Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:46:49
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena aparátu?  (Prečítané 19268 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 23. August , 2013, 09:41:42 »

Aby ste boli v obraze, potreboval by som aspoň takéto skreslenie, viac mi už netreba ...
http://bandzone.cz/rozdiel
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 23. August , 2013, 09:43:17 »

Rozumiem, že Marshally nebudú tankodromový hardcore ako Engl..
ale co by neboli
Kazdy moderny aparat vychadzal z marsala ,tak ze aj plesnivy marsal sa da par suciastkami vytunit na zurivy amp  Žmurk
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 23. August , 2013, 09:46:37 »

Ja som myslel, že aj kapely čo používajú staré Marshall 900, 800, plexi, tak to ešte niečim dokrmujú ... Čiže mi chceš povedať, že dá sa to zriešiť aj tak, že po modifikácií by sa dala aj z Marshallu dostať gain na to, čo som sem postol ?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #18 kedy: 23. August , 2013, 09:50:47 »

Ja som myslel, že aj kapely čo používajú staré Marshall 900, 800, plexi, tak to ešte niečim dokrmujú ... Čiže mi chceš povedať, že dá sa to zriešiť aj tak, že po modifikácií by sa dala aj z Marshallu dostať gain na to, čo som sem postol ?
ked mne odislo trafo na marshallovi tak som hral asi 2 mesiace na JCM900 s treble boostrom do vytoceneho clean channelu a bolo to fajn. Aj to tahalo, aj to malo nadych stareho marshallu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #19 kedy: 23. August , 2013, 09:53:07 »

Ja som myslel, že aj kapely čo používajú staré Marshall 900, 800, plexi, tak to ešte niečim dokrmujú ... Čiže mi chceš povedať, že dá sa to zriešiť aj tak, že po modifikácií by sa dala aj z Marshallu dostať gain na to, čo som sem postol ?
... presne tak
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 23. August , 2013, 09:53:48 »

ale co by neboli
Kazdy moderny aparat vychadzal z marsala ,tak ze aj plesnivy marsal sa da par suciastkami vytunit na zurivy amp  Žmurk
Tak tak! Maximalny suhlas. :)

My sa vzdy s kamosom smejeme, ked vytocime plexi/stary Laney/barsco, co sa tvari, ze ma malo gainu, ze ak by barsjaky metlak pocul tak tvrde a konkretne skreslenie, predal by vsetky engly a podobne umeliny. S TSkom hraju stare ampy tak agresivne, az to trha podlahu. Len to treba vediet nastavit.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 23. August , 2013, 10:01:46 »

My sa vzdy s kamosom smejeme, ked vytocime plexi/stary Laney/barsco, co sa tvari, ze ma malo gainu, ze ak by barsjaky metlak pocul tak tvrde a konkretne skreslenie, predal by vsetky engly a podobne umeliny. S TSkom hraju stare ampy tak agresivne, az to trha podlahu. Len to treba vediet nastavit.

Presne tak, stare ampy doriesis s krabickami do hocicoho a pritom su konkretnejsie a muzikalnejsie vacsinou ako taketo nove cinske Playstationy s mini trafickami. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 23. August , 2013, 10:05:40 »

Práve ja by som nerád riešil ešte nejaké krabice k tomu. Skôr by som dal ešte niečo k tomu prirobiť normálne technikovi, že by sa to riešilo len cez footswitch. Ide mi len o to poriešiť Vintage aparát s mohutnejším skreslením. JCM 900 dual reverb čo som skúšal malo na hudbu čo robím trocha málo gainu ...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 23. August , 2013, 10:06:07 »

Presne tak, stare ampy doriesis s krabickami do hocicoho a pritom su konkretnejsie a muzikalnejsie vacsinou ako taketo nove cinske Playstationy s mini trafickami. :)
Stale, uz niekolko rokov hovorim, ze najlepsie ampy su tie, ktore maju silny, uderny a prierazny Crunch. Pretoze lepsie je dokopnut crunch krabickou, nez prepnut kanal. Uz sa mi to Xkrat potvrdilo. Ten sound je ovela tucnejsi, prieraznejsi, proste lepsie to hra pod rukou.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 23. August , 2013, 10:07:39 »

Práve ja by som nerád riešil ešte nejaké krabice k tomu. Skôr by som dal ešte niečo k tomu prirobiť normálne technikovi, že by sa to riešilo len cez footswitch. Ide mi len o to poriešiť Vintage aparát s mohutnejším skreslením. JCM 900 dual reverb čo som skúšal malo na hudbu čo robím trocha málo gainu ...
JCM800 bezdebaty. Mohutne skreslenie s Vintage nadychom.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 23. August , 2013, 10:10:31 »

hej s týmto s Branom suhlasim - lampy dokopávať tranzistorovou krabičkou na úrovni typu TS , OD1 , SD1....
aj Brano ma uplnu pravdu že základ zvuku je dobrý crunch  Na zdravie!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #26 kedy: 23. August , 2013, 10:11:20 »

Práve ja by som nerád riešil ešte nejaké krabice k tomu. Skôr by som dal ešte niečo k tomu prirobiť normálne technikovi, že by sa to riešilo len cez footswitch. Ide mi len o to poriešiť Vintage aparát s mohutnejším skreslením. JCM 900 dual reverb čo som skúšal malo na hudbu čo robím trocha málo gainu ...
pozor, 900 dual reverb neni klasicky marsal o ktorom by bola rec ale hybrid
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #27 kedy: 23. August , 2013, 10:21:29 »

Nechapem preco sa bojis dokrmovania aparatu krabickou. Dobry TS zozenies za 75e - jtamps, vela ludit u na fore s tym ma pozitivne skusenosti, vratane mna. Modifikacia u technika isto nebude lacnejsia a footswitch je tiez predsalen externy pedal, ktory musis vlacit a pripajat. Navyse ked zriesis vintage amp, je presalen z hladiska zachovania hodnoty ampu lepsie nechat ho v povodnom stave.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 23. August , 2013, 10:40:43 »

Nie že by som sa bál, ale ide o to že dáme dosť rýchlu hudbu a si vezmi že z čistého prejdeš do skresleného kanálu cez footswitch + musíš k tomu stlačiť ešte aj tubescreamer ... je to dosť nepohodlné riešenie. Viem že existujú rôzne zariadenia, ktoré ti zopnú obvod ako si vyberieš, ale chcel by som to riešiť štýlom clean a po prepnutý hutný drive.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #29 kedy: 23. August , 2013, 10:42:02 »

tak sa vyser na vintage blbosti a kup si nejaky normalny amp, ktory vie aj clean aj skresleny
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.