Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 00:49:47
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Roger Waters - The Wall - Praha 2013  (Prečítané 10623 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« kedy: 10. August , 2013, 13:48:26 »

Kedze som tu nenasiel ziadnu zmienku o tomto koncerte, dam tu par mojich dojmov. To ze som fanusikom Pink Floydu je vseobecne zname a kedze sa naskitla prilezitost vidiet jedneho z ich zakladajucich clenov, vyuzil som prilezitost. Musim konstatovat, ze koncert bol pre mna od zaciatku, az do konca zaujimavy a vsetko vcetne divadelnych scen, cez projekciu, az po samotny zvuk som nasaval, ako sa len dalo. Zvuk bol citatelny vsetko bolo dobre pocut, bolo to prijemne nahlas, Waters spieval az nad ocakavanie dobre a bolo na nom vidiet, ze to cele preziva a ze je to jeho dielo. Vsetci muzikanti dali do hudby svoje hracske schopnosti a aj kus seba. Pocul som teda drobne variacie asi vsetkych skladieb, ale vzdy tam bola charakteristicka cast takmer do bodky presna a nieco navyse, co staru skladbu ozivilo. Projekcia krasne dotvarala myslienku celeho projektu spolu zo vsetkym co sa na podiu dialo. Bolo vidiet ze to maju dobre premyslene a nacvicene. Koncert takychto rozmerov a tak narocny na podiove prevedenie som este nemal moznost vidiet a aj to je to, co vzdy Pink Floyd odlisovalo od ostatnych. Odporucam vidiet, nakolko podla mna sa uz taketo nieco nezopakuje. Mal som koncert, divadlo a kino na jednom mieste a navyse to cele dohromady, ako jeden celok, dovolilo hlbsie prezivat a pochopit myslenku projektu The Wall. Na youtube su ukazky, ktore aspon trochu priblizuju atmosferu vypredaneho Prazskeho koncertu (O2 arena), aj ked nazivo nieco take zazit sa len tasko da opisat a sprostredkovat kratkym videom. Na zdravie!







« Posledná zmena: 10. August , 2013, 14:07:00 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 10. August , 2013, 14:34:26 »

No tak to muselo stáť za to. Scéna je veľkolepá.  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 10. August , 2013, 17:23:33 »

kukol som Comfortably Numb a ten chlapik hra uplne paradne, skoda ze Gilmour moze na takuto hru len spominat... kto to je ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 10. August , 2013, 20:48:44 »

kukol som Comfortably Numb a ten chlapik hra uplne paradne, skoda ze Gilmour moze na takuto hru len spominat... kto to je ?
http://www.davekilminster.com/
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. August , 2013, 09:15:34 »

Vcera som si necakane odbehol do Pesti na totok. Neskutocny audiovizualny zazitok. Som nikdy lepsi a velkolepejsi zvuk nepocul.

Paradoxne najvacsie minus koncertu bolo malo ludi, lebo takato show si zasluzila minimalne zburanie toho Ferenc Puskas Stadionu :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #5 kedy: 26. August , 2013, 10:23:13 »

Vcera som si necakane odbehol do Pesti na totok. Neskutocny audiovizualny zazitok. Som nikdy lepsi a velkolepejsi zvuk nepocul.

Paradoxne najvacsie minus koncertu bolo malo ludi, lebo takato show si zasluzila minimalne zburanie toho Ferenc Puskas Stadionu :)

suhlas, ja som bol v piatok vo Viedni, ten bol celkom natrieskany. Bola to zrejme najvacsia audiovizualna show aku som videl a zrejme najlepsi koncert aky som doteraz videl.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 26. August , 2013, 11:20:26 »

Tiez som mal podobne pocity, ze v priebehu troch mesiacov kombo Bon Jovi, Rush, Whitesnake, Mc Cartney a Waters uz asi nikdy nic neprekona.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #7 kedy: 26. August , 2013, 12:43:31 »

Tiez som mal podobne pocity, ze v priebehu troch mesiacov kombo Bon Jovi, Rush, Whitesnake, Mc Cartney a Waters uz asi nikdy nic neprekona.

Kde boli Rush?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 26. August , 2013, 12:56:15 »

Kde boli Rush?

v tatranskej lomnici
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #9 kedy: 26. August , 2013, 13:19:08 »

v tatranskej lomnici

Sranda, ja som ich videl naposledy ked som bol lyzovat v Aspene
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. August , 2013, 14:54:29 »

rozne, my sme boli v Amsterdame.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 29. November , 2015, 23:29:18 »

Toto som si teraz kukol

http://www.csfd.cz/film/387036-roger-waters-the-wall/videa/

Popici, vymakali to nenormalne. Koncert sa prelina s Watersovou cestou tusim do talianska kde mu zomrel foter vo vojne. Taka kombinacia koncertu, filmu a dokumentu. V dvojdiskovej verzii je na druhom disku pokec o stene z pohladu technickeho, rezijneho, tematickeho a neviem akeho... ma to aj ceske titulky . . . .

Su tam 3 gitaristi, nepoznam ich. Gilmurove sola zahrali velmi pekne v podstate do bodky. Na druhom disku bol aj nejaky pokec o gitarach ktore pouzivali a aj o Watwersovej base.

Na jednom z toho turne Gilmur zaspieval a aj zahral solo v comfortably number, vtedy sa tam objavil aj Mason a cele sa to pekne zakoncilo...
« Posledná zmena: 29. November , 2015, 23:31:20 od frakos » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 06. November , 2017, 17:37:59 »

Akurat som to nedavno preletel. Skoda, ze typek robi prilis vela politickej agitky a stale by zachranoval svet... :)

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.