Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 20:23:07
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Smerový zvuk Harley Benton  (Prečítané 6831 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 19. August , 2013, 15:48:54 »

Nazdar páni,

našiel by sa niekto, kto by mi vedel pomôcť, resp. poradiť? Mám bedňu Harley Benton s 2x12 Celestion V30 predpokladám že Čínskej výroby. Ide o to, že na skúškach s kapelou mi zvuk z bedni príde dosť smerový. Ak ju nemám postavenú zvyslo aspoň vo výške pása, alebo na zemi naklonenú priamo do tváre, zvuk z nej ide taký všelijaký. Na nahrávkach a pod. všetko OK, ide len o to hranie v skúšobni. Chcem poradiť, či niekto nevie poradiť, čo by mohlo pomôcť. Nehodlám sa vzdať 2x12 za 4x12  Si píš!!! Len by som chcel vedieť, či by pomohlo možno výmena za nejaké kvalitnejšie repro, alebo či by nebolo lepšie rovno poriešiť lepšiu bedňu od Engl, Orange alebo tak. Pýtam sa jak debil, aj keď viem že zmeny budú minimálne, ale tak možno niekto poradí niečo rozumné ...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 19. August , 2013, 15:54:57 »

ano viem co by ti pomohlo.. kupit este jednu 2X12.. takze vykryjes do uhlu viac priestoru, alebo kludne aj na seba ich das.. na koncert ti potom staci tahat len jednu.. inak tu neni moc riesenie.. mozno by som este skusil popresuvat veci v skusobni a hladat miesto napriklad ja neviem v rohu meistnosti ci to nebude hrat lepsie v kapele.. ina sanca ani neni.. toto je proste udel malych 2X12 boxov.. smerove to bude vzdy.. alebo si kup bogner 2X12 oversized.. na koleckach.. ten box hra jak velka 4X12 krava Žmurk ..

alebo si kup 4X12 a nehrajte koncerty  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. August , 2013, 15:55:48 od kaolko » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #2 kedy: 19. August , 2013, 15:56:11 »

polož si tú bedňu na nejakú skrinku, nočný stolík, bedničky od piva, keď to budeš mať na zemi, tak Ti to jednoducho bude hrať stále do nôh
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 19. August , 2013, 15:59:41 »

a este jedna vec.. ked hras tak stoj aspon 3 metre od zosika aby si sa pocul.. bezna prax bratu..  ked to ide do noh, treba ist proste dalej..  Zdravíčko problem potom je ak ma skusobna 2,5x2,5m
Zaznamenané

Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. August , 2013, 16:01:55 »

Na skúškach ju mám stále tak, ako som písal. Buď vertikálne vo výške pásu, alebo natočený ako odposluch na koncertoch. Podumujem aj na 4x12, ale nemal by som to ako zobrať. Moje Punťo proste nie je stavané na 4x12 box  Bavím sa skvele Tak jedine budem musieť skúšať to smerovanie v skúšobni. Ja len tak, lebo niekto niekde písal, že skúšal Engla 2x12 horizontal a hralo to mohutne. Ja som si rovno prirovnal asi aj to, že hraje smerovo  Bavím sa skvele Som proste čistý cock  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 19. August , 2013, 16:05:26 »

Ja som hraval s 2*12tkovym kombom na skuske a stale som ho bud naklonil alebo polozil na drevenu skrinku vo vyske asi 30 cm. Btw, uz dlho hravam tak, ze polozim pred kombo mikrak a jemne ho pridam v PAcku. Ziskam tym vyborny priestor.
Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #6 kedy: 19. August , 2013, 16:31:15 »

idealni su prepravky od piva :) a nebo na koncertoch jsem tak pouzival case od hlavy jako spodek pro 212 a celkova vyska byla jako 412 a nebo zkusit ten box dat na prepravku a na stojaka. Jinak V30 su dost smerove, ale to je nejspis dane aj konstrukci toho conusu, protoze napr. G12K100 hraje skoro stejne, i kdyz chodis +- 2-3 metry pred boxem. Nechapu :) Imho genialni volba pro ty, co uz je omrzely V30  Ja som čert..
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #7 kedy: 19. August , 2013, 17:00:25 »

vyries lepsiu 2x12 najlepsie vertical, mam tu jednu temu kde som robil vertical, zobral som ju potom do skusobni, kolega gitarista hral na 4x12 (kustom)a ja na tej mojej 2x12 a nemal somproblem,tlacila este viac :-D a konkretna pevne basy, cista :-) takzevtvojom pripadesi daj postavit box ktory budes mat na dlho dlho:-)
Zaznamenané

hm... :-D
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 19. August , 2013, 17:19:09 »

 Skusali sme jednu vec a aj to len doma a nie s kapelov, ale sak napisem. Kamos postavil boxik, dal tam jednu V30. Urobil ho tak, ze zadna doska sa dala odmotovat. Bez dosky sa zvuk akoby rozliezol po miestnosti a vtedy som si uvedomil ze s doskou je ten boxik vyrazne smerovy.

Inak tiez mam ten box co pises a chcel by som este jeden,  otvoreny, na porovnanie....tusim orange maju jeden s 2×v30  otvoreny...  ale ja sa hrajkam len doma, neviem co to urobi v kapele
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #9 kedy: 19. August , 2013, 17:49:01 »

moja rada znie: posli ten box kadelahsie.. hral som na nom koncert v sobotu a skoro som sa povracal.. pocut ho len asi na pol metri stvorcovom a este k tomu len jedno pasmo.. ziadne basy, zidne vysky, len velmi divne vykastrovane stredy.. brekeke box..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 19. August , 2013, 17:55:05 »

vsak ked si chces nacvicit behanie po podiu, tak staci behat s nezapojenou gitarou, nie?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. August , 2013, 17:58:45 »

moja rada znie: posli ten box kadelahsie.. hral som na nom koncert v sobotu a skoro som sa povracal.. pocut ho len asi na pol metri stvorcovom a este k tomu len jedno pasmo.. ziadne basy, zidne vysky, len velmi divne vykastrovane stredy.. brekeke box..

...maju este jeden, ktory vyzera rovnako ako tento, ale nie su v nom V30 ale daco ine, nemohol to byt ten?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 19. August , 2013, 18:00:05 »

hej celestion vintage V1930.. hraval na tom goebels bavorsku diskoteku.. tlacilo to pravacku viac nahor
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. August , 2013, 18:00:44 »

vsak ked si chces nacvicit behanie po podiu, tak staci behat s nezapojenou gitarou, nie?  Bavím sa skvele

...to je p*čovina...nacvicis si behanie s nezapojenou gitarou a potom na podiu zistis, ze sa moces do kabla  Cmuk chlapci
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 19. August , 2013, 18:15:25 »

vysielacka .. a je to.. kable su prezitok.. rovnako jak blues
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 19. August , 2013, 18:18:40 »

inac mozes skusit nieco taketo - http://www.webervst.com/blocker.html
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 19. August , 2013, 18:22:06 »

vysielacka .. a je to.. kable su prezitok.. rovnako jak blues

....to sa mozes zamotat do vkv a to uz je len ake peklo  Žmurk 
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 19. August , 2013, 18:34:24 »

treba wifi a rovno budes updateovat setlist na FB :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 19. August , 2013, 18:43:44 »

...ja to robim tak ze zapnem amp ale gitaru vobec nepripojim, to potom susedov vobec nerusi  Som frajer

....cize medzi otvorenym a zatvorenym boxom v kapele je aky rozdiel?
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #19 kedy: 19. August , 2013, 18:44:15 »


treba wifi a rovno budes updateovat setlist na FB :)

alebo blutut...najlepsie s latenciou ze prvy akord sa ti ozve po tom co zbytok kapely dohra koncert
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #20 kedy: 19. August , 2013, 21:05:24 »

https://www.tube-town.net/ttstore/product_info.php/info/p1687_TT-Diffusor-12-.html
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 19. August , 2013, 22:22:15 »

Inak tiez mam ten box co pises a chcel by som este jeden,  otvoreny, na porovnanie....tusim orange maju jeden s 2×v30  otvoreny...  ale ja sa hrajkam len doma, neviem co to urobi v kapele

veď si to prídi k nám porovnať, Laco hrá na 2x112" open back
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 19. August , 2013, 23:01:42 »

...ale u vas sa tvrdo maka . . .potom chlapci zazeraju, ze co zas skusame  Žmurk . . .

... predpokladam, ze to tu ludia maju otestovane . . . tak mozno este dakto napise . . . ale ved ja pridem :)
« Posledná zmena: 19. August , 2013, 23:04:17 od frakos » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #23 kedy: 20. August , 2013, 11:01:07 »

ako niet nad vlastnú skúsenosť, repertoár poznáš, už si sa dávno mohol nadrviť niektoré skladby, lebo v niektorých sa hodí aj tretia gitara :) Na zdravie!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #24 kedy: 20. August , 2013, 18:47:20 »

Ale ved ser na to :-D box má hrať poriadne! :-D
Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.