Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Máj , 2024, 04:17:51
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Attenuator  (Prečítané 7193 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« kedy: 30. Júl , 2013, 23:16:26 »

Davnejsie ma napadla myslienka, ze by som potreboval pouzivat moje jednokanalove kombo (ktore nema MASTER VOLUME) potichsie a prisla tema ATTENUATORov.
Niektore aparaty sa mi pacia viac vykalene, lepsie potom tahaju pod rukou, nie su take prevyskovane/tenke ako ked hraju pri nizsej hlasitosti (pri jednokanaloch je to vlastne Gain, nie Volume).  
Je na trhu kopec vyrobcov (THD HotPlate, Palmer, Ultimate, HotAmps, Weber, Koch, ....), ale napriek tomu som si zvolil vybrat HomeMade cestu.
Po porade s FFampom som si spravil navrh vlastneho "zrážača výkonu", ktory som k svojej spokojnosti pouzil posledne tyzdne na akciach. Jedna sa o to: vyuzit kreslenie koncovych lamp a ich kompresiu, ale s nizsou hlastistou na STAGE/skusobni, kde hlucny aparat vadi.

V ukazke je *aparat bez Attenuatora, *s Attenuatorom -10dB (co je cca -80% vykonu), *s Attenuatorom -10dB (ale hlasitost na mixpulte som pridal +10dB aby bolo pocut zvuk pri rovnakej hlasitosti ako v ukazke bez Attenuatora).

Tu su ukazky na Clean zvuku so Stratom:
* bez Attenuatora: https://soundcloud.com/marian-fero/clean-0db
* Attenuator -10dB : https://soundcloud.com/marian-fero/clean-10db
* Attenuator -10dB s pridanou hlasitstou na mixpulte o 10dB: https://soundcloud.com/marian-fero/clean-10db-maximized


Ukazky na Crunch zvuku:
* bez Attenuatora: https://soundcloud.com/marian-fero/crunch-0db
* Attenuator -10dB : https://soundcloud.com/marian-fero/crunch-10db
* Attenuator -10dB s pridanou hlasitstou na mixpulte o 10dB: https://soundcloud.com/marian-fero/crunch-10db-maximized



Hram v tych ukazkach nezmysli, ktore ma v tej chvili napadli  ha ha ha .. ale rozdiel medzi original zvukom a po pouziti vykonovej brzdy sa vyrazne nezmenil (skor by som povedal, ze to znie totozne). Co ma velmi tesi, lebo vacsinou som sa stretol s nazorom, ze nevhodny ATTENUATOR meni zvuk a dynamiku vyrazne k horsiemu. Pripadne velmi nizka hodnota utlmu kurvi zvuk.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 31. Júl , 2013, 10:55:51 od Majo Fero » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 30. Júl , 2013, 23:28:38 »

ja by som povedal, ze s attenuatorom je ten zvuk este lepsi, lebo pride o take tie hnusne rezave vysky  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 30. Júl , 2013, 23:49:29 »

Nemam teraz po ruke repraky, tak neviem reagovat na ukazky, ale doteraz som skusal asi 4 attenuatory a v podstate vsetky nad -10 dB tlmenia dost vyrazne kurvili zvuk. Najma tym, ze vysky akoby trochu zacali chrcat a postupne sa stracala aj dynamika a citatelnost.

Aky mas Majo konkretne ten attenuator? Popis trosku. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 31. Júl , 2013, 00:15:38 »

ja by som povedal, ze s attenuatorom je ten zvuk este lepsi, lebo pride o take tie hnusne rezave vysky  :)

napodobne
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 31. Júl , 2013, 09:50:19 »

celkom by ma to zaujimalo ako to bude hrat s mojim marshallom - kedze ma serie ako attenuator kurvi zvuk tak hram len na -4db + stiahnem dorobeny post invertor master volume asi na 90%.

zmenu vo zvuku pocut, ale dynamika zostava.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #5 kedy: 31. Júl , 2013, 10:22:44 »

ja by som povedal, ze s attenuatorom je ten zvuk este lepsi, lebo pride o take tie hnusne rezave vysky  :)

Nebude to citlivostou mikrofonu?
Predsa sa len pri 0db natrapil viac ako pri -10db zvuku.
V kazdom pripade vdaka za tieto ukazky. Ak budem zvazovat attenuator, viem za kym ist...
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #6 kedy: 31. Júl , 2013, 12:03:06 »

Nebude to citlivostou mikrofonu?
Predsa sa len pri 0db natrapil viac ako pri -10db zvuku.
V kazdom pripade vdaka za tieto ukazky. Ak budem zvazovat attenuator, viem za kym ist...
ak budes chciet tak jeden mam doma na predaj HOT 8 ohm.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 31. Júl , 2013, 13:24:52 »





http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/bad-cat-the-un-leash-attenuator-booster

toto niekto kupte, vyskusajte a podelte sa o dojmy.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 31. Júl , 2013, 13:26:48 »

...
toto niekto kupte, vyskusajte a podelte sa o dojmy.
nezapries sa, ani nachvilu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 31. Júl , 2013, 15:35:54 »


toto niekto kupte, vyskusajte a podelte sa o dojmy.

Sak si podnikatel a zamestnavatel - kup, spropaguj a predavaj. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 31. Júl , 2013, 15:39:02 »

Sak si podnikatel a zamestnavatel - kup, spropaguj a predavaj. Žmurk

malo slovenske  Bavím sa skvele
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. Júl , 2013, 16:04:11 »

Vsetko nestiham, aj geniovia maju svoje hranice  Cmuk chlapci
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 31. Júl , 2013, 16:29:37 »

to hej tu je to uplny schengen..
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #13 kedy: 31. Júl , 2013, 18:50:58 »

znovu potlesk pro Maja, super ukazka.
rozdil je to maly, a castecne jde pricist i tomu ze ty vzorky nejsou identicke.
Ja jsem jednou testoval tu HOT brzdu s Riverou TBR1, hralo to s ni trosicku jinak, ale nejak jsme se nemohli dohodnout jestli lip nebo hur :)

O nejakem kur*veni nemuze byt ani rec ani nahodou, je to jenom prostá psychoakustika v praxi.
U vyhuleneho aparatu týrané ucho zacne po par sekundach filtrovat (neboli neslyset) ty zminovane hnusne vysky - proto kazdy vintage aparat zni v predstavach "znalcu" tak kulate a tucne..... a samozrejme zadny mikrofon ten "pravy" zvuk, "neumi" sejmout.

Ze by tedy Majo vynalezl zazracnou brzdu?
Pri vsi ucte k nemu si to nemyslim. Vysledky ruznych vyrobku budou hodne podobne.

« Posledná zmena: 31. Júl , 2013, 19:30:07 od hyenik » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 31. Júl , 2013, 19:16:13 »

jop.. pravda.. inak  myslim ze jednoduchym nakrutim EQ na zosiku spravi clovek mozno aj vacsi rozdiel vo zvuku nez nejaky attenuator... clovek co je pod podiom a pocuva muziku neriesi ci ma ten gitarovy zvuk otrochu iny zvuk nez by mal za inych podmienok.. nehovoriac o tom ze samotny zosik hrav kazdej miestnosti uplne inak, cize kebyze mam plexi vobec by som sa nestranil akejkolvek vykonovej brzdy.. ani alkoholu
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 31. Júl , 2013, 20:03:45 »

Aky mas Majo konkretne ten attenuator? Popis trosku. :)
Domaca vyroba. Nic prevratne, klasicke zapojenie s pouzitim par odporov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 31. Júl , 2013, 22:30:32 »

...

O nejakem kur*veni nemuze byt ani rec ani nahodou, je to jenom prostá psychoakustika v praxi.
U vyhuleneho aparatu týrané ucho zacne po par sekundach filtrovat (neboli neslyset) ty zminovane hnusne vysky - proto kazdy vintage aparat zni v predstavach "znalcu" tak kulate a tucne..... ...



svojho casu som tiez porovnaval attenuator a bez neho. myslel som, ze som sem daval aj ukazky, ale neviem to najst, ani na fore, ano doma na disku.

skusal som aparat v normalnej hlasitosti, defacto len preampove skreslenie, potom aparat s prevalenym koncom a potom aparat s prevalenym koncom a stiahnutym volume na attenuatore cca na hlasitost, ako v prvom pripade iba sam aparat napoticho. zaujimave bolo hlavne porovnanie cisty aparat potichu a prevaleny aparat s ubrzdenym volume. na tom konkretnom zosiku vtedy to s ubrzdenym koncom hralo pocutelne horsie, ako samotne potichu a rovnako to znelo aj na nahravke... samozrejme najlepsie aj nazivo, aj z nahravky znela verzia vyhuleny aparat bez attenuatora. mal som vtedy pozicany Ultimate Attenuator. porovnania s inym kuskami som nerobil, takze zavery z toho ani nevyvodzujem, len davam svoju skusenost s tym konkretnym jednym modelom...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 01. August , 2013, 05:33:33 »


O nejakem kur*veni nemuze byt ani rec ani nahodou, je to jenom prostá psychoakustika v praxi.


Zalezi na miere tlmenia. Skus si na hociakom attenuatore stiahnut nad - 12 dB a teda kurvit to zacne zvuk riadne. Mal som ako prvy Marshall Powerbrake a ten bol vylozene nepouzitelny nad -9 uz. Pokial to clovek tlmil dalej, zvuk zacal mat take divne fuzzovite skreslenie a okolo -15 dB to celkovo znelo vyslovene nepouzitelne. Hlavne to bolo citit, pokial clovek aj na nevytocenom aparate udrel do strun, tak dozvuk bol bzzzz. To bolo o Powerbrake celkovo zname, ze stoji za hovno. Oproti tomu bol Ultimate Attenuator podstatne lepsi, ten zvladal tak do -12 dB bez nejakej citelnej straty. THD Hotplate podobne. Nad -15 dB su uz ale asi nepouzitelne vsetky, teda aspon tieto 3 a skusali sme to viaceri s viacerymi ampmi. Celkovo su tieto attenuatory tak do tych max. -12 dB, co uz je slusne ale (Marshall Powerbrake tak max do - 6 iba). Nech ale nikto necaka, ze s tym bude hrat s vytocenym 100W ampom  doma v hlasitosti TV a bude to zniet dobre. Plus nehovorim o risku odpalenia lamp, pripadne vystupneho trafa, ked sa attenuator pocas hrania poserie (napriklad Ultimate Attenuator ma samostatne aktivne napajanie).
« Posledná zmena: 01. August , 2013, 05:48:02 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.