Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 07:17:53
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ked vykonnejsie PC nie je nevyhnutnostou...  (Prečítané 37576 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #15 kedy: 01. August , 2013, 10:02:30 »

(maudio fast track karta)
Zaznamenané
MrJames COBHC
nováčik
*
Príspevkov: 27



« Odpoveď #16 kedy: 01. August , 2013, 10:27:06 »

len taká malá poznámočka: pri 32bit tam môžeš dať max. 4 GB pamäte (použiteľnej 3,5 GB) ak to tam náhodou už nemáš
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 01. August , 2013, 10:30:06 »

A nejde Ti buffer size zmeniť alebo keď ho nastavíš na inú hodnotu tak Ti skočí naspäť? Lebo ja som tento problém mal keď som mal pustený napr. media player alebo čosi podobné. Skúsil si vypnúť Cubase, všetky ostatné programy a zmeniť buffer cez windows control panel?
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #18 kedy: 01. August , 2013, 11:17:52 »

A nejde Ti buffer size zmeniť alebo keď ho nastavíš na inú hodnotu tak Ti skočí naspäť? Lebo ja som tento problém mal keď som mal pustený napr. media player alebo čosi podobné. Skúsil si vypnúť Cubase, všetky ostatné programy a zmeniť buffer cez windows control panel?

Nejde ho vobec zmenit. Skusal som povypinat vsetko ostatne co by mohlo suvisiet so zvukovkou ale nic. Ako si to potom vyriesil?
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 01. August , 2013, 11:48:54 »

Nejde ho vobec zmenit. Skusal som povypinat vsetko ostatne co by mohlo suvisiet so zvukovkou ale nic. Ako si to potom vyriesil?
No povypínal som všetko čo sa dalo a potom s tým problém už nebol. Možno sa skús ešte popozerať po nete, či náhodou nemal niekto podobný problém. Lebo ja som na nejaké také topics teraz narazil.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #20 kedy: 01. August , 2013, 13:07:40 »

Nejde ho vobec zmenit. Skusal som povypinat vsetko ostatne co by mohlo suvisiet so zvukovkou ale nic. Ako si to potom vyriesil?
menis ten buffer, ked mas zapnuty playback/prehravanie? neviem ako cubase,a le reaper mi nedovoli menit nastavenia zvukovky, pokial sa prehrava nejake audio
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 01. August , 2013, 14:14:33 »

k m-audio byva ten taky mix co je vpravo dole v traybare. ak si dobre pamatam, v nom sa da nastavit lock sample rate a tusim aj bufferu. takze mrkol by som tam kamsi.

v Cubase treba mat nastaveny samozrejme m-audio ASIO driver, nic ine.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #22 kedy: 01. August , 2013, 16:46:41 »

zapol som PC a skusil hned zmenit latenciu a uz to ide, zrejme to len blokovalo nieco ine co pouzivalo driver. dal som latenciu na max, je to daco okolo 4000, bezi to uz o poznanie lepsie, len by sa mi este zislo, keby to slo, vyriesit freez na stopy co idu z outu z vsti, napada niekoho ako na to v cubase? hladal som cosi na nete ale zatial nic.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 01. August , 2013, 17:11:53 »

freeze v Cubase funguje iba na beznych stopach. na grupach nie. ale ked si vyvolas F11, tak tam mas zoznam pouzitych VSTi v projekte a tie mozes freeznut tiez. bud len samotny instrument a vsetky audio vystupy co idu z neho zostanu aj s nahadzanymi efektami zostanu dalej ovladatelne alebo to mozes freeznut cakumparsk so vsetkymi vystupmi, aj nahadzanymi efektami na nich.
« Posledná zmena: 01. August , 2013, 17:12:29 od rastis » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #24 kedy: 01. August , 2013, 17:32:31 »

freeze v Cubase funguje iba na beznych stopach. na grupach nie. ale ked si vyvolas F11, tak tam mas zoznam pouzitych VSTi v projekte a tie mozes freeznut tiez. bud len samotny instrument a vsetky audio vystupy co idu z neho zostanu aj s nahadzanymi efektami zostanu dalej ovladatelne alebo to mozes freeznut cakumparsk so vsetkymi vystupmi, aj nahadzanymi efektami na nich.

jasne, skusil som to, ale na freeze celeho superioru s trackom o case cca 4 minuty mi to chcelo freezovat daco cez 3 minuty, tak som to rovno aj zrusil, je to takto nepouzitelne. nic to, myslim ze uz to je v stave aby sa s tym dalo pracovat. inac, nepleties si tie grupy? grupa je predsa nieco ine ako output na vsti o ktore mi hlavne ide. group track sa sice tiez neda freeznut ako vidim, ale nic to, tie budu v projekte max 4-5, hadam to nejak utiahne.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #25 kedy: 01. August , 2013, 17:50:21 »

jasne, skusil som to, ale na freeze celeho superioru s trackom o case cca 4 minuty mi to chcelo freezovat daco cez 3 minuty, tak som to rovno aj zrusil, je to takto nepouzitelne. nic to, myslim ze uz to je v stave aby sa s tym dalo pracovat. inac, nepleties si tie grupy? grupa je predsa nieco ine ako output na vsti o ktore mi hlavne ide. group track sa sice tiez neda freeznut ako vidim, ale nic to, tie budu v projekte max 4-5, hadam to nejak utiahne.
to je praveze normalny cas, freze znamena, ze ti to vyexportuje normalne wav z outputu, preto to tak ldho trva, hlavne pri superiore s x vela samplami a y vela pluginov
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #26 kedy: 01. August , 2013, 22:48:26 »

to je praveze normalny cas, freze znamena, ze ti to vyexportuje normalne wav z outputu, preto to tak ldho trva, hlavne pri superiore s x vela samplami a y vela pluginov

skusal som freeze aj export stôp superioru, ale ono je to zrejme v podstate rovnaky proces a je tam ten problem, ze pri exporte to tiez akosi nezvlada a ten vyexportovany vysledok miestami seka. pri miesani to nieje problem, tolko prezijem, ale netusim teraz ako vyriesim toto, ze ked to budem hotove exportovat a by to nebolo dogabane.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 01. August , 2013, 23:54:40 »

...nepleties si tie grupy? grupa je predsa nieco ine ako output na vsti o ktore mi hlavne ide. ...

mas pravdu, terminologiu nemam uplne presnu. kazde VSTi ma isty pocet moznych audio outputov a kolko si ich aktivujes, tolko sa Ti objavi vo VST mixe v Cubase. no a tam su hned vedla grup, mozes ich pouzivat rovnako, aj maju rovnake vlastnosti. zato ich rovno nazyvam (trochu nespravne) grupy, rovnako s nimi aj nasledne robim. no a maju tu vyhodu, ze sa daju freeznut.

freeze sa pouziva v momente, ked uz s danym materialom nemienis dalej robit, a ze trva 3 minuty nijako nesere... je to samozrejme o sposobe prace ako takej, ale doteraz som malokedy citil potrebu mat moznost zasahovat do uplne celeho projektu, zvacsa robim postupne a bez freeze si ani neviem predstavit, aky by som musel mat nabuchany komp...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 02. August , 2013, 00:15:19 »

respektive este jedna vec mi napadla... do akeho formatu nahravas ? su experti, ktori tlacia 96 kilo / 32 bit a taketo projekty naozaj neutiahne len tak hocijaky komp. pouzivas 44,1/24 ? alebo ?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #29 kedy: 02. August , 2013, 07:41:52 »

respektive este jedna vec mi napadla... do akeho formatu nahravas ? su experti, ktori tlacia 96 kilo / 32 bit a taketo projekty naozaj neutiahne len tak hocijaky komp. pouzivas 44,1/24 ? alebo ?

44 / 24 to mam nastavene stale
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.