Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 04:37:19
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 2 lampy vs 4  (Prečítané 13825 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stepanovicd
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« kedy: 09. August , 2013, 16:58:20 »

Vie mi niekto povedať, či a aký je rozdiel v aparáte majúcom 2 koncové elektrónky a 4? Okrem výkonu, konkrétne, či je rozdiel vo zvuku?
Zaznamenané

PRS SE Tremonti Custom
Mesa F-50
Morley Tremonti wah
jt-amps screamer 808
Marshall Regenerator
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 09. August , 2013, 17:15:04 »

headroom
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 09. August , 2013, 18:03:43 »

cena za prelampovanie a vaha aparatu. ak niekto rad hra starodavnym sposobom a prevaluje koncak, 2 lampy sa mu budu spravat pod rukou vdacnejsie, ako 4, a aj ten vysledny kraval bude s dvoma malilinko nizsi
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 09. August , 2013, 18:10:42 »

este treba povedat o aky aparat sa jedna ze? lebo ak sa bavime o modernych zosikoch dnes, tak pochybujem ze sa mozme bavit o prevalenych zvukoch koncaku Žmurk


ja to vidim tak ze - 2 lampy su menej nez 4..  Bavím sa skvele cize menej hocicoho co dokazu dat 4 lampy.. a je mi jedno co to je
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. August , 2013, 17:05:36 »

Okrem výkonu, konkrétne, či je rozdiel vo zvuku?
Rozdiel je iba vo výkone.

... ak sa bavime o modernych zosikoch dnes, tak pochybujem ze sa mozme bavit o prevalenych zvukoch koncaku Žmurk
Toto je vec vkusu, podľa toho môjho (nikomu nevnucujem) znie prevalený koncák hutnejšie a lepšie, ako preamp s ubratým mastrom. Asi môj názor nebude ojedinelý, inak by sa výkonové brzdy nepredávali.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 10. August , 2013, 17:29:38 »

....
Toto je vec vkusu, podľa toho môjho (nikomu nevnucujem) znie prevalený koncák hutnejšie a lepšie, ako preamp s ubratým mastrom. Asi môj názor nebude ojedinelý, inak by sa výkonové brzdy nepredávali.

neviem, ci vec vkusu... dobry preamp vie byt sebestacny aj bez koncaku, iba co mu treba nasimulovat box (co je len frekvencno-casova uprava). opacne si to neviem predstavit vobec.... respektive ak spravne rozumiem, tak bavime sa o triodovom vs. pentodovom skresleni ? ze to pentodove je to hutnejsie a lepsie ?
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6 kedy: 10. August , 2013, 17:43:39 »

Vo zvuku je rozdiel 50w amp vers.100w. Poznám detailne 2203/2204 a 4500/2100 hlavy od Marshallu. Stovka ma širší sound, päťdesiatka viac kresli a subjektívne mi na nej ľahšie hrá. Uprednostňujem 2 lampy vzhľadom k lacnejsej údržbe a možnosti lepšieho nakrmenia koncaku. Ak mám Amp s prepinanim napolovičný vykon, vždy to mám prepnute na plný vykon, hrá to farebnejsie.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 10. August , 2013, 18:05:01 »

neviem, ci vec vkusu... dobry preamp vie byt sebestacny aj bez koncaku, iba co mu treba nasimulovat box (co je len frekvencno-casova uprava). opacne si to neviem predstavit vobec.... respektive ak spravne rozumiem, tak bavime sa o triodovom vs. pentodovom skresleni ? ze to pentodove je to hutnejsie a lepsie ?
Zhodou okolností som to prvý raz počul od tvojho otca. On mal jeden z prvých aparát s mastrom (tuším Acoustic 160) a hovoril, že pri nahrávaní skúsili prevalený preamp aj koncák, obe nahrávky hlasitostne zrovnali, aby hlasnejšie nebolo "lepšie". Koncák mal väčšie gule. Preampy majú "tranzistorovejšie" skreslenie, ale zase majú bohatšiu škálu alikvotov, lebo koncák skresluje iba párnymi a preamp má aj nepárne.
Ťažko povedať, čo je lepšie, preto som napísal, že záleží od vkusu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 10. August , 2013, 21:46:28 »

Je rozdiel medzi rovnakym 50w a 100w ampom dost aj pocitovo. 100ka ma vacsi objem a hra celkovo cistejsie, 50ky citelne viac kreslia a aj sa skor zacnu blatit, su trochu menej dynamicke. Je to dost subjektivne, co komu viac sedi.
« Posledná zmena: 10. August , 2013, 21:47:03 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 11. August , 2013, 09:45:17 »

Rozdiel je iba vo výkone.
(...) Zvukar Andrej to asi myslel tak, ze priamo v tych lampach nie je nic, co by menilo zvuk, ale vsetky tie rozdiely (viac basov, vacsia cistota, atd.) su dane vacsou vykonovou rezervou. Ci?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 11. August , 2013, 12:08:17 »

(...) Zvukar Andrej to asi myslel tak, ze priamo v tych lampach nie je nic, co by menilo zvuk, ale vsetky tie rozdiely (viac basov, vacsia cistota, atd.) su dane vacsou vykonovou rezervou. Ci?

Presne tak!
Progi vlastne píše to isté:

Je rozdiel medzi rovnakym 50w a 100w ampom dost aj pocitovo. 100ka ma vacsi objem a hra celkovo cistejsie, 50ky citelne viac kreslia a aj sa skor zacnu blatit, su trochu menej dynamicke. Je to dost subjektivne, co komu viac sedi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 11. August , 2013, 13:41:47 »

...Preampy majú "tranzistorovejšie" skreslenie, ale zase majú bohatšiu škálu alikvotov, lebo koncák skresluje iba párnymi a preamp má aj nepárne....

a je to teda ten rozdiel, ze triodove alebo pentodove skreslenie ? ci som vedla... lebo reku napadlo mi, ze preco sa potom nevyrabaju preampy, kde by bol trebars cely jeden kanal osadeny malymi pentodami, nech to ma teda zvuk a'la vykureny koncak... alebo uplne kraviny pisem ?
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 11. August , 2013, 16:30:12 »

Rozdiel je ten, ze jednoznacne radsej 2 ako 4, uz tu pisali preco. A 2 maju uplne bohate postacujuci vykon. Na kecy o headroome sa vyser  Žmurk
« Posledná zmena: 11. August , 2013, 16:30:57 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 11. August , 2013, 16:58:30 »

a je to teda ten rozdiel, ze triodove alebo pentodove skreslenie ? ci som vedla... lebo reku napadlo mi, ze preco sa potom nevyrabaju preampy, kde by bol trebars cely jeden kanal osadeny malymi pentodami, nech to ma teda zvuk a'la vykureny koncak... alebo uplne kraviny pisem ?
Ani nie triódové a pentódové, ale nesymetrické a symetrické.
Ale ten "minikoncák" je podľa mňa dobrý nápad, ktovie, či by ho muzikanti chceli...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 11. August , 2013, 17:10:47 »

ale sak na lampovom koncaku robi asi najvacsi rozdiel vo zvuku vystupne trafo, tak jake mini koncaky zas chcete? to akoze tam nebude vystupak ani sietak hej? bude to jak dvd prehravac?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 22 otázok.