Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 16:40:05
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Icotechova gitara  (Prečítané 32183 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #30 kedy: 19. Marec , 2017, 16:44:56 »

zamykacie mechaniky pri floyd rose zamkoch ?
tiez som sa nad tym zamyslal,ale pouziva to i chlapik s floydrose,tak som si povedal preco nie.


Struny sa velmi rychlo nahadzuju.Vyhoda je hlavne pri tenkych strunach,ktore pri navijani drzia pevne.Mechanika zaroven aj strunu striha,takze nemas fuzy a nikdy sa neporezes.Proste cista a rychla praca.

« Posledná zmena: 20. Marec , 2017, 12:03:06 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #31 kedy: 19. Marec , 2017, 16:57:14 »

jak se to chova s tim Goldo?
Jde s tim porad delat "fluttering" triky? 

Vyhody su v nadstaveni odporu sily tremola samostatne pre push a pull.Ovplyvnuje to i tremolo "stop" a takisto i ked ma clovek tazku ruku na tremolo.Proste ked hras na gitare a jemne sa dotknes tremola tak sa ti nerozladi a ani sa ti nerozladi ked vybrnkavas.Tremolo nelieta pod tazkou rukou ako blbe,proste presne si ukorigujes ton podla tvojej sily v ruke.
Ked si ten tremolo "stop" nadstavis presne tak sa gitara nijak nerozladuje.Ladenie pekne drzi ako pribite a Goldo nevytvara treci odpor a nijak nezadrhava o mechanicke casti.

Nevyhoda je ten fluttering ktory spominas.Ten zabija uplne,pretoze ho tlmi.Klasicke rychle vibrato sa s tym ale realizovat v pohode da.

Mne vadilo hlavne ked sa gitara rozladovala pri nejakej vybrnkavacke.Tu je to kompromis medzi pevnou mechanikou a stale funkcnym tremolom.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #32 kedy: 19. Marec , 2017, 23:21:09 »

ok, diky za komentar.
Jeden Goldo mam v supliku, tak si rozmyslim na jakou kytaru ho dam.
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #33 kedy: 08. Apríl , 2017, 06:46:07 »

Goldo odstranuje aj nevyhody tremola pri ladeni gitary
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #34 kedy: 08. Apríl , 2017, 06:59:46 »




« Posledná zmena: 30. Jún , 2018, 10:18:03 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #35 kedy: 08. Apríl , 2017, 16:56:08 »

Fíha , nádherná gitara :)

Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #36 kedy: 16. Máj , 2017, 18:46:48 »

vždy som túžil po nejakej klasickej gitare,niečo na spôsob Les Paul.Nahodne som našiel túto mahagonovú krásku a kedže mam i Line 6 a mam rád i výdobytky modernej doby,tak povedal som si že prečo nie.Aspoň sa bude s čím hrať...

Line 6 JVT-59 Variax


« Posledná zmena: 30. Jún , 2018, 10:19:05 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 16. Máj , 2017, 19:44:13 »

co to vsetko robi ? popis ju trochu ...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #38 kedy: 16. Máj , 2017, 20:19:42 »

zatial som ju odskusal iba klasicky na pasivne snimace.Ked bude viac casu,tak popisem.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #39 kedy: 16. Máj , 2017, 20:27:40 »

to ma kvazi dokreslovat zvuk gitary aby sa podobala na rozne les pauly ?
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #40 kedy: 17. Máj , 2017, 15:02:49 »

podľa toho čo som pochopil,tak sa dá gitara použiť dvomi spôsobmi

1,ako klasická gitara s dvomi pasívnymi snimačmi a klasickým 6,3 jackom.Dva spodné potenciometre sú hlasitosť a tone.
2,ako variax gitara s kablovým výstupom pre siete (ethernet) vďaka piezosnímaču v kobylke.Gitaru možno prepínať na rôzne iné typy ako napr.Fendere,Gibsony,banjá,španielky atd,proste to čo ponúka software Line 6.Na to slúžia vrchné dva prepínače.
Je možné i podlaďovanie gitary počas hry,je možné naladiť každú strunu osobitne.(proste fintičky a blbostičky)

tu je zoznam možností:

FEATURES
Variax models based on:
1960 Fender Telecaster Custom
1968 Fender Telecaster
1968 Fender Telecaster Thinline
1959 Fender Stratocaster
1958 Gibson Les Paul Standard
1952 Gibson Les Paul "Goldtop"
1961 Gibson Les Paul Custom (3 PU)
1956 Gibson Les Paul Junior
1976 Gibson Firebird V
1955 Gibson Les Paul Special
1959 Gretsch 6120
1956 Gretsch Silver Jet
1968 Rickenbacker 360
1966 Rickenbacker 360-12
1961 Gibson ES-335
1967 Epiphone x
1957 Gibson ES-175
1953 Gibson Super 400
1959 Martin D-28
1970 Martin D 12-28
1967 Martin O-18
1966 Guild F212
1995 Gibson J-200
1935 Dobro Alumilite
Danelectro 3021
Coral Dano Electric Sitar
Gibson Mastertone Banjo
1928 National Style 2 "Tricone"
Alternate tunings for JTV-59:
MODEL
STANDARD: E A D G B E
DROP D: D A D G B E
1/2 DOWN: Eb Ab Db Gb Bb Eb
DROP Db: Db Ab Db Gb Bb Eb
1 DOWN: D G C F A D
DADGAD: D A D G A D
OPEN D: D A D F# A D
BLUES G: D G D G B D
RESO G: G B D G B D
OPEN A: E A C# E A E
BARITONE: B E A D F B
Includes padded gig bag made by G&G

a tu ukážka:



« Posledná zmena: 17. Máj , 2017, 15:05:08 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #41 kedy: 17. Máj , 2017, 15:15:36 »

neskor odskusam ako funguje samotny variax a dam vediet
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #42 kedy: 17. Máj , 2017, 17:12:33 »

Daj vedieť nikoho nepoznam kto by to mal. Tak sok zvedavy.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #43 kedy: 17. Máj , 2017, 18:57:27 »

takze odkúšané a popíšem prvé dojmy:

Klasické zapojenie  - pasívne humbuckre cez jack do analog zosilovača (napr.Marshall)

Gitaru som odskúšal včera klasicky pasívne bez batérie a funguje presne tak ako každa iná gitara.Netreba sa báť žiadnej elektroniky či batérie,proste klasika.Drevo cítiť vo zvuku,snímače sú Custom James Tyler alnico a pravdu povediac mi vyhovuju.Nič na čo by som sa sťažoval.

Variax zapojenie cez RJ-45 do Line 6 HD PRO X

Batéria je na nabíjačke a tak ide gitara iba z napájania Line 6 HD PRO X (ďalej len HDPRO).Vstup gitary si musím na HDPRO navoliť na GITAR+VARIAX.Začínam sa oboznamovať s "ovládaním gitary"

Ako som nedávno uviedol na gitare sú dva otočné prepínače a tieto zároveň slúžia aj ako dve tlačítka (ďalej tlačitko 1 a 2).Sú podsvietene a dokonca so signalizáciou stlačenia.O tom neskôr.
Jeden prepínač slúži na prepínanie gitár.Základ tvorí Telecaster,Stratocaster,Gibson,nejaké jazové gitarky a akustická.
Druhý prepínač slúži iba na podlaďovanie.

Pri prepínaní prepínača dochádza k výmene gitár a tu už spúšťam program HD WORKBENCH aby som mal prehľad čo vlastne prepínam a naučil sa základné veci.Program je jednoduchý a na moje prekvapenie dosť rozsiahly.Zahrňuje od typu gitary (dreva) až po výmenu snímačov,ich polohy a dokonca aj uhol nadstavenia.Ďalej je tu typ strún a ich naladenie.



Zvuky sú dobré,najviac sa mi páčili španielky.Podľa mna sú skvelé,a hodia sa pokiaľ človek nechce vlastniť 10 gitár a stači mu jedna VARIAX všestranná.Najvačsím prekvapením je klasický prepínač snímačov na gitare,musí byť totiž digitálny,pretože prepína aj snímače na virtuálnej gitare.Samozrejmosťou je i kombinácia s tlačitkom 2,kde sa dá napr.na Stratocasteri navoliť kombinácia bridge+middle či middle+neck (5polôh)

Tlačikom 1 sa zapínajú a vypínaju virtuálne gitary.Chceš hrať klasicky čisto na pasív snímačoch cez Variax? nemo problémo.Tlačítko 1 OFF a hráš cez digitálny kábel až do HDPRO a to priamo bez analógového prenosu.Tlačítkom 1 na ON zapneš napr.španielku a parádička,už to ide.Lahôdkou pri španielach je to,že 3polohovým prepínačom na snímačoch nemeníš snímače,ale typy španiel.

Gitara s batériou a 6,3jack výstupom do analóg zosilovača (napr.Marshall)

Baterka sa nabila asi za 3hod a vložil som ju do gitary.Funkcia virtuálnych gitár je k dispozícii a je len na hráčovi či ostane pri pasívnych snímačoch a či si prepne na nejakú inú,iné snímače či prípadne preladí.

Záver : za mňa skvelé.Ovládanie je na všestrannosť veci jednoduchá a človek sa ju rýchlo naučí.Čo sa týka zvuku je podľa mňa je celkom dobrý,ale pokiaľ je človek vyslovene na original Fender či Gibson,tak načo riešiť.Zmysel vidím hlavne vo všestrannosti.Nie každý chce mať doma 10 gitár,poprípade čo tak si v songu prehodiť zo španiely do ostrého sóla ako v songu Wanted dead or alive od Bon Joviho  :) Každý nech sa rozhodne sám.Gitara zabíja dve muchy jednou ranou a človek na Variax nemusí ani len pomyslieť,ale može sa mu občas hodiť.

« Posledná zmena: 17. Máj , 2017, 19:04:38 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #44 kedy: 17. Máj , 2017, 20:36:09 »

vitej na palube Lejna6 :)
Rukama mi jich probehlo asi sest (a dve zustaly) a dovolim si doplnit icotechovo prvotni nadseni.
Ano, je to super na zvukove doplneni, ale ne nadarmo tam pridali proti puvodni verzi elmag snimace.
Nejvetsi problém těchto kytar je totiž palm muting, at zkouseli všechno mozne tak az skutecny kobylkovy humbucker to resi.
Jinak je to idealni nastroj na "holení" zvlast v dokonale symbioze s jejich efekty a zesaky, kdy jednim slapnutim se zmeni uplne všechno (zesak, repro, efekty, kytara, snimac, ladeni....)
Nicmene je to opravdu spis na doplneni zvuku, okoreneni atd.

Za sebe jenom dodam ze bezkonkurencne nejhorsi jsou spanelky Žmurk ty funguji jenom při ultra jemné hře, kdykoli se přitlačí kapičku víc, tak je z toho drátěný hnus, v drivejsich verzích byla velka slabina presety krkovych snimacu, ale na těchhle novějších uz na tom dost zamakali.

imho docela věrná ukázka i se srovnávačkama (variax zvuky mají byt identicke na všech modelech)

« Posledná zmena: 17. Máj , 2017, 20:37:39 od hyenik » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.