Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:20:58
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107377 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #285 kedy: 15. August , 2013, 14:52:08 »

Mne to znie vsetko ako jeden amp kua :-)  .... tak ale typ tranzistor clean 2, drive1a, drive 2b.....tie c-cka zneju trosku divne....ale mne sa tie zvuky drive2 v podstate pacia
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #286 kedy: 15. August , 2013, 16:12:51 »

No je pravda, ze sa mi nechcelo hladat ladicku...
...

len dve veci k tomu:

- subor je uz z toho linku nestiahnutelny
- pokial to zabijes hlaskou o tom, ako sa Ti nechcelo hladat ladicku, tak mne sa popravde neche tie ukazky vobec pocuvat, co ma aj trochu mrzi, ale pocuvat rozladenu gitaru a mat k tomu hentake "ospravedlnenie" ?
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #287 kedy: 15. August , 2013, 18:30:53 »

len dve veci k tomu:

- subor je uz z toho linku nestiahnutelny
- pokial to zabijes hlaskou o tom, ako sa Ti nechcelo hladat ladicku, tak mne sa popravde neche tie ukazky vobec pocuvat, co ma aj trochu mrzi, ale pocuvat rozladenu gitaru a mat k tomu hentake "ospravedlnenie" ?

- uz sa to stiahlo viac ako 30x
- nie je to zase az take rozladene, ze by to trhalo hlavy malym zajacikom

novy upload:
http://www116.uschovna.cz/download/MAH2V2NNSBUIMN5V-ZPH/ABZS8PKULC
« Posledná zmena: 15. August , 2013, 18:31:59 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #288 kedy: 15. August , 2013, 18:31:08 »

aaale dobre to znelo.. ludia to tu tiez dojebavaju lebo to nam slovakom ide najlepsie..
a pri sebemensej kritike zhodit vlastnu pracu nam tiez nie je cudzie..
svoje typy si necham pre seba ale pri driveoch to bolo rozlisitelne..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #289 kedy: 15. August , 2013, 21:53:40 »

zo skreslenych sa mi zdalo, ze 1c a 2b su rovnaky aparat - ma najviac basov. zvuky sa mi zdaju v pohode a podla mna sa s nimi da pracovat. v cleanoch ze by bola ukazka 3 zase ten isty aparat ?

co je z toho tranzistor nerozoznam. ale 1c, 2b a clean 3 sa mi takto osamotene javili zvukovo "najsirsie" ...

vysledky ? co boli vlastne tie dalsie 2 aparaty ?
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #290 kedy: 16. August , 2013, 07:49:30 »

Bolo to takto:
Andrejov amp, Bugera V22, ENGL Savage 60. Vsetko islo cez 2x12 a mic bol pre Greenbackom. Kedze Andrejov amp nevie urobit higain, tak som sa snazil aj na Engli a Bugere nakrutit co najpodobnejsie zvuky. A ten sprosty mic je fakt zly.
Rozlustenie je tu:

clean 1 - BUGERA
clean 2 - A-AMP
clean 3 - ENGL

drive 1a - A-AMP
drive 1b - ENGL
drive 1c - BUGERA

drive 2a - ENGL
drive 2b - BUGERA
drive 2c - A-AMP
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #291 kedy: 16. August , 2013, 09:27:23 »

takže v podstate A-amp hrá ako Engl, alebo Bugera, má to dynamiku, že s basou závisle od ataku dokáže prejsť z čistého zvuku až do skreslenia, viacerí čo ste pri tom boli tvrdíte že hrá super, čo teraz pre zmenu skúsiť natočiť na každom ampe to najepšie čo dokáže a nahrať to a nech nahrávky sú pekné a čisté, neverím že v BA by sa to nedalo zmenežovať Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #292 kedy: 16. August , 2013, 10:56:58 »

Tie zvuky sú charakterom veľmi podobné. A rozdiely by sa dali korekciami určite dorovnať, takže tu to vyznelo ok. Nedá sa s určitosťou povedať, čo je čo.

Ako garde píše predo mnou, možno by nebolo teraz od veci skúsiť na každom aparáte nakrútiť pocitovo čo najlepší zvuk a tie zosnímať a porovnať. Nie snažiť sa docieliť úplne rovnaký zvuk. Prípadne aj ako sa to bude chovať s krabičkami.
« Posledná zmena: 16. August , 2013, 10:58:06 od Pitu » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #293 kedy: 16. August , 2013, 14:50:11 »

aaale dobre to znelo.. ludia to tu tiez dojebavaju lebo to nam slovakom ide najlepsie..
a pri sebemensej kritike zhodit vlastnu pracu nam tiez nie je cudzie..

Ďakujem,
s tou kritikou máš úplnú pravdu.
Ale to je asi do témy "Aparáty made in SK".
Naozaj to nie je urazená ješitnosť, ale keď tam pastol Štyrioči nejakú päťwattovú blbosť s typickým tranzistorovým zvukom, nikto nenapísal, že hovadina.

...Ako garde píše predo mnou, možno by nebolo teraz od veci skúsiť na každom aparáte nakrútiť pocitovo čo najlepší zvuk a tie zosnímať a porovnať. Nie snažiť sa docieliť úplne rovnaký zvuk...

Aj to je jedna z možností, ale:
Najlepšie nastavenie je pre každého trochu iné
a
chceli sme ukázať, aký malý môže byť rozdiel medzi lampami a tranzistormi.

Serie ma, že mnohí ten test pochopili ako boj medzi mnou a nimi, že oni prehrajú, ak napíšu, že rozdiel je nespoznateľný, alebo aspoň malý. A že vyhrajú, keď napíšu, že nahrávka je na hovno.
Lebo o to nešlo.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #294 kedy: 16. August , 2013, 15:42:58 »

z mojej strany asi takto ze - ten rozdiel v tych ukazkach bol..

problemom bolo povedat ze co je trandak a co lampa to uz je samozrejme tazsie pokial to je len replikovany zvuk..

ale pokial to malo byt v style ze 'aha trandak hra uplne jak lampa' tak ten precedens ma privela much to je asi cele..
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #295 kedy: 16. August , 2013, 16:34:27 »

...ale pokial to malo byt v style ze 'aha trandak hra uplne jak lampa' tak ten precedens ma privela much to je asi cele..
Žiadne dva zosíky nebudú hrať rovnako, išlo o to, či sa dá s tranzistormi dosiahnuť ten mäkký nábeh skreslenia, ktorý je typický pre lampy. A to sa podarilo.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #296 kedy: 16. August , 2013, 17:50:53 »

Žiadne dva zosíky nebudú hrať rovnako, išlo o to, či sa dá s tranzistormi dosiahnuť ten mäkký nábeh skreslenia, ktorý je typický pre lampy. A to sa podarilo.

Asi tak. Zatial na tom hrali 4 ludia (o ktorych viem) a kazdy z nich povedal, ze to hra podstatne lepsie ako bezny tranzistorak, je z toho pocit ako z lampy a je to cele v pohode. Nazivo to znie proste uplne normalne. Je tam este co zlepsit, ale je to dobre aj tak ako to je teraz.

Specialne pre Styrioci:
Ano, zatial sa z toho nikto neposral. Je to vec v stadiu experimentu a zakladna idea bola dosiahnuta. Teraz sa to moze vyvijat dalej a verim tomu, ze to posratie pride. Ked nie u teba, tak u niekoho ineho, ved kazdy ma svoj vlastny vkus a vlastne potreby.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #297 kedy: 16. August , 2013, 18:01:47 »

Specialne pre Styrioci:
Ano, zatial sa z toho nikto neposral. Je to vec v stadiu experimentu a zakladna idea bola dosiahnuta. Teraz sa to moze vyvijat dalej a verim tomu, ze to posratie pride. Ked nie u teba, tak u niekoho ineho, ved kazdy ma svoj vlastny vkus a vlastne potreby.
pises mi to ako by som bol najvacsi odporca trandakov na svete, pritom sa mi nepacili ani tie lampove zvuky, takze vsetko v poriadku, nie? navyse ako ukazku dobreho crunchu som tu dal trandakovu plexi v krabke Bavím sa skvele

mojim cielom nebolo urcite zhadzovat nieco len preto, ze je to slovenske. nemam na to dovod. mozno som len od tych hadankovych ukazok cakal viac
« Posledná zmena: 16. August , 2013, 18:05:50 od styrioci » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #298 kedy: 16. August , 2013, 18:53:31 »

pises mi to ako by som bol najvacsi odporca trandakov na svete, pritom sa mi nepacili ani tie lampove zvuky, takze vsetko v poriadku, nie? navyse ako ukazku dobreho crunchu som tu dal trandakovu plexi v krabke Bavím sa skvele

mojim cielom nebolo urcite zhadzovat nieco len preto, ze je to slovenske. nemam na to dovod. mozno som len od tych hadankovych ukazok cakal viac

no dobre no
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #299 kedy: 16. August , 2013, 21:24:16 »

Serie ma, že mnohí ten test pochopili ako boj medzi mnou a nimi, že oni prehrajú, ak napíšu, že rozdiel je nespoznateľný, alebo aspoň malý. A že vyhrajú, keď napíšu, že nahrávka je na hovno.
Lebo o to nešlo.

vôbec nie, bojovať je to posledné, čo tu chcem a na čo mám chuť, vieš nebolo to celkom fair play, tie nahrávky chrašťali, takže v skreslenom to nebolo jednoduché rozoznať, ale s kľudným svedomím napíšem že sa to nedalo, prosil som o čisté nahrávky, nedalo sa, ignorácia, ja neviem prečo je problém ak niekto niečo chce dokázať aby to spravil poriadne Si píš!!!

v cleane bolo menej chrašťania, ten sme minimálne dvaja trafili, a asi určite ti zbytočne budem písať, že medzi lampou a lampou sú rozdiely a veľké, stále na to ideš od zlého konca
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.