Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 20:24:44
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Svietacie INLAYS  (Prečítané 8522 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 25. Júl , 2005, 17:59:05 »

nevedel som ako to nazvat ale uz sa chcem dlshie spytat ci viete ako by sa to dalo spravit homemade alebo kto to robi nejaky gitarar? abo iba kupit cely hmatnik co vlastne su to za krky... videl som aj fosforove ale aj s ledkami...kto vie o tom daco viac nech napise vy ste tu bossovia Žmurk asi u SAMa RIVERSa je to najznamejsie vecsinou je to na basach ale aj gitary to mavaju sa mi to strasne paci este nejake pic http://www.basscentral.com/alembicbass/stanley.shtml
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #1 kedy: 25. Júl , 2005, 18:39:12 »

svietiace neviem jak sa robia, ale normalne Ti vymeni hociaky gitarar, ide o to aku chces perlet a tvar samozrejme. :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. Júl , 2005, 00:59:37 »

Vsak led. Svietiace diody. A napajas to baterkou normalne, zrejme treba kabliky potahat pod hmatnikom. Rovnako si myslim, ze je to smiesne :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 26. Júl , 2005, 08:40:13 »

Je s tym kopec roboty, ale asi takto: - je treba vyfrezovat diery v polohach, kde maju byt diody. V krku sa nachadza vystuha, kade pojdu droty (malo by tam byt asi 1-2mm placu). Pozapajat to, to hadam zvladnes. - Droty by mali ist z krku cez spoj krk-telo niekde, kde sa ti zmesti baterka. Kedze na krku ju neni kam dat. To ide cez drevo, nie vonkom. Cize je treba dlhy vrtak, aby ti to dociahlo tam kam potrebujes. - No a ako posledne (ked vsetko funguje) by mali ist naspat na hmatnik nove perletove inlay.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 26. Júl , 2005, 08:58:30 »

A k comu je to akoze dobre? Aby som mohol hrat v noci potme a setril prud? Alebo ako baterka? :) Nechapem naco vymyslaju taketo .......
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 26. Júl , 2005, 10:34:04 »

No to neviem. :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 26. Júl , 2005, 11:18:26 »

hehe jasne... takto som to nejak aj xel ale bojim sa to robit aby som daco nepokazil... no urcite si ich dam vymenit aj normalne bo tie moje su hroza... Progrocker.. vies ked to mas mas viac prorockovy zvuk a lepsie sa ti drzi gitara.... ale ne proste image... dobre to vyzera keby si to videl no nice... Žmurk ale vela ludi to nechape... mf mne sa to paci
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 26. Júl , 2005, 13:29:49 »

Tak ale nechces dat 20000 za dobru 7 string a potom vymyslas custom inlay, ktory bezne stoji 2000 a vyssie?
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 26. Júl , 2005, 14:44:36 »

precitaj si prvy prispevok martinLM asi preto to je to forum keby som mal prachy tak si kupim rovno cely hmatnik... ale vy to neviete iba tu blbosti(okrem dr.karpathorky)pisete mf radsej to zamkni kua.... xem aby ste napisali co kto vie a nie stale fuckovali naco to je preco to xes a tak
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. Júl , 2005, 14:47:41 »

Ale, niekto sa veľmi urazil.. :)
« Posledná zmena: 26. August , 2007, 13:11:51 od Pitu » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 26. Júl , 2005, 15:04:52 »

aj billy sheehan to ma na svojej base,taktiez vai. mne sa to velmi paci,smaozrejme iba na niektorych basach- sam rivers signature... na nejakom vintage kusku si to neviem predstavit.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #11 kedy: 26. Júl , 2005, 15:15:53 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky Je s tym kopec roboty, ale asi takto: - je treba vyfrezovat diery v polohach, kde maju byt diody. V krku sa nachadza vystuha, kade pojdu droty (malo by tam byt asi 1-2mm placu). Pozapajat to, to hadam zvladnes. - Droty by mali ist z krku cez spoj krk-telo niekde, kde sa ti zmesti baterka. Kedze na krku ju neni kam dat. To ide cez drevo, nie vonkom. Cize je treba dlhy vrtak, aby ti to dociahlo tam kam potrebujes. - No a ako posledne (ked vsetko funguje) by mali ist naspat na hmatnik nove perletove inlay.
Danny - skratka zabudni na to. Neviem si predstavit, ze sa Ti to podari seriozne spravit. Ako sa tak zamyslam nad hore uvedenym postupom, vychadza mi z toho, ze najprv sa musi odfrezovat povodny hmatnik, Pod neho nafrezovat drazku na droty, pretoze vyztuz aj ked nie je vsadzana rovno zozadu krku, aj tak je jej drazka vacsinou po celej dlzke krku zavlozkovana kuskami dreva tak, ako to byva ked je zozadu. No a potom uz len vyrobit novy hmatnik a nalepit na povodny krk. Podla mojho nazoru vyrobit novy krk = ta ista a mozne mensia robota + ta ista a mozno mensia cena ako to prerobit z uz hotoveho krku. Ale najlepsie urobis ak zavolas naozajstnemu gitararovi a nech Ti povie, co to vsetko asi tak obnasa.
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. August , 2007, 12:51:14 »

Tie veci robi firam SIMSCUSTOM a ta sidli v Anglicku. Robia uzasne veci vratane malieb a ine laserove srandicky. Vsetky svietiace vecicky vratane gitary co mal Vai na kocerte(Live in Astoria in London) boli robene u nich. A cena je dost vysoka.

www.simscustom.com
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 25. August , 2007, 17:00:57 »

nieco podoben sa objavuje na gitarach od kena lawrenca, ale z hornaje hrany hmatnika
« Posledná zmena: 26. August , 2007, 13:33:15 od styrioci » Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 26. August , 2007, 12:40:02 »

aj ja by som chcel take, ale nie tak, ze by vsetky naraz svietil, ale aby blikali... a jedna modrou, jedna cervenou, jedna zelenou, jedna modrou, jedna cervenou, jedna zelenou, jedna modrou, jedna cervenou, jedna zelenou, jedna modrou, jedna cervenou, jedna zelenou,
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 23 otázok.