Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 18:18:57
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 2 lampy vs 4  (Prečítané 13820 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #60 kedy: 12. August , 2013, 18:08:03 »

asi ziadny
nie asi, ale ani jeden
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #61 kedy: 13. August , 2013, 06:29:39 »

no popravde , ked prišiel kupec na Simmsa vytiahol 2500e LP od Herdu s burtal butiq snimačmi dal všetky potaky na plno na hlave a zabil kilo a že by ma odfuklo to ani ni
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #62 kedy: 13. August , 2013, 08:13:16 »

Tak tam bol nejaky problem, pretoze tieto stare 100w hlavy ked das naplno a si blizko, tak by Ta aj trochu odfuknut malo spociatku najma. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #63 kedy: 13. August , 2013, 08:25:48 »

Inak... ak niekto hlada recept na neblatenie sa barsjakeho ampu, hlavne jednokanalov, tak vrelo odporucam Plexitone s drive-om na minime. Odkusane a funguje to jak na kilach, tak na solovinach.  :)

Pete Thorn to vie najlepsie:

Je zaujimave, ze mne 50watt Plexina neblati. Hra dost pevne a dost tvrdo. So screamerom este pevnejsie. Kazdy, kto ma pocul hrat s Plexi 1987x hovori, ze mu ta tvrdost ide hlavu rozpuknut. Na metal jak stvorene spolu s OCD pedalom (alebo CoolCat Transparent overdrive). Moje nastavenie: Basy - 0, Stredy - na polku (zalezi od gitary), Vysky - cez polku. Presence taktiez.

Basy vseobecne blatia zvuk, uz som sa o tom presvedcil pri viacerych aparatoch, vratane MB mark V.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #64 kedy: 13. August , 2013, 08:47:20 »

tam je to dane korekciami, ktore su pred skreslenim. cim viac basov pred skreslenim, tym menej konkretny zvuk. na markoch funguje ten GR EQ ako korekcie na ampoch s "britskym" zapojenim - korekcie za skreslenim
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #65 kedy: 13. August , 2013, 09:04:23 »

no veď áno áno , do bytu silné s kapelou slabé , v normálnych aparátoch tým el 84 neviem prísť na chuť , jak keby to malo každú chvílku zhoreť  na mna posobia tie aparáty , a aj sa jebú ,  ale 2 x el 34 alebo 6l6  majú fasa rezervu v hlasitosti ,

tak pokiaľ oproti tomu postavíš 100W JMP na dvoch 412"tkových boxoch tak hej, tak je to slabé

v skúšobni máme LC-30 112+ext. box 112 a jej zvuk sedí na tie vyhrávky a sólička čo náš gitarista s tým teláčom dáva do skladieb najlepšie, ako OK má to subtílnejší zvuk, ale nestratilo sa to ani pri Caliber50+ a zvukovo do tej hudby čo hráme sedí lepšie ako LH-50, ako tie ampy s EL84kami nie sú až tak univerzálne ako tie s 6L6 alebo EL34 ale tiež nájdu svoje využitie

Mne je jasný Tvoj postoj k mojej osobe Branko   Je mi do plaču , na Hayden som hral minimalne 3 mesiace a na Simms rok , oboje som mal na polke hlasitosti aj gainu a oboje hralo rovnako na hlas , ten simms nebol až taký hlasný ako by sa zdalo

vôbec nič ti nie je jasné a už vôbec nerieš postoje, písal si že to nebolo na tej istej bedni, to tiež veľa robí či 112 212 alebo 412, 30W z EL84 s 212 open backom s rezervou prevalí smiešnych 15W z 6V6, to keď Duro skúšal tak si myslel že má do činenia s 30W hlavou
« Posledná zmena: 13. August , 2013, 09:05:24 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #66 kedy: 13. August , 2013, 09:33:27 »

tam je to dane korekciami, ktore su pred skreslenim. cim viac basov pred skreslenim, tym menej konkretny zvuk. na markoch funguje ten GR EQ ako korekcie na ampoch s "britskym" zapojenim - korekcie za skreslenim
To je uplne jasne, ale aj vo vseobecnosti mi vadi, ked ma gitara vela basov, uplne zbytocne.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.