Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:36:19
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107356 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #360 kedy: 17. Január , 2018, 20:28:14 »

To nie sú, tranzistorové prístroje sú schopné hrať desiatky rokov bez údržby.

Okrem vymeny lamp to dokazu bezne aj lampove. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #361 kedy: 17. Január , 2018, 20:43:37 »

O tvojom wahu sme kecali aj osobne, Andrej a to, ze si ich predal za 2 roky 5 je tvojou reklamou (promom), ktoru (ne)robis. A ma viacere nedostatky, preco ho este nemam, napr. x zbytocnych moznosti a velkost.

A stale si mi neodpovedal na moj post.  Som frajer
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #362 kedy: 17. Január , 2018, 21:44:23 »

O tvojom wahu ... ma viacere nedostatky, preco ho este nemam, napr. x zbytocnych moznosti a velkost.
X zbytočných možností??? Prečo vyrobili Axe?  Bavím sa skvele

A stale si mi neodpovedal na moj post.
Teraz neviem, na ktorý.
Urobme ten test, do riti už!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #363 kedy: 17. Január , 2018, 21:50:33 »

X zbytočných možností??? Prečo vyrobili Axe?  Bavím sa skvele
Teraz neviem, na ktorý.
Urobme ten test, do riti už!
Lenze Axe je Axe. To, ze ma x moznosti sa ziada od takeho pristroja. Ale od jednoducheho wahu chcem, aby to bol len wah, nie este tremolo, delay, hall, vibe, octaver, chorus, flanger, atd....  Bavím sa skvele Opat raz zly priklad.

Pripominam post:

To ma nezaujima, taketo priklady. Preco nehraju velki gitaristi na trandakoch?
Edit - hadam si nemyslis, zeby taketo mena boli ovplyvnovane a nemohli si vybrat.  Bavím sa skvele ?§!.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #364 kedy: 17. Január , 2018, 22:08:15 »


to je link o "akupunkturistoch", nie o samotnej "akupunkture". tiez by som nesiel s akoukolvek diagnozou za samozvanym akupunkturistom, ale serioznym lekarom.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #365 kedy: 17. Január , 2018, 22:30:56 »

Lenze Axe je Axe. To, ze ma x moznosti sa ziada od takeho pristroja. Ale od jednoducheho wahu chcem, aby to bol len wah, nie este tremolo, delay, hall, vibe, octaver, chorus, flanger, atd....  Bavím sa skvele Opat raz zly priklad.

To tremolo a fázer vznikli "omylom" nezvyšujú cenu ani váhu efektu a dajú sa vypnúť tak, že o nich vlastne ani nevieš.
Wah má 4 regulátory, verím, že viacerí poznajú veľa pedálov s takým počtom gombíkov a neboja sa.

To ma nezaujima, taketo priklady. Preco nehraju velki gitaristi na trandakoch?
Edit - hadam si nemyslis, zeby taketo mena boli ovplyvnovane a nemohli si vybrat.  Bavím sa skvele ?§!.

Ovplyvňované určite sú. To, že niekto je dobrý muzikant ešte neznamená, že rozumie elektronike.
Aj tu na fóre sú ľudia, ktorí by tranzistorový zosík ani nevyskúšali, že či náhodou nehrá dobre. Oni totiž vedia, že nehrá dobre! Ak nájdu na nete video s dobre znejúcim tranzistorovým ampom, tak povedia, že Jutub skresluje.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #366 kedy: 17. Január , 2018, 22:41:08 »

To tremolo a fázer vznikli "omylom" nezvyšujú cenu ani váhu efektu a dajú sa vypnúť tak, že o nich vlastne ani nevieš.
Wah má 4 regulátory, verím, že viacerí poznajú veľa pedálov s takým počtom gombíkov a neboja sa.

Ovplyvňované určite sú. To, že niekto je dobrý muzikant ešte neznamená, že rozumie elektronike.
Aj tu na fóre sú ľudia, ktorí by tranzistorový zosík ani nevyskúšali, že či náhodou nehrá dobre. Oni totiž vedia, že nehrá dobre! Ak nájdu na nete video s dobre znejúcim tranzistorovým ampom, tak povedia, že Jutub skresluje.
K tomu wahu - tu ide o princip, ale nechajme to uz tak.

K ampom - Tu uz trosku prekrucas a vyjadrujes SVOJ nazor, ktory moze byt pravdivy alebo nie.
Myslim si, ze ak by tie trandaky boli tak fajn, uz by sme na ne hrali. Minimalne ja. Sam som ti povedal a aj napisal do temy, ze tvoj trandak je velice naporadku, ale stale si na nom neviem predstavit odohrat koncert. Chyba mi tam lampova kompresia, odpoved lampoveho aparatu, atd... Mna nezaujima LEN farba aparatu, ako teba. A to je dost velky rozdiel. Ja hram, ty pajkujes.  Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #367 kedy: 17. Január , 2018, 23:10:02 »

K tomu wahu - tu ide o princip, ale nechajme to uz tak.
To bol iba príklad rozmýšľania, s ktorým sa neviem stotožniť - tieto 2 vety sú rovnako nezmyselné, ale časté:
1 - AllWah hrá lepšie, ale aj tak chcem Dunlop!
2 - Chcem lampový amp aj vtedy, ak tranzistorový bude hrať lepšie!

K ampom - Tu uz trosku prekrucas a vyjadrujes SVOJ nazor, ktory moze byt pravdivy alebo nie.
Myslim si, ze ak by tie trandaky boli tak fajn, uz by sme na ne hrali. Minimalne ja. Sam som ti povedal a aj napisal do temy, ze tvoj trandak je velice naporadku, ale stale si na nom neviem predstavit odohrat koncert. Chyba mi tam lampova kompresia, odpoved lampoveho aparatu, atd... Mna nezaujima LEN farba aparatu, ako teba. A to je dost velky rozdiel. Ja hram, ty pajkujes.  Zdravíčko
Branko, s tebou sa nemienim hádať, ale ja pájkujem = ja rozumiem princípu. Napríklad lampová kompresia neexistuje, takže ak to je dôvod preferencie lampových ampov, tak niečo nie je dobre.
Kedy test?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #368 kedy: 17. Január , 2018, 23:24:10 »

To bol iba príklad rozmýšľania, s ktorým sa neviem stotožniť - tieto 2 vety sú rovnako nezmyselné, ale časté:
1 - AllWah hrá lepšie, ale aj tak chcem Dunlop!
2 - Chcem lampový amp aj vtedy, ak tranzistorový bude hrať lepšie!
Branko, s tebou sa nemienim hádať, ale ja pájkujem = ja rozumiem princípu. Napríklad lampová kompresia neexistuje, takže ak to je dôvod preferencie lampových ampov, tak niečo nie je dobre.
Kedy test?
Tieto dve vety u mna ale neplatia. Ja budem hrat na cokolvek, nech je to aj z cokolady, ak to bude dobre a bude to MNE vyhovovat. Mne nevyhovuju trandaky, preto hram na lampe. Ak mi bude vyhovovat tvoj, budem nadmieru spokojny, ze nemusim nic riesit aspon 20 rokov.

Ja nie som teoretik, mozno niektore pojmy neudavam presne, ale citim pod rukami, co mi viac sedi a co nie. Zatial mi viac sedi lampa, viem sa lepsie hudobne vyjadrit cez lampu, nez cez trandak. Mas aj k tomu argument? Ci sam seba klamem?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #369 kedy: 17. Január , 2018, 23:37:46 »

Ci sam seba klamem?
Ja myslím, že placebo je potvora. Treba ten test. Kedy prídeš do Blavy?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #370 kedy: 17. Január , 2018, 23:44:05 »

Ja myslím, že placebo je potvora. Treba ten test. Kedy prídeš do Blavy?
No vidis, nemam zaujem o test, kde si myslis, ze prezivam placebo efektom.  Je to frajer
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #371 kedy: 18. Január , 2018, 11:39:27 »

No vidis, nemam zaujem o test, kde si myslis, ze prezivam placebo efektom.  Je to frajer
Fajn... humor... kedy teda tu budeš?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #372 kedy: 18. Január , 2018, 14:28:53 »

Podla mna letovanie a skusanie musi byt jedna kooperacia k dosiahnutiu pozadovaneho vysledku a nie si tu cez cele slovensko tvrdit stale kazdy to svoje.

Mal som doma ten Andrejov prototyp a na 16omovu 1960AV bednu to podla mna malo ten lampovy charakter, len zosik musel byt vytaveny jak 3,5ka elektroda  Bavím sa skvele samozrejme ,ze cist kanal... to skreslenie fakt stalo za prd ale o to ani neslo.
Mozno by stalo za vyskusanie ten Andrejov koncak vytavit a pretlaciz cez tie vykonove brzdy ,ktore si tu niektory letuju a bol by tam ten charakter ,ktory tu Andrej spochybnuje a iny ho prave v lampacoch vyhladavaju.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #373 kedy: 18. Január , 2018, 20:44:27 »

Presne tak.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #374 kedy: 05. Február , 2018, 16:55:32 »

Chlapčeki,
pokračujem z vlákna "Reactive loadbox".
Platí stále, že by sme sa mohli stretnúť ôsmeho (štvrtok) na Vígľašskej?
Závisí to hlavne od Kaolka a dvoch Braňov, ktorí by mali byť hlavnými aktérmi.
Neviem, koľko ľudí tam Kaolko pustí, rád by som vás videl proti mne čím viac. A čím viac zosíkov.
A chcem si prihriať aj polievočku s kvákadlom, takže prineste tie najlepšie kvákadlá, aké môžete.
Keby Branko priniesol aj Plexitóna, budem rád.

A nebude to boj s jedným výhercom a jedným lúzrom, vyhráme všetci, nech do dopadne akokoľvek. Ak nájedme rozdiel madzi lampami a tranzistormi, sľubujem, že "Andrejov Tranzistorák #2" skúsim urobiť bez toho rozdielu. Veď o to ide.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.