 15. August , 2013, 13:40:17 »

Pre ciastocnu predstavu o dynamike a spravani pod rukou davam aj ukazku basy. Jedine co sa menilo, bola sila uderu do struny.

http://www117.uschovna.cz/download/MA6Y496VHDNKLJX4-CBZ/KBMJZ7W9T9
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #279 kedy: 15. August , 2013, 14:06:19 »

A toto mi malo co dokazat?
ja som ti nic nedokazoval, pytal si sa na to, co povazujem za dobry crunch, tak som ti hodil par ukazok.

Ja som sa s tym nepiplal ako oni, proste som postavil smejdavy mic do nahodnej polohy a nahral.
potom sa ale necuduj, ked niekto napise, ze je to nie velmi dobre. navyse nemyslim, ze by za tym bolo o hodne viacej namahy ako si tomu venoval.

ked uz to malo byt fakt ako hadanka, tak si to trebalo lepsie pripravit. takto narychlo zbuchane ukazky nemaju ziadnu vypovednu hodnotu a su skor na skodu ako uzitok (tiez som to podobnym stylom skusal a vysledok nebol nic moc)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #280 kedy: 15. August , 2013, 14:12:11 »

No a? Uplne normalny zvuk. Akurat ina bedna, iny reprak, lepsi mic a iny EQ. Co mi to malo ukazat? Ved sa bavime o charaktere zvuku a nie o kvalite zosnimania a nastaveni EQ.  ?§!.
...
Keby si aspon odcitoval to, co som napisal dalej, tak nenapisem nic. Ale takymto stylom koncim debatu.

Inak suhlas so 4ocim.

PS: Aby si si (ste si) nemyslel/i, ze utocim, tak verim tomu a hlavne chcem tomu verit, ze ta Andrejova novinka pekne rozviri pokojnu hladinu lampoveho soundu. Zatial som vo faze ocakavania. Este stale.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #281 kedy: 15. August , 2013, 14:13:19 »

navyse nemyslim, ze by za tym bolo o hodne viacej namahy ako si tomu venoval.

ked uz to malo byt fakt ako hadanka, tak si to trebalo lepsie pripravit. takto narychlo zbuchane ukazky nemaju ziadnu vypovednu hodnotu a su skor na skodu ako uzitok (tiez som to podobnym stylom skusal a vysledok nebol nic moc)

Fakt ma pri nahravani tlacil cas. Potom so strihanim som sa sral na druhy den. Ja by som to rad urobil lepsie, ale okrem nedostatku casu ani velmi nemam chut, lebo nemame ani poriadny nastrojak. Ten ked zobere uzky hnusny zvuk, tak ma nebavi to zachranovat post-tuningom. Napriek tomu su ale podla mna tie ukazky na pozadovany ucel postacujuce.

BTW, este niekto si skusi tipnut?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #282 kedy: 15. August , 2013, 14:17:14 »

Keby si aspon odcitoval to, co som napisal dalej, tak nenapisem nic. Ale takymto stylom koncim debatu.

Huh!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #283 kedy: 15. August , 2013, 14:20:54 »

Naco spravi ukazky (ktore maju mat reprezentativny charakter) clovek, ktory nema cas, poriadny mikrofon a ktoremu sa to vlastne ani nechce robit?
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #284 kedy: 15. August , 2013, 14:27:35 »

Naco spravi ukazky (ktore maju mat reprezentativny charakter) clovek, ktory nema cas, poriadny mikrofon a ktoremu sa to vlastne ani nechce robit?

Lebo zatial sa nikto vhodnejsi nenasiel a mna to zaujimalo a som z BA. Ved aj Brdo to mohol nahrat ked to mal a pacilo sa mu ako to hra. Alebo hocikto moze kontaktovat Andreja a skusit. V com je problem? Odkedy su tu vsetci taki narocni na taketo veci? Ved sa tu uz premlelo kadeco a bolo to ok, ale do mna sa tu musi jebat, lebo sa mi viac paci Bugera ako Diezel  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.