Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 15:10:47
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejov tranzistorák  (Prečítané 107355 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #390 kedy: 22. August , 2019, 17:29:07 »

Dohodnite sa s Brankom, potom môžeme spraviť porovnávačku, aj to natočiť a zverejniť. Žmurk
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #391 kedy: 19. November , 2019, 21:03:33 »

Dnes ma navštívil Mišo Kovalčík, veľký odporca tranzistorov. Porovnal môj zosík so svojim Hot-om a povedal pre mňa veľmi zásadnú vetu: "Na tomto by som bol ochotný hrať".
Tak kedy ho už vyskúšame viacerí?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #392 kedy: 20. November , 2019, 11:28:38 »

Dnes ma navštívil Mišo Kovalčík, veľký odporca tranzistorov. Porovnal môj zosík so svojim Hot-om a povedal pre mňa veľmi zásadnú vetu: "Na tomto by som bol ochotný hrať".
Tak kedy ho už vyskúšame viacerí?
Az ked na tom bude realne hrat.  Bavím sa skvele Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #393 kedy: 20. November , 2019, 16:26:06 »

Az ked na tom bude realne hrat.  Bavím sa skvele Na zdravie! Zdravíčko
Ty nebuď hejter!
Nemusíš nutne pretiahnuť každú babu, o ktorej povieš, že je pekná.
Rád by som ťa zažil na slepej porovnávačke, ale lampový aparát bude viac šumieť a preto budeš počuť rozdiel...  ?§!.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #394 kedy: 20. November , 2019, 18:36:20 »

Ty nebuď hejter!
Nemusíš nutne pretiahnuť každú babu, o ktorej povieš, že je pekná.
Rád by som ťa zažil na slepej porovnávačke, ale lampový aparát bude viac šumieť a preto budeš počuť rozdiel...  ?§!.
1. Nehejtujem, bavim sa.
2. Musim!
3. Ver mi, Andrej, ze slepa porovnavacka medzi tranzistorom a lampakom je u mna jasna vyhra v prospech lampy. Uz som to dokonca aj skusal velakrat. :) Ten pocit z hry ti vysypem okamzite. Nevravim, ze horsi/lepsi, ale rozoznam to. So singlami urcite.  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #395 kedy: 20. November , 2019, 19:48:11 »

3. Ver mi, Andrej, ze slepa porovnavacka medzi tranzistorom a lampakom je u mna jasna vyhra v prospech lampy. Uz som to dokonca aj skusal velakrat. :) Ten pocit z hry ti vysypem okamzite. Nevravim, ze horsi/lepsi, ale rozoznam to. So singlami urcite.  Na zdravie!
Takých poznám mraky, čo to rozoznajú, ale nechcú prezradiť, ako a nechcú to "znovu" skúšať.
Urobme test, aby ste mi ten rozdiel vysvetlili.
Keby som tvrdil, že to nerozoznáte, ale zároveň odmietal to skúsiť, tak ma tu vysmejete, tak to neodmietajte vy.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #396 kedy: 20. November , 2019, 22:39:00 »

Takých poznám mraky, čo to rozoznajú, ale nechcú prezradiť, ako a nechcú to "znovu" skúšať.
Urobme test, aby ste mi ten rozdiel vysvetlili.
Keby som tvrdil, že to nerozoznáte, ale zároveň odmietal to skúsiť, tak ma tu vysmejete, tak to neodmietajte vy.
Andrejko, snad si nemyslis, ze som taky vymlety, aby som POCITOVO nerozoznal rozdiel medzi tranzistorovym a lampovym zosikom. Ved to je uplny iny atak, ina odozva, atd... Ci toto totalne ignorujes a ides si svoje cely cas?

Hravam v jednej kapele na tranzistorove kombo a aj to len z praktickych dovodov. Absolutne ma ten zvuk neuraza a ani nedeprimuje, ale zahrat si na riadnej lampe ma bavi daleko viac. To sa absolutne neda porovnat, ak pouzivas viac farieb daneho zosiku a nie len nakreslene AC/DC. :)

Aby si vedel - nebudem sa s tebou bavit/hadat o tomto, ani ziadne skusanie, ani nic. Presne pre tvoj pristup. Nie si pre mna profesional v tomto smere, neakceptujes poziadavky, skusenosti, pocity muzikantov.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #397 kedy: 20. November , 2019, 22:51:56 »

Aby si vedel - nebudem sa s tebou bavit/hadat o tomto, ani ziadne skusanie, ani nic. Presne pre tvoj pristup. Nie si pre mna profesional v tomto smere, neakceptujes poziadavky, skusenosti, pocity muzikantov.
Nebudeš skúšať, lebo ja neakceptujem požiadavky?
Aké máš požiadavky?
V čom mám byť profesionál? V tom, že urobím dobrý amp (za tým si stojím) poprosím ťa o test a ty sa takto hlúpo vyhováraš?
To ja nie som profesionál?

A čo ostatní chalani na fóre? Tiež odmietate vyskúšať? Zatiaľ dvaja skúšali a dvaja pochválili. Chcem počuť váš názor a ak niečo nieje dobré, tak to opravím. Kto mi je ochotný pomôcť?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #398 kedy: 20. November , 2019, 23:00:04 »

Nebudeš skúšať, lebo ja neakceptujem požiadavky?
Aké máš požiadavky?
V čom mám byť profesionál? V tom, že urobím dobrý amp (za tým si stojím) poprosím ťa o test a ty sa takto hlúpo vyhováraš?
To ja nie som profesionál?

A čo ostatní chalani na fóre? Tiež odmietate vyskúšať? Zatiaľ dvaja skúšali a dvaja pochválili. Chcem počuť váš názor a ak niečo nieje dobré, tak to opravím. Kto mi je ochotný pomôcť?
Toto si presne ty, cely tento prispevok.  Bavím sa skvele Vezmes si jedno slovo a budes sa s nim hrat, az ta prestane bavit ostatok.

Ja nemam cas skusat nieco, co som uz aj tak vyskusal. A ty nemas zaujem to ani vyrabat, pokial si pamatam nasu komunikaciu.

Cize ake to ma cele riesenie? Aky je plan? Zmysel?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #399 kedy: 20. November , 2019, 23:14:54 »

Ja nemam cas skusat nieco, co som uz aj tak vyskusal.
Skúšal si iný zosík doma ticho. Potichu hrajú rovnako úplne všetky ampy.
Ak so mnou nesúhlasíš, ale nechceš sa dozvedieť, ako to vlastne je, serme na to.

A ešte raz sa pýtam ostatných, testneme to?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #400 kedy: 20. November , 2019, 23:20:11 »

Skúšal si iný zosík doma ticho. Potichu hrajú rovnako úplne všetky ampy.
...
To je opat tvoj neskuseny nazor. Mne hraju potichu vsetky ampy inak. Totalne inak AC30 a uz uplne inak BluesBreaker.  Zdravíčko

A ani v tomto poste si nevynechal svoju oblubenu taktiku neodpovedanim na podstatnu cast prispevku.

Takze serem na to.

 Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #401 kedy: 20. November , 2019, 23:35:17 »

To je opat tvoj neskuseny nazor. Mne hraju potichu vsetky ampy inak. Totalne inak AC30 a uz uplne inak BluesBreaker.  Zdravíčko
Branko, čo nám šibe obidvom? Sa tu hádame o hovne.
Potichu hrajú inak ampy, lebo korekcie. Ale inak nemôžu skreslovať, ak neskreslujú.
A v tom skreslení je rozdiel medzi lampami a tranzistormi, lebo korekcie nie sú lampové ani tranzistorové.
Toľko môj laický názor elektroinžiniera.
A presvedčíš ma iba tak, že dva ampy zapneme na tú istú bedňu a povieš mi, v čom je ten rozdiel.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #402 kedy: 21. November , 2019, 10:14:07 »

Potichu hrajú rovnako úplne všetky ampy.

Zase? Bavím sa skvele Totalny nezmysel inak a teda potichu som skusal ozaj kvanta lampacov na rovnakej bedni. Ved tam su velke rozdiely v attacku, dynamike, detaile, nielen co sa tyka korekcii. Nehovoriac o plnosti zvuku atd.

« Posledná zmena: 21. November , 2019, 10:16:05 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #403 kedy: 21. November , 2019, 10:37:57 »

Zase? Bavím sa skvele Totalny nezmysel inak a teda potichu som skusal ozaj kvanta lampacov na rovnakej bedni. Ved tam su velke rozdiely v attacku, dynamike, detaile, nielen co sa tyka korekcii. Nehovoriac o plnosti zvuku atd.
Dobre, si ochotný mi to predviesť, alebo tu budeme len teoretizovať, ako Branko?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #404 kedy: 21. November , 2019, 17:47:05 »

Dobre, si ochotný mi to predviesť, alebo tu budeme len teoretizovať, ako Branko?

Ja neteoretizujem, roznych skusani a porovnavani ampov som sa zucastnil ozaj velakrat. Doma potichu som tiez skusal kopec vselicoho.

Tvoj trandak by som aj skusil, len predstava riesenia priestoru a vlacenia raroh ma ozaj vobec nelaka, casu mam takisto malo. Nechajte ma vydýchať

Navyse nejake tie tranzsitory som mal tu cest (aj legendarne), takze viem co od toho cakat.
« Posledná zmena: 21. November , 2019, 17:47:25 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.