Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 15:35:03
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Originál pôvodný chip JRC 4558D  (Prečítané 22510 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #15 kedy: 22. Júl , 2013, 20:08:07 »

ved toto sa to ospevuje ako super klon TS808 a pritom tam dava 50Centove  chipi
no lebo to hra super aj s tym 50 centovym chipom, preco asi?...  Popiskujem si (a nie je to uplne 100% klon, je tam par Jankovych vylepseni)
« Posledná zmena: 22. Júl , 2013, 20:08:46 od styrioci » Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #16 kedy: 22. Júl , 2013, 20:23:13 »

a vobec kto z Vas hral na pôvodnej TS808

Ja jo. I na vymazleneho smrcku. A desitku dalsich kultovni OD. napr. i na ten hyperecht ultra reissue v krabicce vylozene sametem.... hraje to proste sametove :)

4eye to vysvetlil naprosto presne, znalci vjedi a  rikaji tomu čipoviny.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 22. Júl , 2013, 20:44:13 »

Ja som raz hral na pôvodnej TS808 cez LP standard do plexiny
hej hej nieje chip ako chip
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #18 kedy: 22. Júl , 2013, 20:58:56 »

 ha ha ha jedine
Zaznamenané

hm... :-D
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #19 kedy: 22. Júl , 2013, 21:45:33 »

ale vsak blues robi srdiecko a nie chipy, co si programator?
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #20 kedy: 22. Júl , 2013, 21:46:18 »

Kúpte si tie čipy...veď je to vaša vec...aj ja mám doma JRC so super extra fantastickým 4-miestnym kódom...dám za 5 eur kus...poštovné zadarmo...japonci tam dali prvý najlacnejší integráč, ktorý mali po ruke a teraz sa pol gitarového sveta ide z toho pokakať :-D.
ach môj bože...čo s človekom spraví psychológia. normálne placebo...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 23. Júl , 2013, 07:37:21 »

Vyrobiť integráče (po zaplatení vývoja a linky) vždy bolo a bude halierová položka. Nejde o to, že tie staré sú dobré a tie nové zlé. Ale hrá to inak, lebo to má iné parametre. A my máme napočúvané skladby, ktoré boli nahrávané práve na tých starých "japonských" šmejdoch. Takže sa z toho vytvoril akýsi zvukový štandard. To isté platí pre lampy, mikrofóny, snímače, gitary, ... tie nové sú mnohokrát lepšie, ale hrajú "inak" akoby sme chceli. Baviť sa o zvuku je dosť subjektívne, každý to vníma inak.
Keď máte všetci takéto zásoby starých JRC čipov, prečo to nepredávate za ťažké prachy na Ebayi? Biznis je biznis, nie?!  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #22 kedy: 23. Júl , 2013, 08:14:53 »

to uz je nejaky vyssi level ze clovek pocuje konkretne chipy v nahravkach, a uz ked pocuje iny tak je nesvoj
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 23. Júl , 2013, 08:48:43 »

a hlavne arnysomilar čo s tým chceš robit , tunit či vyrabat
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #24 kedy: 23. Júl , 2013, 09:00:31 »

Vyrobiť integráče (po zaplatení vývoja a linky) vždy bolo a bude halierová položka. Nejde o to, že tie staré sú dobré a tie nové zlé. Ale hrá to inak, lebo to má iné parametre. A my máme napočúvané skladby, ktoré boli nahrávané práve na tých starých "japonských" šmejdoch. Takže sa z toho vytvoril akýsi zvukový štandard. To isté platí pre lampy, mikrofóny, snímače, gitary, ... tie nové sú mnohokrát lepšie, ale hrajú "inak" akoby sme chceli. Baviť sa o zvuku je dosť subjektívne, každý to vníma inak.
Keď máte všetci takéto zásoby starých JRC čipov, prečo to nepredávate za ťažké prachy na Ebayi? Biznis je biznis, nie?!  Zdravíčko
Este raz ti opakujem, ze ten TI RC 4558D (akurat pozeram, ze tpredtym som dal zly link) ma rovnake parametre ako povodne stare JRC4558D, nove JRC 4558D maju ine parametre. odporucam si pozriet ten blind test,co tu daval zvukar andrej a potom mozme diskutovat o tom, kolko percent ma vplyv zmena chipu.  ale ak tomu veris a pocujes tam zasadne rozdiely, tak si kludne kup. stevo to kupi tiez s tebou a potom to tu bude predavat po 50Eur za kus, lebo chipy za 20-50 centov nie su dobre  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Júl , 2013, 09:00:48 od styrioci » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 02. August , 2013, 11:16:35 »

takže staré JRC su zastaralé a na chuja , nove hrajú inak teda zle ale robia nove čo hraju ako stare a tie su super  ?§!.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 23. Január , 2014, 16:26:10 »

neviem, ci je to vhodna tema...

citacia z fora electrozone.cz :

Nestačil jsem zatím zjistit, jaký v sobě má OD-1 čip, zcela jistě se nebude jednat o extra-raritní serii z konce 70-tých let se 14-pin čipem, ale o některou 80. let, znalci tvrdí, že rozdíly tam jsou .

takze ktore tie cipy su tie dobre ? 14 nozickove alebo aj tie z 80tych rokov boli este OK ? ci neni to dobre napisane, co citujem ?

chalan co to pise kedysi davno prispieval aj sem - subroofer
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #27 kedy: 23. Január , 2014, 17:21:07 »

 Nechajte ma vydýchať toto tu asi nemyslíte vážne, že nie? Na instrumento jeden týpek urobil slepý test overdrive pedálov. Od Smrcka až po Behringer a dokonca Velorex z CR. Vážení, všetci boli vedľa jak tá jedľa  Bavím sa skvele Zbytočne sa tu všetko glorifikuje. Pedál buď hrá dobre, alebo nie.....howk.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #28 kedy: 23. Január , 2014, 17:57:22 »

:) ten test z instrumenta sem delal ja (dokonce tady chvilku visel, ale nikoho to moc nezajimalo.... )

electrozone je nedobytna pevnost s posadkou dokonale ovladajici kazdy teoreticky detail a rozebrany ze vsech moznych uhlu... bohuzel silne pokulhavajici v praxi. (neboli k cemu jsou mi encyklopedicke znalosti, kdyz nahravka je porad na ho*vno, i v tech 96kHz?) Ale ja uz tam (prave proto) dlouho nechodim, takze se to mohlo za ty roky zmenit :)

magie kolem TS čipů je silné téma a protože se to mezitím změnilo na zelené náboženství, tak jakakoli logika, praxe, ukazky nebo blind testy nemaji smysl. Verici svou viru prece nezradi :)

K tomu snad pouze jako zajimavost dalsi sociologicky pruzkum provedny v Brazilii ohledne pover pri hledani zamestnani. Traduje se tam ze je nutne nabidku prace se svym CV zasadit pod rostlinu a podle toho jak ta bude prospivat, tak dopadne i zadost o praci (nebo tak nejak....) Vedci zkusili na toto teme vymyslet své nové umělé pověry a rituály a rozsirovat mezi lidmi, a zjistili ze cim je procedura komplikovanejsi a ingredience nedostupnejsi, tim vetsi procento lidi tomu verilo.
Aneb vivat TS čip, vivat gibson, vivat vojenske lampy, vivat NOS soucastky a mnoho dalsi lidove tvorivosti slouzici POUZE k peknym pribehum ......a tahani prachu z kapes vericich.
« Posledná zmena: 23. Január , 2014, 17:58:12 od hyenik » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #29 kedy: 23. Január , 2014, 18:15:48 »

Aneb vivat TS čip, vivat gibson, vivat vojenske lampy, vivat NOS soucastky a mnoho dalsi lidove tvorivosti slouzici POUZE k peknym pribehum ......a tahani prachu z kapes vericich.

Ale ale, suhlasim, ze povier je dost, ale zas tvrdit, ze ohladom NOS lamp alebo alebo aj tych Gibsonov su vsetko len povery je take, ehm, take stredoeuropske.  Žmurk Bavím sa skvele Fakt by ma zaujimalo, ak by si si skusal trebars original staru Plexinu a ci by si si do nej vybral sucasne cinske lampy alebo JJ namiesto starych Mullardov. Ak tvrdis, ze tam rozdiel nepocut, tak dalej fakt nema vyznam. Popiskujem si

S tymi cipmi, to uznam, ze je slusna komedia a na tom sa bavim aj ja.
« Posledná zmena: 23. Január , 2014, 18:18:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.