Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 11:21:27
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107634 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #300 kedy: 16. August , 2013, 22:00:12 »

Andrej, ukazky som nepocuval - o tyzden som v BA, dobehnem s nejakou gitarou a testnem to.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #301 kedy: 17. August , 2013, 00:05:16 »

Robo - dajte vediet kedy, ak sa bude dat, rad sa pridam... u nas v skusobni by sa eventualne dali zbuchnut aj ukazky  Popiskujem si
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #302 kedy: 17. August , 2013, 08:57:08 »

Robo - dajte vediet kedy, ak sa bude dat, rad sa pridam... u nas v skusobni by sa eventualne dali zbuchnut aj ukazky  Popiskujem si

Ja by som tiez dobehol.  Popiskujem si
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #303 kedy: 18. August , 2013, 11:26:33 »

Zoberte zosik do skusobne ,kde je poradna bedna ,lebo ten zosik hra popici prave ,ked je vyknedleny cisty kanal a to je teda poradny rachot ,tak ze u Andreja nic netestujde ,lebo vas Beata utlce valkem na cesto  Bavím sa skvele okrem toho,Andrej nema gitarovu bednu cize zase porovnavanie onicom.

Taky spatny zvuk jak dal Blokva ukazky mi s toho nesli ani nahodov,cize niekde sa stala chyba.... mikrofon,bedna ,alebo gitara su z hluchonemova  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #304 kedy: 19. August , 2013, 14:13:47 »

Robo - dajte vediet kedy, ak sa bude dat, rad sa pridam... u nas v skusobni by sa eventualne dali zbuchnut aj ukazky  Popiskujem si
Možno sa na vás prídem pozrieť (s tým zosíkom)  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Trochu som ho prekopal, stále nie som spokojný, ale je to lepšie...
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #305 kedy: 19. August , 2013, 14:31:12 »

ešte koľko možností prekopania je Huh!  Bravooo Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #306 kedy: 19. August , 2013, 15:05:52 »

ešte koľko možností prekopania je Huh!  Bravooo Bavím sa skvele Na zdravie!
Veľa, veľa, kým nebudem spokojný, kým vy nepoviete, že už je hotovo.
Je to iba prototyp.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #307 kedy: 19. August , 2013, 15:18:54 »

inak teraz náš gitarista vymenil Laney LH50 za tranzistorové kombo Randall Commander RG 120 212" ?§!. Bavím sa skvele takže minimálne jedného gitaristu ti už viem odporučiť a dôvod Huh! Bavím sa skvele nechcelo sa mu krabičkovať, teda hladať pedále aby mal zvuk podľa predstáv, tak sa rozhodol pre mulťák Line6 pod XTLive a nehralo mu to s tým Laney tak to vymenil za toho Randala, v sobotu na koncerte to mal vyknedlené a ani p*či mu to na tom pódiu nebolo počuť Bavím sa skvele a to je 120W z 1976teho Bavím sa skvele zvuk hrozitánsky respektíve mne sa nepáči vôbec, je v ňom veľa, veľa sklovitého rinčania, ale tak chlapík je oldschool, len dúfam, že už to nabudúce na koncert nevezme a pôjde z toho Pod-u linkou Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
stevino179
Hosť
« Odpoveď #308 kedy: 19. August , 2013, 15:22:46 »

kukal som ten randal  Zdravíčko , ja tvrdím že ked trandak tak aspoň 300W a bez srandy inak to neda to čo to ma s kapelou dat a to si môžem dovoliť tvrdiť že s trandakmi mam nejakú skusenost , alebo potom trandakove zazraki ako JCH120 , GK myslím ML , Gibson Lab  Tý to vedeli zapojit
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #309 kedy: 20. August , 2013, 14:13:24 »

Taky spatny zvuk jak dal Blokva ukazky mi s toho nesli ani nahodov,cize niekde sa stala chyba.... mikrofon,bedna ,alebo gitara su z hluchonemova  Bavím sa skvele

Ved som pisal ze mame hovnovy mic a ze poloha bola len od oka. Ostatne je ok.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #310 kedy: 25. November , 2013, 16:04:04 »

radšej reaguj na toto:
veď čo je lepší test ako overenie v komplet kapele Ja som čert..

Takže by som mal ísť autom pár hodín na vašu skúšku a pritom viem, ako by to dopadlo:
Povedali by ste, že to nehrá rovnako, ako váš lampáč - to bude pravda, lebo žiadne dva ampy nehrajú rovnako.

A viem, ako by to nedopadlo:
Jéj, to je zaujímavé, urobíš mi zosilňovač?
« Posledná zmena: 27. November , 2013, 17:27:50 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #311 kedy: 24. November , 2017, 23:50:45 »

Andrejov tranzistorak mam doma, zajtra/v nedelu sa chystam na ukazky. Velmi sa tesim a som plny zvedavosti. Chcem to vyskusat s krabicami, zaujima ma, ako funguju korekcie, dynamika, skreslenie (aj ked primarne pouzivam cisty s krabicami), atd...

Neskor dam recenziu. Ak sa mi tento zosik bude pozdavat a bude mi vyhovovat aj live, tak kludne do toho pojdem.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #312 kedy: 25. November , 2017, 14:29:07 »

Andrej uz prepojil korekcie za skreslenie? Lebo to mal naopak, na styl M/B MKx.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #313 kedy: 26. November , 2017, 15:13:09 »

Trosku som to prevetral a moje dojmy su nasledovne:

- absolutne neriesim dizajn, suciastky, celkove momentalne spracovanie, je to absolutny prototyp, urceny na testovanie/ladenie, ale vymenil by som potaky za lepsie, aby napr. mali lepsi chod a prijemnejsie reagovali.

- nema to slucku, osobne ju nevyuzivam ani na inych ampoch, ale obcas sa zide. Myslim, ze nie je problem dorobit ju.

- je tu viacero plusov a minusov, co sa tyka konstrukcno-zvukovych zalezitosti, napr. EQ, ale nebudem pisat, lebo cely ten zosik je, ako som uz spominal prototyp.

Teraz k zvuku:

- hlasne jak svina

- hraje to inak nez vsetky tranzistory, na ktore som doteraz hral. Lepsie. Ma to silnejsiu dynamicku odozvu, fajnovo to reaguje na trsatko, ale stale je tam citit taku "umelinu" a neprirodzeny atak, co pri lampovom ampe nie je poznat.

- EQ funguje zaujimavo. Neviem ako to bolo/je zapojene, ale basove pasmo ponuka brutalny extrem, stredy by sa mali volat basy a musim vyzdvihnut vysky, obzvlast PRESENCE!!! Vyborna vychytavka pri tomto zosiku. S tymto sa da carovat najviac. Podla mna by tam uplne stacili stredy a presence. :)

- cisty kanal sa mi pacil najviac, fajnovo papa krabice, ale tym, ze amp nema prijemny lampovy "brejkap" (nebudil som do nepricentna, mozno ma), tak niektore krabice zneju naprd. Ale niektore zas velmi dobre. Napr. Bogner/Plexitone/niektore Boss.

- skresleny kanal mi pride nedotiahnuty, dost blati a potak "drive" uz od hodnoty 4 nema vyznam. Cize zatial zbytocne ho komentovat. Myslim si a chcel by som tomu aj verit, ze tento kanal sa da vyladit na fajnove, pevne, prierazne a dynamicke skreslenie. Potencial tam urcite je.

Spravil som aj ukazku, v popise najdete signalovu cestu. Hodnoty na ampe boli volume na 4, basy 2-3, stredy 6, vysky 7-8, presence 7. Pisem v cislach, nie "v hodinach".

https://soundcloud.com/brandon-kociov/andrews-solid-state-amp

Viem si tento amp v buducnosti predstavit aj na podiu. Ma viac plusov ako lampa, co sa tyka praktickosti, ale zatial prehrava, co sa tyka pocitu.
« Posledná zmena: 26. November , 2017, 15:33:07 od Branko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #314 kedy: 26. November , 2017, 16:19:52 »

Cestou spat sa zastav u Stevina, nech aj on skusi  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.