Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 17:01:17
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Icotechova gitara  (Prečítané 32131 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #45 kedy: 18. Máj , 2017, 16:16:19 »

Tie španiely sa mi cez Marshall moc nepacili,ale cez HDPRO a štúdiové monitory mi napr. taká Martin D-28 či National Tricone zneli úplne skvele a pre mňa dostačujúco :) Beriem to proste ako efekt,navyše tieto gitary stoja cez dva litre a pochybujem že sa k nim dostanem,nie to aby som ich vlastnil  :).

Originály sú v podstate aj zosilovače a koľko ľudí hrá doma cez multiefekt  Žmurk

Ešte doplním,že ku gitare je dodávaný aj VARIAX VDI USB interface.Zvukovku neobsahuje,ale malo by sa dať pomocou neho  pristupovať k Variax workbench software cez USB.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #46 kedy: 18. Máj , 2017, 19:09:18 »

No toto by nebolo premna ja som rad ked mam co menej nastaveni aspon nic nedokurvim  Nechajte ma vydýchať som zastanca jednoduchosti :D ono ako sa poznam chvilku by ma bavilo spekulovat stym a nakoniec ajtak by som hral klasicky cez tie snimace :D
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #47 kedy: 25. Máj , 2017, 16:29:06 »

poexperimentoval som trosku na predchadzajucich gitarach so snimacmi:

Na Jacksonku Kelly som nahodil namiesto EMG 81-85,Seymour Duncan Blackout AHB-1S.





S Nickel strunami bola povodna kombinacia dost rockovo plechova.Seymour Duncan Blackout AHB-1S maju vyhody aj nevyhody.

vyhody: lepsia akustika,omnoho vyraznejsie pri vybrnkavackach.Dominuju hlavne na solach,tam v sustaine EMG 81 zanechaju.Perfektne sa s nimi soluje a maju uzasny ton pri solovani so snimacom pri krku.
Pokial sa prida PRESENCE na 12 hodin,tak zneju vyskovo skvele.

nevyhody : pri doprovode maju o dost metalovejsi,akoby komprimovany zvuk co moze niekomu vadit.Pri podladeni chytia ppci brutal nadych ala slipknot.
Maju dost vysoky vystupny signal co moze vadit pri multiefektoch.Naopak pomoze pri starych ampoch,kde zvysia gain.


Na ESP som nahodil EMG 81 a 89X



Mal som doma k dispozicii tieto snimace a vrtal mi v hlave singel coil,tak som si ich prehodil na ESP.

EMG 89 je podla mna cistejsia ako 85.So strunami DAddario znie najma singlac 89 s mahagonom briliatne.

Vyskusal som tieto snimace aj s GHS Boomers.Tieto struny dodaju viac udernosti ako niklove struny a pritom zneju na rock gain uplne skvele.Maju vacsiu udernost,ale dodavaju aj EMG 81 skvely sustain.Akusticky su viac na vybrnkavanie,na singlaci 89 uz to ma dost blizko k akustickej gitare,co je zaujimava skusenost.





« Posledná zmena: 25. Máj , 2017, 16:31:43 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #48 kedy: 08. Júl , 2017, 07:42:49 »

odskusal som na gitarach rozne struny:

Gitary su:

1.Jackson KELLY X series,snimace vymenene za Seymour Duncan Blackouts AHB1
2.ESP MH1000ET,snimace vymenene za EMG 81+89
3.Line 6 JVT 59,original snimace James Tyler

test:

-GHS Boomers
-Addario Coated Nickel
-Gibson Bright Wires

GHS Boomers

Na ESP MH1000 je najlahodnejsie vybrnkavanie,akusticky zneju velmi dobre (so singlacom pri krku az bravurne).Zkreslenie na multiefekte (tubescreamer) je metalovo drave.S original Marshalom je trosku dravejsie a hutnejsie.
Na Line 6 jtv-59 zneju struny perfektne akusticky.Horsie je to pri zkresleni,tam su uplne tucne a zahuhnane.

Addario Coated Nickel

Na ESP MH1000 zneju akusticky akordovo najlepsie.Pri zkresleni su suche a akoby pozierali zkreslenie trochu do tucnoty.Nie je to vsak tragicke,skor vhodne pre tych,ktory maju radsej menej zkreslenia.
Na Line 6 jtv-59 zneju velmi dobre,aj akusticky aj rockovo su tie struny najblizsie k pravemu orechovemu.

Gibson Bright Wires
Na ESP MH1000 zneju akusticky plocho a mrtvo Je mi do plaču ,skoda....obcas mam pocit ze su akoby muted.Zkreslenie je tu vsak presne na mieste,taky akurat mohutny hard rock...na Marshalle rezu ako ziletka :) (zvukovo samozrejme)
Na Line 6 jtv-59 zneju akusticky nic moc,za mna akusticke sklamanie,ale pri zkresleni zneju na Slashovych solach bravurne...snimac pri kobylke ci krku hra vzdy bombasticky.

zaver:

u mna zatial z testovanych zvitazili:

Na ESP MH1000 - GHS Boomers,pretoze su akusticky nadherne hlavne na vybrnkavanie.Akordy na tejto gitare moc nevyuzivam.Pri zkresleni su hutne,davaju EMG81 taku dravost podobnu Seymour Duncanom,ale zase zvukovo nerezu tak ako struny Gibson a hlavne maju o dost lepsiu akustiku.

Nieco podobne predvadza chlapik v tomto videu,akurat to zkreslenie na konci na Fenderi ma plechove.Ma mahagonke vyznie omnoho brutalnejsie a hutnejsie

()

Line 6 jtv-59 - Addario Coated Nickel - tieto struny hraju nadherne v akustike,hlavne pri akordoch.Podobne zneju dobre i pri zkresleni a pri solach.Velmi vyrazne sa podielaju aj na dobre zvukovom podani v simulaciach - hlavne spanielach,tu je to podla mna na spravnom mieste.

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #49 kedy: 08. Júl , 2017, 08:32:12 »

dalej som odskusal nasledovne struny:

- Elixir 19052 OPTIWEB Coating Light 10-46

- Dunlop DEN 0946
- Marshall STR 0942
- GHS Big Core Nickel Rockers Extra Light 0095-043
- DR Strings DBG 9
- Cleartone Super-Light Electric 09-42

Elixir 19052 OPTIWEB Coating Light 10-46 som odskusal na Line 6 JVT 59 na zaklade vasich odporucani namiesto D´Addario EXP-120 Coated Nickel Round Wound Super Light. Elixiri su 10tky. Ako som pisal D´Addaria cinkaju,hraju skvele akusticky aj rockovo.
Elixiry maju uplne iny zvuk zvany CRISP.Neviem no,je to iny zvuk,viac zvlastne kovovy.Takyto zvuk som este nepocul.

Ukazka je tu v 1 minute.


Clovek asi musi tento ton milovat aby mu sadol.Za mna je len velkym plusom,ze sa prsty na strunach poriadne smykaju co je skvele pri rychlych prehmatoch.Dokonca sa mi stavalo,ze sa mi struna spod prsta doslova vysmykla.Treba si zvyknut :)

zaver: radsej ostavam pri Addario i ked verim,ze Elixiry vydrzia dlhsie.



Dalej budem testovat struny na hardrock az metal,takze struny pojdu len na Jackson KELLY X series.Vsetky struny su 9.Hladal som dobre rockovo metalove struny pre Seymour Duncany AHB1.Povodne som mal nahodene Harley Bentony Nickel 9.Su to trosku slabo akusticke struny,ale metalovo hraju celkom dobre (vhladom k cene 1,5e/ks).Hladal som vsak nieco hutnejsie,kvalitnejsie.

Dunlop DEN 0946 - ups,trefa uplne mimo  Bleee .Tieto struny su dost zle.Akusticky hraju mrtvo,pri zkreskeni menia zvuk aparatu ! ...navyse su dost tvrde,floydrose natiahli ako 10tky,nemienim dotahovat skrutky koli tomuto zvuku.Skoda...pouzit len ked nie su po ruke ine,alebo zadarmo.

Marshall STR 0942 - nooo,to je uz o dost lepsie.Akusticky to nie je ziadny pruser,ale hladam struny pre hardrock.Pri zkresleni zneju dost basovo i vyskovo zaroven.Zaujimava je vlastnost na Marshalle JVM.Struny totiz "pozieraju" presence,takze pokial sa niekto stazuje na vyskovy ton marshallu a stahuje presence,tieto struny su tym vhodnym riesenim.Za mna su struny takym dobrym standardom,viac basovym co moze vadit.

- GHS Big Core Nickel Rockers Extra Light 0095-043 - Tieto struny nie su zlou volbou,ale nieco mi na nich malilinko vadilo.Asi to bude moc rockovy zvuk.Vhodne pre starsi rock zo 70tych rokov.Nie su zle,len hladam nieco modernejsie napr.v style Europe a este viac do metalu (Helloween atd).Akusticky nehraju zle,ale ziadne Boomersy sa nekonaju.

- DR Strings DBG 9 - struny od znameho gitaristu Pantery.Zvuk je tu na mieste,akurat sa spravaju pre floydrose podobne ako Dunlopy a to ze natiahnu floydrose ako 10ky.Upravujem teda floydrose a na metal su tieto struny dost dobre.Akusticky su na tom neutralne.Struny su podobne tvrde ako Dunlopy co mi trochu vadilo.

- Cleartone Super-Light Electric 09-42 - az dnes som sa po dlhsej dobe testovania dostal k tymto strunam,kedze ich odporuca dedko Mustaine.Struny som nahodil a nastalo zkreslene prekvapenie.Trefa do cierneho.Skvele struny na ktorych mi nic nechyba.
Pozor na akustiku,ziadne vybrnkavanie ala Boomers ani cinkanie ala Dadario sa nekona.Akusticky zvuk maju taky zvlastne kovovy,naviac podobny Elixirom.

zaver: u mna zatial vedu na Jacksonku Cleartone Super-Light Electric 09-42 pretoze su na hardrock trefa do cierneho,nic netreba na zosilovaci stelovat,iba hrat.Struny su poddajne,pre mna akurat.Tieto struny mi najviac sedeli aj k Seymour Duncanom,ale zdalo sa mi,ze tenke spodne struny hraju frosku tichsie ako ostatne.





« Posledná zmena: 08. Júl , 2017, 08:33:28 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #50 kedy: 21. Júl , 2017, 06:29:21 »

dalej som odskusal nasledovne struny:

na Line 6 JVT 59 - GHS David Gilmour Signature Series GB-DGG 010,5-050 : Skvelé hútne struny so skutočným a dobrým hlbokým prednesom.Podla mna sú to slušné struny pre tých,ktorí milujú hlboký tón.

na ESP MH1000ET - GHS CBGBCL 9 - 46 Custom Light Coated Boomers Guitar String Set : velmi,velmi dobre struny pre dobrovod... pri hardrocku s emg maju dost hlbok,ale zaroven aj nadherne vyrovnany ton kde nechyba nic.Na doprovod su TOP.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #51 kedy: 25. Júl , 2017, 17:49:13 »

Obcas si pohram podladene veci a vyuzivam Dgitech Drop,ale ten je ako tak dobry do podladenia max.4 poltonov.Prvy polton je dobry,druhy je fajn,treti je uz na hrane a stvrty je digitalne citelny.Piaty uz je nanic... ale predsa len Marshall odhali kazdy neduh,aj digitalny drop a tak som rozmyslal nad nejakou 7 strunkou.

Uz uz som skoro poriesil Schecter Stealth C7 (naozaj sexi sedemstrunka),ale nejak mi to na ebay nevyslo a nechal som to plavat.Potom skulim po inych znackach ale zahladel som sa zase do Jacksony... Pravdu povediac bojim sa ci to nebude haraburda,ktora bude v stoji odstavat od tela a kedze jednu Jacksonku uz mam,aky bude zvuk.Ci nebude o drzku.

Jacksonka je opacna hokejka v style RHOADS...moj teenegersky sen,ale kukam,ze je osadena Jackson snimacmi...mno,risknem to.Na youtube porovnaval chlapik Jacksonacke snimace s Seymour Duncanmi a pravdu povediac nezneli vobec zle! Uvidime...



Pred rozbalenim som este pohral na ESP MH1000ke aj Line6,nech mi zvuk ostane v hlave a viem ako tak porovnat zvuk.

Zapojil som gitaru a padla mi sanka....Taky brutal zvuk som od lipovej Jacksony s origo snimacmi necakal.Na Marshale ma gitara brutalne gule.Rozmyslam cim to moze byt? Zeby Vckovym tvarom,ci Jacksonackymi snimacmi,ci pevnou kobylkou Netusim,kazdopadne brutalny metalovy zvuk!!!

Gitara skvele drzi pri tele v stoji,omnoho lepsie ako Kelly.Povedal by som ze dokonale.Naladil som ju na C,za mna velka spokojnost.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #52 kedy: 25. Júl , 2017, 17:57:40 »

Porovnanie snimacov s Nazgulmi je tu



EMGcka su take rockovejsie,plechovejsie i ked pri podladeni zneju stale skvele.Seymour Duncany su zase o dost brutal,no a Jacksonky su nieco medzi nimi.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #53 kedy: 25. Júl , 2017, 17:59:58 »

Sedmicka naladena na C? To je polton vyssie ako standardne ladenie? :)
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #54 kedy: 25. Júl , 2017, 18:03:14 »

ano,vyhovuje mi to tak,lebo vela skupin hra na C.Takze som si ju dal zatial na C.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #55 kedy: 25. Júl , 2017, 18:05:47 »

Zaujimave riesenie  Som frajer
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #56 kedy: 27. Júl , 2017, 15:55:03 »

Rad by som sa este opytal ohladne tych Jacksonackych snimacov.Pri vyssej hlasitosti pri zkreseleni dost pistia,teda chytaju spatnu vazbu.Odskusal som druhu gitaru s SD Blackouts a na nej to nerobi.

Myslel som si,ze Jackson automaticky tieto snimace zalieva.Zvukovo mi vyhovuju.Nevedeli by ste poradit ako by sa dala situacia vyriesit?
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #57 kedy: 27. Júl , 2017, 16:08:50 »

Rad by som sa este opytal ohladne tych Jacksonackych snimacov.Pri vyssej hlasitosti pri zkreseleni dost pistia,teda chytaju spatnu vazbu.Odskusal som druhu gitaru s SD Blackouts a na nej to nerobi.

Myslel som si,ze Jackson automaticky tieto snimace zalieva.Zvukovo mi vyhovuju.Nevedeli by ste poradit ako by sa dala situacia vyriesit?

Jednoducho. Mozes si ich zaliat sam. Na internetoch najdes vela videi. Je to lahke.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #58 kedy: 27. Júl , 2017, 17:31:35 »

dik a aky sposob odporucas? len ponorit a cakat na bublinky,alebo dat do flase a odsavat vzduch z flase.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #59 kedy: 29. Júl , 2017, 13:02:37 »

dik a aky sposob odporucas? len ponorit a cakat na bublinky,alebo dat do flase a odsavat vzduch z flase.
Ja som dal do hrnca s skoro vriacou vodou misku kde bol vceli vosk(parafin je asi lepsi) a ponoril snimace a cakal kym prestanu vychadzat bublinky...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.