Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 00:45:00
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ked vykonnejsie PC nie je nevyhnutnostou...  (Prečítané 37581 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #30 kedy: 02. August , 2013, 08:26:17 »

44 / 24 to mam nastavene stale
ani ine nenastavuj, SD pouziva 44khz sample, keby to malo este resamplovat do inej vzorkovacej frekvencie, tak sa ti ten komp rovno zbali a odpochoduje na smetisko sam  Bavím sa skvele

ale suhlasim s rastisom je to o celkovom "workflow". odladis si bicie - freeznes, daco pocarujes s gitarami a basou, zistis, ze ti daco vadi na bicich, tak freeznes gitary/basu a ides znova na bicie atd. dalsia z moznosti je nefreezovat, ale iba mutenut a vypnut VST, ktore v danom momente nepotrebujes. ale prides tym o tu vyhodu, ze ti nebude hrat vsetko z projektu iba to, co si nechas zapnute.

v ramci moznosti sa treba naucit co tvoj stroj zvladne a prisposobit tomu styl prace, aby si ho nezakilloval uplne zbytocnostami. ved vlastne na to je ten freeze, ze to trva pomaly tolko ako dlzka celeho projektu je nic v porovnani s tym ako ti to v konecnom dosledku ulahci pracu, ked ti to odlahci komp od zbytocnej zataze
« Posledná zmena: 02. August , 2013, 08:32:18 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #31 kedy: 02. August , 2013, 08:39:53 »

styrioci ma uplnu pravdu..

tych par razi co som sa pokusal o nieco nahrat tak uplne lahko sa mi stalo, ze som mal rovnaky problem ako ty, Krtko.. neda sa robit vsetko naraz.. kedze som nevedel co skor tak v prvych asi 10 sessions mi to vzdy tak zamrzlo ze sa komp sam rovno restartoval heh.

potom som pochopil ze to vsetko treba robit postupne, mozno aj prave preto si postupom casu ludia co sa tym vaznejsie zaoberaju robia cele sekcie presetov, ku ktorym dospeli casom povedzme uz len na samotne bicie.. aby sa vyhli tomu, ze musia vzdy ten postup replikovat.. potom uz vedia doladovat zvysok po malych kuskoch.. vzdy freeznu to na com prave nerobia, krutia danu vec.. potom zistia ze musia zas krutit daco ine tak freeznu zas ostatne veci a tak.. asi aj kvoli tomu som sa na to vyjebal, nechcelo sa mi nad tym travit tolko casu hehehe
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #32 kedy: 02. August , 2013, 12:16:06 »

no, sice som zopar elementarnych veci nemal doriesenych, ale zas niesom uplny luzer v tom ze by som potreboval doucovania o "workflow". problem je v tom, ze aj ked vsetok audio mam freeznute a mam len superior s nahadzanymi pluginmi + niektore outy z bicich idu do 3 grup (aj to som este jednu grupu na bicie zrusil aby to tahalo), tak pri exporte, aj ked este aj cely superior mam freeznuty, tak to miestami seka. aky workflow uz dokaze toto vyriesit?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #33 kedy: 02. August , 2013, 13:32:00 »

ziaden a to nema vobec s tym co sa tu riesilo, skus pohladat novsiu verziu kodeku pre format, do ktoreho exportujes
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 02. August , 2013, 20:16:56 »

export snad len do 44,1 / 24 wav, nie ? teda ja robim export do mp3 jedine ked posielam nahlady. nasledne upravy vcetne vysledneho formatu nechavam na mastering...

dobre teda rozumiem, ze vyexportovany stereofajl je pokazeny ? ci co znamena ze seka ? nic take sa mi este s Cubase nestalo...
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #35 kedy: 02. August , 2013, 20:23:08 »

znamena to to, ze bicie - obcas niekde vynechaju kopak, obcas niekde snare, nejaky plech.. ked na outoch povypinam nejake pluginy tak to nerobi, lenze treba mi tam vsetky ktore tam mam, ziadny nieje len na paradu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 02. August , 2013, 20:27:32 »

no to uz musi byt nejaka kokotina v tom. export je offline vypocet, tam to pri chabej konfiguracii PC akurat moze trvat X-krat dlhsie, ale aby vynechavalo udery ? asi by som sa obratil na Tvojho dodavatela SW, nech Ti nejake ine verzie doruci, ine ma nenapada... nemas nahodou v Cubase zaskrtnuty realtime export ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #37 kedy: 02. August , 2013, 20:29:05 »

znamena to to, ze bicie - obcas niekde vynechaju kopak, obcas niekde snare, nejaky plech.. ked na outoch povypinam nejake pluginy tak to nerobi, lenze treba mi tam vsetky ktore tam mam, ziadny nieje len na paradu
to vyzera byt na nejaku vadu SD. pripadne ked exportujes, tak SD nema nacitane vsetky sample. Skus pred exportom dat playback, nech sa to vsetko nacita a rozbeha, hoc to aj bude sekat. potom daj export. dalsia vec co mozes skusit je, ze si poexportujes zvlast kazdy track bicich a budes pracovat priamo s wavkami a nie s VSTi
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 02. August , 2013, 20:30:25 »

a ked sa freezne cely SD ? tak freezne sa korektne alebo uz aj tam su problemy ?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #39 kedy: 03. August , 2013, 06:02:21 »

...asi by som sa obratil na Tvojho dodavatela SW, nech Ti nejake ine verzie doruci, ine ma nenapada... nemas nahodou v Cubase zaskrtnuty realtime export ?

prosim Ta, nesranduj uz. vies akeho dodavatela ma zebrac a tento dodavatel ponuka len jednu funkcnu verziu a este aj to som rad ze som to vobec rozbehal, zabil som s tym cca mesiac... je mozne ze realtime mam zapnuty, ale ked freeznem superior vsti tak tam by to nemalo hrat ziadnu rolu, pretoze ten proces je vo fundamente rovnaky, kedze to tak isto vytvara nejake provizorne wav a tak isto to vtedy seka Rastis, ako som uz aj pisal. ci dam export bez, alebo export s freeznutym vsti.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #40 kedy: 03. August , 2013, 06:16:26 »

...dalsia vec co mozes skusit je, ze si poexportujes zvlast kazdy track bicich a budes pracovat priamo s wavkami a nie s VSTi

pozri, to mi je jasne. je to pre mna neprakticke. proste, napriklad... vyeqalizujem basu a gitary a hned mi treba upravit spodok a kompresiu kopaku.. a tento proces sa moze opakovat desiatky az stovky krat za jedno posedenie / pseudomixovanie. inac proste pracovat neviem. to uz fakt by som radsej kupil do tej parady nejake lepsie HW, ked to nepojde vyladit normalnou cestou
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #41 kedy: 03. August , 2013, 07:25:39 »

pozri, to mi je jasne. je to pre mna neprakticke. proste, napriklad... vyeqalizujem basu a gitary a hned mi treba upravit spodok a kompresiu kopaku.. a tento proces sa moze opakovat desiatky az stovky krat za jedno posedenie / pseudomixovanie. inac proste pracovat neviem. to uz fakt by som radsej kupil do tej parady nejake lepsie HW, ked to nepojde vyladit normalnou cestou
nepochopil si - vyexportuj si z SD ciste tracky a z OUTov, ktore mas vyvedene do Cubase a az tie pluginuj,mixuj. tym padom budes moct vyhodit SD uplne
« Posledná zmena: 03. August , 2013, 07:26:20 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #42 kedy: 03. August , 2013, 07:53:59 »

nepochopil si - vyexportuj si z SD ciste tracky a z OUTov, ktore mas vyvedene do Cubase a az tie pluginuj,mixuj. tym padom budes moct vyhodit SD uplne

ale pochopil som, iba to dalej nerozvijal - ze aj toto je obmedzujuce. ja niesom bicmen, toto nieje ziaden 4/4 dedmetal, je to skurvene polyrytmicke a komplexne a je to moje zivotne naklikane dielo  Bavím sa skvele ale stale tam je proste co upravovat, inac mi je ozaj tazko k tomu projektu pristupovat.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #43 kedy: 03. August , 2013, 08:12:43 »

vsak si najprv naklikaj  bicie, nahraj vsetko, poeddituj ak treba.. az potom ries mix, freezovanie a pod. to je presne ten workflow, ktory tvrdis, ze ti netreba riesit  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #44 kedy: 03. August , 2013, 08:18:54 »

vsak si najprv naklikaj  bicie, nahraj vsetko, poeddituj ak treba.. az potom ries mix, freezovanie a pod. to je presne ten workflow, ktory tvrdis, ze ti netreba riesit  Bavím sa skvele

ked chces ja ti poslem midi track s tempo trackom a potom mozno pochopis, ze tu neexistuje nic ako "dokoncene bicie" a pokracovanie v sulade s workflowom  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.