Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:45:56
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: klema "white line"  (Prečítané 8835 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bongo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 22. August , 2013, 13:24:17 »

Dobrý deň,
som tu nový tak ma prosím nekameňujte za to, že som založil novú tému, no o tejto sérii som tu nič nenašiel.
Chcem kúpiť bratovi k tridsiatke elektroakustiku do 500e max. Doteraz žiadnu nemal, hral len na mojej španiele ale väčšinou na elektrike. Robím si už pár dní prehľad na nete čo je v ponuke do tejto ceny - ako viete je toho strašne veľa. Veľmi sa mi pozdáva značka LAG, no ako som hladal, som natrafil na Klema guitars a všimol som si, že ponúka aj lacnú sériu tzv. "white line". Moc som o tejto sérii na nete nenašiel, akurát, že sa vyrábajú v číne (je mi jasné že za takú cenu to nebude domáci hand made). Otázka znie, či máte niekto skúsenosti aj s týmito modelmi (konkrétne sa mi najviac páči tá K300D-C). Aké je ich spracovanie, ladenie, zvuk... Viem, že najlepšie je skúšať gitary osobne, no zatiaľ kde som bol neamli Klemovky v obchode a v podstate nehľadám nejaký konkrétny zvuk, keďže je to dar, ide mi len o to aby bola dobre spracovaná a aby ladila, čo sa zvuku týka tak snáď hociaký polomasív nebude mať pregleikový zvuk. Či to mám risknúť alebo mi doporučíte skôr iné značky?

Ďakujem za odpovede, moc by ste mi pomohli

S pozdravom
Peter
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 22. August , 2013, 13:33:45 »

Vyborne elektroakustiky v tejto cenovej kategorii s prednou masivnou doskou robi aj slovenska DOWINA dowina.eu
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #2 kedy: 22. August , 2013, 13:36:42 »

tiez by som isiel do Dowiny, ja mam lacnejsiu verziu Marris a uz ta hra vyborne... ked som skusal Dowiny rozlicne zhruba v tej kategorii co pises nenasiel som jednu zlu... podla mna maju najlepsi pomer cena/vykon  Na zdravie!
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #3 kedy: 22. August , 2013, 15:15:34 »

tie cinske Klemovky tiez vobec nie su zle.
vyskusat si ich mozes v obchode Music Avenue na Medenej v BA.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 22. August , 2013, 18:58:34 »

Aj lacné Dowiny sa vyrábajú v Číne. Dá sa z nich vybrať tiež normálny kus.

Biela séria Klemoviek sa robí pod Martinovým dohľadom, je to slušný nástroj za malé peniaze. Budem za nejaký čas testovať všetky typy, porobím aj videá so zvukom. Za tie sumy odporúčam. Žmurk
Zaznamenané

bongo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #5 kedy: 22. August , 2013, 20:31:35 »

Aj lacné Dowiny sa vyrábajú v Číne. Dá sa z nich vybrať tiež normálny kus.

Biela séria Klemoviek sa robí pod Martinovým dohľadom, je to slušný nástroj za malé peniaze. Budem za nejaký čas testovať všetky typy, porobím aj videá so zvukom. Za tie sumy odporúčam. Žmurk

predpokladám, že v priebehu 2 mesiacov to nebude, že? do novembra sa musím rozhodnúť  :)
ešte konštrukčná otázka: Dowiny ako aj Klemovky sú zpracované na vysokej úrovni? totiž som nedržal eśte ani jednu v rukách.

ale s tým dohľadom predpokladám, že nie každý kus prejde p. Klemovi cez ruky..je to predsa sériová výroba..trochu sa obávam aká je tam výstupná kontrola, či 10 z 10 ladí krásne vo všetkých polohách, bez dzurčania o pražce...

sorry za blbé otázky, no v súčasnosti nemám vôbec čas moc behať po shopoch a skúšať..

vďaka
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. August , 2013, 06:50:14 »

Dobrý deň,
som tu nový tak ma prosím nekameňujte za to, že som založil novú tému, no o tejto sérii som tu nič nenašiel.
Chcem kúpiť bratovi k tridsiatke elektroakustiku do 500e max. Doteraz žiadnu nemal, hral len na mojej španiele ale väčšinou na elektrike. Robím si už pár dní prehľad na nete čo je v ponuke do tejto ceny - ako viete je toho strašne veľa. Veľmi sa mi pozdáva značka LAG, no ako som hladal, som natrafil na Klema guitars a všimol som si, že ponúka aj lacnú sériu tzv. "white line". Moc som o tejto sérii na nete nenašiel, akurát, že sa vyrábajú v číne (je mi jasné že za takú cenu to nebude domáci hand made). Otázka znie, či máte niekto skúsenosti aj s týmito modelmi (konkrétne sa mi najviac páči tá K300D-C). Aké je ich spracovanie, ladenie, zvuk... Viem, že najlepšie je skúšať gitary osobne, no zatiaľ kde som bol neamli Klemovky v obchode a v podstate nehľadám nejaký konkrétny zvuk, keďže je to dar, ide mi len o to aby bola dobre spracovaná a aby ladila, čo sa zvuku týka tak snáď hociaký polomasív nebude mať pregleikový zvuk. Či to mám risknúť alebo mi doporučíte skôr iné značky?

Ďakujem za odpovede, moc by ste mi pomohli

S pozdravom
Peter

Odporucam Dowinu aj Klemu. Velmi dobre nastroje a naozaj staci vybrat a hrat. Da sa najst kvalitny nastroj aj za male peniaze ale samozrejme tie najlepsie kusky budu nieco stat. Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #7 kedy: 23. August , 2013, 11:00:30 »

Ziadne Dowiny sa nerobia v Cine. Ani tie najlacnejsie.
robia sa v Cine
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 23. August , 2013, 11:12:32 »

robia sa v Cine
Odkial mate tuto blbost?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #9 kedy: 23. August , 2013, 11:19:22 »

Odkial mate tuto blbost?
skoro vsetky sa robia v Cine, okrem par vysokych modelov, u ktorych sa predna doska s rebrovanim vyrobi na SVK, potom sa poslu do Ciny, kde urobia krky, daju prazce atd proste skompletuju gitaru a potom sa posle naspat na SVK...
Robim v o velkoobchode s hudobnymi nastrojmi tak viem. Netvrdim, ze su zle...len som chcel uviest veci na spravnu mieru.
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 11:20:57 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 23. August , 2013, 11:20:58 »

skoro vsetky sa robia v Cine, okrem par vysokych modelov, u ktorych sa predna doska s rebrovanim vyrobi na SVK, potom sa poslu do Ciny, kde urobia krky, daju prazce atd proste skompletuju gitaru a potom sa posle naspat na SVK...
vsak to by stali 2x co stoja teraz  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 23. August , 2013, 11:26:46 »

skoro vsetky sa robia v Cine, okrem par vysokych modelov, u ktorych sa predna doska s rebrovanim vyrobi na SVK, potom sa poslu do Ciny, kde urobia krky, daju prazce atd proste skompletuju gitaru a potom sa posle naspat na SVK...
Robim v o velkoobchode s hudobnymi nastrojmi tak viem. Netvrdim, ze su zle...len som chcel uviest veci na spravnu mieru.
Ja robim v Dowine a snad viem kde a ako sa robia. A pisem, ze ani tie najlacnejsie sa nerobia v Cine. Nemylis si to nahodou s inou gitarou? Napr. Marris, ktore robime v Cine. V ktorom velkoobchode robis?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #12 kedy: 23. August , 2013, 12:04:52 »

GBM
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 23. August , 2013, 15:54:20 »

predpokladám, že v priebehu 2 mesiacov to nebude, že? do novembra sa musím rozhodnúť  :)
ešte konštrukčná otázka: Dowiny ako aj Klemovky sú zpracované na vysokej úrovni? totiž som nedržal eśte ani jednu v rukách.

ale s tým dohľadom predpokladám, že nie každý kus prejde p. Klemovi cez ruky..je to predsa sériová výroba..trochu sa obávam aká je tam výstupná kontrola, či 10 z 10 ladí krásne vo všetkých polohách, bez dzurčania o pražce...

sorry za blbé otázky, no v súčasnosti nemám vôbec čas moc behať po shopoch a skúšať..

vďaka


gitary sa vyrábajú podľa jeho návrhov v Číne, chodieva tam osobne. A samozrejme doma mu prejde každý kus cez ruky. Zas nevyrába až tak vo veľkom.

Mám dobrú skúsenosť aj s Dowinami, už som z nich kedysi vyberal pre niekoľkých žiakov. Samozrejme Klema je ale pre mňa srdcová záležitosť. Mám tie gitary naozaj rád. :)
Zaznamenané

bongo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #14 kedy: 23. August , 2013, 16:23:34 »

zatiaľ ďakujem za reakcie, pôjdem teda pozreť do obchodov a vyberiem Dowinu alebo Klemovku..aspoň si vyskúšam, či je na domáce hranie lepší dreadnought alebo jumbo

keby som sa rozhodol pre Klemu, je jedno či objednám z hociakého šopu, alebo sa dá objednať priamo u neho?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.