Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 09:03:54
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107381 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #330 kedy: 29. November , 2017, 16:03:49 »

Uplne presne. Ten koncak je furt problem. Najdrahsie lampy, vystupak, vaha, cena... Ale kua nie a nie to nejako rozumne nahradit. Andrej je nadej Žmurk
Ďakujeeeeem,  Bavím sa skvele
ale dôležitá je aj viera. Ak veríš, že lampy hrajú ináč a lepšie, tak ťa ja nepresvedčím, že ak nepotrebuješ kresliť koncom, tak ten koniec môže byť najlacnejší čínsky tranzistorový a bude to hrať rovnako, ako hociktorý značkový lampáč.
Opakujem: Ak nepotrebuješ tým koncom kresliť (ako Jimi Hendrix).
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #331 kedy: 29. November , 2017, 16:11:12 »

Opakujem: Ak nepotrebuješ tým koncom kresliť (ako Jimi Hendrix).

Jimi Hendrix kreslil casto skor fuzzom ako uplne vytocenym koncom. :)

Problem je, ze koncom ludia kreslia u vsetkych "staromodnych" jednokanalovych zosikoch a ten koncak ma casto vplyv na zvuk aj u modernych, aj ked tam uz samozrejme zasadne mensi.

Skratka zatial som (a nielen ja) este nepocul, ze by niekto zostrojil taky trandak, ktory sa chova rovnako ako poctivo vytocena stara JTM45, Plexina, Hiwatt, Vox AC30 a pod. Ak by to niekto dokazal, snad by sa to uz trochu rozkriklo, nie? Neriesime tu nejake tajne vojenske technologie Bavím sa skvele.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #332 kedy: 29. November , 2017, 18:11:26 »

Co tak marshall lead 12 to je tiez trandak.? Neviem ako sa chova pod rukou ale celkom vintage marshall zvuk aspon co si pamatam par ukazok z ytb. Progy nehral si natom nahodou?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #333 kedy: 29. November , 2017, 18:15:02 »

Mne sa ten zvuk aj vcelku pozdava, akurat je z neho citit taky ten zubaty trandak, vo vyskach to vzdy spoznam, ze to neni lampa. Na druhu stranu tie skreslenia tranzistorov vedia byt tak nejak viac tight, nerobi to tam casto ten blop blop jak vie obcas lampovy amp vybuuuuuulit. Zaujimalo by ma nativne skreslenie toho ampu lebo takto je to 300 eurova krabicka od bognera do cisteho zvuku.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #334 kedy: 29. November , 2017, 19:00:08 »

Nepotrebujem velmi kreslit koncom, ale on tam dodava ten pocit. Neviem presne co to je, mozno len frekvencna charakteristika a kompresia vystupaku, ako som uz pisal. Ono sa to musi dat nejako analogovo ojebat, dumaj nad tym. Ale tie vysky co chalanom vadia, su sposobene mozno len tym TS skreslenim. Cim orezavas? 4148? V spatnej vazbe ci tvrdo o zem?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #335 kedy: 29. November , 2017, 22:24:56 »

Jimi Hendrix kreslil casto skor fuzzom ako uplne vytocenym koncom. :)
Typický tranzistorový fuzzový bzučák som od neho nikdy nepočul, podľa mňa tie maršály fuzzom nakopával. Zvuk fuzzu ja osobne neznášam, mám až alergiu...

Skratka zatial som (a nielen ja) este nepocul, ze by niekto zostrojil taky trandak, ktory sa chova rovnako ako poctivo vytocena stara JTM45, Plexina, Hiwatt, Vox AC30 a pod. Ak by to niekto dokazal, snad by sa to uz trochu rozkriklo, nie?
Rozkríklo sa na Youtube niekoľko videí, ktoré lampofili vždy komentujú rečami o "pretlačení cez kapelu" a "chovaní sa pod prstami".
Všetci tu mudrujete a porovnávací test nikde. Mal som doma JCM800 a trúfam si povedať, že málokto by s istotou tie dva ampy odlíšil. Kedy dáme ten test?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #336 kedy: 29. November , 2017, 22:41:16 »

Všetci tu mudrujete a porovnávací test nikde. Mal som doma JCM800 a trúfam si povedať, že málokto by s istotou tie dva ampy odlíšil. Kedy dáme ten test?

No ved Branko to teraz skusal a napisal tu, ze to nema feeling ani zvuk ako lampa. A to neviem, ci to zrovna porovnaval s vytocenou Plexinou alebo AC30. :)

A Fuzz inak nemam rad ani ja, neznasam tie blatove prdenia. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #337 kedy: 30. November , 2017, 01:09:20 »

Co to tu su zase za uvahy ?  ?§!.
Aky Hendrix, aky fuz ?
Vyknedleny marsal da spravny charakter aj tomu najpojebanejsiemu digitálnemu kurvitku.
Lampovy koncak nebude nikdy linerany na rozdiel od trandaku.
Bude mat vzdy ine harmonicke ako trandak.
Gitarovo zapojeny koncak bude mat vzdy iny dynamicky priebeh oproti ostatnym " lepsim " koncepciam.
Gitarovy aparat je ovela horsi parametrami ako trandakovy a to je ta vychytavka.
Ked to tak svojim postojom zhrnem, tak trandakovy amp je v principe dost tazko spravit tak spatne, ako lampy v samotnom konstrukcnom potenciale poskytuju.

« Posledná zmena: 30. November , 2017, 01:22:01 od brdo prvy » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #338 kedy: 30. November , 2017, 01:41:48 »

Andrej.

Vazim si ta, tak isto ako dalsich xy ludi, a aj pracu a tvorivost ktora je za tebov vidiet, ale niektore veci netreba obhajovat a robit im osvetu ,ale staci danu vec prijat tak ako je.

Mal som x trandakovych ampov na opravu, ktore hrali podla mna popici, ale o par mesiacov ma ty isty chalani oslovili s lampovym ampom, a ja za kde mas ten trandak?... predal som to.
Preco ?
Nebolo ma v kapele pocut.

Taku istu skusenost mam aj ja.

Ale ten tvoj amp sa mi inac velmi pacil ,tak si mylsim ,ci by nebolo marne spravit viac vykonnu koncepciu pre basgitaru  Žmurk



« Posledná zmena: 30. November , 2017, 01:43:33 od brdo prvy » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #339 kedy: 30. November , 2017, 11:21:02 »

...kde mas ten trandak?... predal som to.
Preco ?
Nebolo ma v kapele pocut...
Ja som zas na nejakom českom fóre čítal že:
"Druhý gitarista si kúpil tranzistorový zosík a odvtedy ma prehlušil, idem si kúpiť aj ja".
Ono to je tak, ža ak hrajú dva aparáty rovnako, tak rovnako aj prelezú cez zvuk kapely.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #340 kedy: 30. November , 2017, 11:30:21 »

Ale ved si pisal, ze ziadne dva aparaty nehraju rovnako. 


A vsetko dobre k meninam.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #341 kedy: 30. November , 2017, 13:44:11 »

Ale ved si pisal, ze ziadne dva aparaty nehraju rovnako.

 Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele

A vsetko dobre k meninam.

Ďakujem ti pekne!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #342 kedy: 10. Január , 2018, 12:11:52 »

Andrejovi prajeme krasne narodky! Vela zdravicka a lasky!

ps: ale lampy su vzdy lampy  ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #343 kedy: 10. Január , 2018, 13:43:56 »

Andrejovi prajeme krasne narodky! Vela zdravicka a lasky!

Ďakujem pekne.

ps: ale lampy su vzdy lampy  ha ha ha ha ha ha

Aj za smeč na hejt  Bavím sa skvele

Ale ten test kedy urobíme?
« Posledná zmena: 10. Január , 2018, 13:44:42 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #344 kedy: 10. Január , 2018, 13:50:46 »

Ďakujem pekne.

Aj za smeč na hejt  Bavím sa skvele

Ale ten test kedy urobíme?

Som v BA napr. 24. januara, mozno ostanem na par dni, tak mozme.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.