Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
08. Jún , 2024, 23:04:11
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena aparátu?  (Prečítané 19415 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #30 kedy: 23. August , 2013, 10:46:15 »

no ono ked si kupis nieco lepsie lampove tak si od fireballu urcite polepsis, lebo  to je podla mna uplne napicu aparat, kedze ho v kapele skoro nepocut
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 23. August , 2013, 10:48:25 »

ako základ by mal byt vždy jeden zvuk - poriadny crunch do čisteho  prejdeš potakom volume na gitare a do drive krabičkou a hotovo , hlavne na jednokanalových ampoch je to aspon podla mna najistejšia cesta - a najlepšia cesta je vždy ta najkratšia a najjednoduchšia , ja som to tiež riešil rôznymi snimačmi na gitare tak miesto volume potaku používam prepínač a kedže každý snimač ma inu silu inak kreslí 
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 23. August , 2013, 10:48:47 »

No Glamrocker, neviem aké sú tvoje skúsenosti, no oproti Peavey 5150 II s Peavey 5150 boxom hral môj Engl s Harley Bentnom 2x12 o dosť prieraznejšie  Bavím sa skvele A už vidím tie reči že načo chceš meniť aparát keď ho obhajuješ atď atď  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #33 kedy: 23. August , 2013, 10:52:55 »

http://www.ebay.de/itm/1980-MARSHALL-JMP-MKII-SUPER-LEAD-100-WATT-ACDC-/151103901238?pt=Amps&hash=item232e7e8e36

Taketo daco vezmi, to su uz prve JCM800ky vlastne, Brdo Ti tam dorobi nejaky gain mod a mas vystarane. Plus mas aparat, ktory vydrzi dlhsie ako Ty sam mozno na rozdiel od dnesnych kurvitiek. :)
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 10:53:43 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #34 kedy: 23. August , 2013, 11:00:17 »

No Glamrocker, neviem aké sú tvoje skúsenosti, no oproti Peavey 5150 II s Peavey 5150 boxom hral môj Engl s Harley Bentnom 2x12 o dosť prieraznejšie  Bavím sa skvele A už vidím tie reči že načo chceš meniť aparát keď ho obhajuješ atď atď  Bavím sa skvele

no tak neviem potom musi byt druhy gitarista talent na zvuk Bavím sa skvele
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #35 kedy: 23. August , 2013, 11:02:01 »

http://www.ebay.de/itm/1980-MARSHALL-JMP-MKII-SUPER-LEAD-100-WATT-ACDC-/151103901238?pt=Amps&hash=item232e7e8e36

Taketo daco vezmi, to su uz prve JCM800ky vlastne, Brdo Ti tam dorobi nejaky gain mod a mas vystarane. Plus mas aparat, ktory vydrzi dlhsie ako Ty sam mozno na rozdiel od dnesnych kurvitiek. :)

skvela volba mozno aj nejaku chorobu z toho chytis  Bavím sa skvele
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #36 kedy: 23. August , 2013, 11:32:54 »

Neviem aky typ "cleanu" mas na mysli, ale ked metlacky sparkling clean, tak v tom pripade sa zastanem styrioci-ho: Vysera sa na vintage veci a kup si normalny amp, ktory vie aj clean aj skresleny
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #37 kedy: 23. August , 2013, 12:00:11 »

Tak tak! Maximalny suhlas. :)

My sa vzdy s kamosom smejeme, ked vytocime plexi/stary Laney/barsco, co sa tvari, ze ma malo gainu, ze ak by barsjaky metlak pocul tak tvrde a konkretne skreslenie, predal by vsetky engly a podobne umeliny. S TSkom hraju stare ampy tak agresivne, az to trha podlahu. Len to treba vediet nastavit.

Keby toto napisal progac tak sa hned strhne flejmvor. A uz to fakt tvrdi roky rokuce  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 23. August , 2013, 12:53:32 »

Za 7 kil sa da zohnat preJCM800 Marshall z konca 70tych/zac. 80tych rokov v dobrom stave, ako som aj dal linku. Poctivy plnokrvny vsestranny aparat s aj dobrym cistym zvukom, dokonca pouzitelny trochu aj na basu v pripade potreby (100w). :) K tomu si bud zozenies pedale alebo si das spravit nejaky mod na viac gainu a mas vystarane na dlhe roky a mozes hrat od bluesu cez classic rock, hardrock az hocico aj sucasne a dovolim si tvrdit, ze to bude hrat vo vacsine pripadov o dost lepsie ako hociaka moderna zalezitost. A ako som spominal, ani sa to nebude po par rokoch kazit. :) Plus mas historicky amp, na ktorom sa nahralo kopec dobrej rockovej muziky.

Joey z fora takyto Marshall mal, ak si dobre pamatam, tak moze dat postrehy. Inak ja mam tieto pre JCM800 v istom zmysle radsej ako skorsie 70s metal panel JMPcka, pridu mi univerzalnejsie.
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 13:05:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #39 kedy: 23. August , 2013, 12:58:16 »

dokonca pouzitelny trochu aj na basu v pripade potreby (100w). :)

ale len trochu :)
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 23. August , 2013, 12:58:45 »

ale len trochu :)

Sak Tublatanka, Motorhead a pod. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #41 kedy: 23. August , 2013, 13:08:47 »

Toto je super Amp za super cenu. Dáš tam BLACKSTAR lampový drive a máš metalovejší zvuk než z DUAL RECTIFIERU. Ľahko sa dá módovať. jeho mohutný výkon umožňuje veľmi dobrý clean. Mal som ho niekoľkokrát. nehovorím, keby sa s ním dalo hrať naplno s Tubescreamerom.

Inak jedna z naj kombinácií čo som odskúšal bola táto 4diera s ditortionom SUHR RIOT. Podobná ukážka je tu:  
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #42 kedy: 23. August , 2013, 13:39:07 »

Za 7 kil sa da zohnat preJCM800 Marshall z konca 70tych/zac. 80tych rokov v dobrom stave, ako som aj dal linku. Poctivy plnokrvny vsestranny aparat s aj dobrym cistym zvukom, dokonca pouzitelny trochu aj na basu v pripade potreby (100w). :) K tomu si bud zozenies pedale alebo si das spravit nejaky mod na viac gainu a mas vystarane na dlhe roky a mozes hrat od bluesu cez classic rock, hardrock az hocico aj sucasne a dovolim si tvrdit, ze to bude hrat vo vacsine pripadov o dost lepsie ako hociaka moderna zalezitost. A ako som spominal, ani sa to nebude po par rokoch kazit. :) Plus mas historicky amp, na ktorom sa nahralo kopec dobrej rockovej muziky.

Joey z fora takyto Marshall mal, ak si dobre pamatam, tak moze dat postrehy. Inak ja mam tieto pre JCM800 v istom zmysle radsej ako skorsie 70s metal panel JMPcka, pridu mi univerzalnejsie.

co je prosimta ta hociaka moderna zalezitost? diezel? bogner? mesa ci co?

lebo vsetky tieto ampy hraju uplne vpohode a zahraju tiez vsetko od bluesu cez classic rock az po hocico sucasne a vpodstate lepsie a pohodlnejsie ako nejaka modnuta plesnivina, z ktorej budu nadseni akurat tak nejaki uchylaci z drbnuteho les paul fora lebo to ma akoze nejaky zvuk starych nahravok, ktory oni samozrejme pocuju ale len preto ze si to niekde precitali  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 23. August , 2013, 13:48:59 »

co je prosimta ta hociaka moderna zalezitost? diezel? bogner? mesa ci co?

V tej cenovej relacii samozrejme. Najdi mi za 700 daco podobne. Bogner a Diezel to asi nebude :).

Inak ziaden Bogner ani Diezel tan klasicky marsalacky zvuk nespravi a to vies dobre aj sam. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #44 kedy: 23. August , 2013, 13:53:44 »

mne sa cekom miestami páči zvuk tejto modnutej 800 vky :-) + keby to dokopneš TS kom...viem si z toho predstavit slusny zvuk :-)
Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 21 otázok.