Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 23:05:44
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena aparátu?  (Prečítané 19265 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 23. August , 2013, 08:33:57 »

Nazdar páni, včera som bol asi po 4 rokoch u technika s mojim Fireballom. Nakoľko lampy v ňom neboli menené od výroby, rozhodol som sa vymeniť ich za TADky. Aby som sa dostal k tomu, prečo som založil túto tému. Ideme pomerať veci v ampe, tak sme ho rozobrali a zrazu pozerám a v štandardnej bedni gitarových hláv je dokopy nič  Bavím sa skvele Pýtam sa, to toto robí zvuk toho ampu?  Bavím sa skvele Ide proste o to, že po rozhovore s technikom ma zatiahol do tajov gitarových aparátov a vintage zvuku, preto vás chcem požiadať o radu. Chcel by som zriešiť nejaký kvalitnejší vintage aparát s čo najväčšou frekvenčnou odozvou, nakoľko tie trafa vo Fireballe sú jak prdítka. Počul som dobré veci na Marshall Vintage Modern, JCM 800, JCM 900 atď. Samozrejme staršie ročníky, preto len otázka, či sa oplatí ísť do takéhoto niečoho ...
Zaznamenané

Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 23. August , 2013, 08:36:44 »

Asi takto to nejako vyzeralo a môj výraz  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram


* 1147509_10200416602917766_624057447_o.jpg (121.77 KB, 403x717 - prehliadnuté 336 krát.)
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #2 kedy: 23. August , 2013, 08:47:53 »

Aby si nebol prekvapeny ze osemkilo alebo plexina tam toho budu mat este o tretinu menej  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 23. August , 2013, 08:52:30 »

Aby si nebol prekvapeny ze osemkilo alebo plexina tam toho budu mat este o tretinu menej  Bavím sa skvele
ale zas trafaky ze by si na nich mohol opekat slaninu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #4 kedy: 23. August , 2013, 08:57:24 »

Btw, nech nie som uplne OT, Vintage Modern sa vyhni, hra to naprd, strasny prepad na cene, za 10 rokov po tom nikto ani nestekne. Za tu cenu JTM45 je milionkrat lepsie. JCM900 ak Dual Reverb, tak tiez nebrat, hra to hrozne (ale ako koncak za 4-5 kil to je fajn).

Na tvojom mieste rozhodne JCM 800 2203/2204 (dvojkanale 2205/2210 nebrat) popr JTM45 alebo 1987X. A daj si poradit  :) Je to frajer
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #5 kedy: 23. August , 2013, 09:02:50 »

alebo si kup nejaky lepsie spraveny moderny high-gain amp. Diezel, bogner, fryette, rivera atd.
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #6 kedy: 23. August , 2013, 09:05:36 »

Btw, nech nie som uplne OT, Vintage Modern sa vyhni, hra to naprd...

sranda, ja som videl na tom hrat Trowera aj Moora a aj som cital na to dobre recenzie, ale nazivo som na tom nehral no.. Popiskujem si
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #7 kedy: 23. August , 2013, 09:10:16 »

sranda, ja som videl na tom hrat Trowera aj Moora a aj som cital na to dobre recenzie, ale nazivo som na tom nehral no.. Popiskujem si

Nehra to dobre. Ked sme to raz s kubom skusali mysleli sme si, ze je dojebany box  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #8 kedy: 23. August , 2013, 09:11:37 »

 Bavím sa skvele Ano, to som vymenil aj koncove lampy za Goldlion, nakoniec ze dpc, idem s tym do muzikera porovnat s ich VM, ze to moje musi byt dojebane. Na nase rozcarovanie hrali oba takisto napicu  Bavím sa skvele Mal som to doma takmer polroka, takze si myslim ze celkom referencna doba.
Mal som JTM45 a seriozne nechapem, na co Marshall vymyslal ine modely? To hra presne tak, ako ma  Je to frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 23. August , 2013, 09:19:13 »

Asi takto to nejako vyzeralo a môj výraz  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram  Fuuha zíram
Engle su vseobecne znameny tym, ze obal vyzera masivne, ze to musi zvalcovat tank a prezit atomovy vybuch, ale vo vnutri dokopy nic, nahovno spracovanie, uchytenie suciastok, male potaky, kondiky etc etc.. niektore ich veci hraju ok, ale po tom, co som videl niektore aj zvnutra, tak by som to nechcel ani zadara
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 23. August , 2013, 09:20:11 »

dobry marshall je stary DSL 100vka po vymene lamp, hra to fakt solidne. Chvilu som to zvazoval ako dobru alternativu k plexi.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #11 kedy: 23. August , 2013, 09:32:52 »

Vintage modern je dobry aparat a 900ka jak by dal mne sa napr nepaci JTM45 ,800je lepsia ako VM a 900 a plexi je numero uno vobec medzi vsetkym ampami amen Zdravíčko
sranda ja mam stale na krcmi moj valvestate a hra skvele dslko tes nemusim
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 09:36:09 od joe » Zaznamenané

Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 23. August , 2013, 09:35:36 »

Rozumiem, že Marshally nebudú tankodromový hardcore ako Engl, ale staré vintage lampové skreslenie je ozaj na nezaplatenie. Doteraz som myslel, že čím viac to chrčí, tým lepšie. Včera som počul robené vintage aparáty a musím uznať, chalani z V3 sound spravili veci, že sa človek môže posrať z toho. Mimo iného aj Plexinu, len som ju kurde neodskúšal ...
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #13 kedy: 23. August , 2013, 09:37:25 »

Rozumiem, že Marshally nebudú tankodromový hardcore ako Engl, ale staré vintage lampové skreslenie je ozaj na nezaplatenie. Doteraz som myslel, že čím viac to chrčí, tým lepšie. Včera som počul robené vintage aparáty a musím uznať, chalani z V3 sound spravili veci, že sa človek môže posrať z toho. Mimo iného aj Plexinu, len som ju kurde neodskúšal ...
mam robenu plexinu 50w trafo ma jak z valca  a hra jak nemecka svina
Zaznamenané

Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 23. August , 2013, 09:39:24 »

Keď už by som riešil JCM 800, prečo nie dvojkanál? Na štýl hudby čo robím, by mi trebalo dvojkanálový zosik, preto sa pýtam ...
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.