Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:27:34
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena aparátu?  (Prečítané 19266 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #90 kedy: 05. September , 2013, 11:11:24 »

To Pelko: Hneď prvý príspevok som dával fotku ako vyzerá Fireball z vnútra. Čo ti poviem, nie je tam nič :D Hlavne že tá bedňa navonok vyzerá ako tank  Bavím sa skvele
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #91 kedy: 05. September , 2013, 11:11:48 »

To PS1984: Nevravel som, že sa mi zvuk môjho Engla nepáči. Ja som dosť spokojný s tým čo mi z neho vychádza. Ale vždy tam je nejaký faktor, ktorý mi proste nedá spať. Myslel som si, že za toľko prachov už budem spokojný s tým čo mám, no nie je to tak. Pomaly ale začínam prichádzať na to, že to ani samotnou hlavou nemusí byť, keďže zvuk ktorý z nej vychádza má prakticky všetko čo mi treba. Akurát že tam "niečo" je, čo mi proste s dokonalým zvukom nesedí. Postupom času mi príde, že ten Harley Benton s tými čínskymi V30kami proste nie je správna bedňa, preto asi obetujem pár stovák a kúpim zatiaľ radšej poriadnu bedňu, ako meniť zosík. Inak dopátral som sa k tomu, že v budúcnosti pôjdem určite do Mesa Boogie F50 ... Tento apec má všetko čo mi treba ... Zdravíčko
aha, ty nemáš englácku bedňu k tomu? tak to bude tým asi. ja som hral na tom retro tube 50 čo je teraz engle novinka aj s bednou, ktorá je priamo k tejto rade určená/odporúčaná výrobcom. 4x12 s celestion -  a zistím, že aj aké sú tam (lebo samého ma to zaujíma kedže som zabudol).
Tá bedna prnáša všetko. skutočne. a je topočuť aj ked na nu zapojíš iné hlavu alebo kombo. ja by som na tvojom mieste najpr. vyskúšal - ak máš takú možnosť - engl bednu a budeš spokojný.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #92 kedy: 05. September , 2013, 11:14:26 »

Hej určite zriešim buď toľko ospevované Orange PPC212, Mesa Single Recto 2x12 alebo Engl box 2x12 ... Myslím a aj veľa ľudí spomínalo že po výmene bedni je zvuk minimálne o polovicu lepší, tak to poriešim určite.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #93 kedy: 05. September , 2013, 11:14:44 »

že v budúcnosti pôjdem určite do Mesa Boogie F50 ... Tento apec má všetko čo mi treba ... Zdravíčko
skus pozriet aj ten novy express plus, vsetky tieto aparaty su v podstate prevarene dual calibre este z 90tych rokov a tento novy express plus  ma navyse graficky EQ, co by mohla byt vyhoda oproti contour potaku, ktory mala F seria, pripadne jazdeny DC, vsak to teraz chodi po bazaroch za normalne peniaze teraz
« Posledná zmena: 05. September , 2013, 11:15:36 od styrioci » Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #94 kedy: 05. September , 2013, 11:18:46 »

Hej videl som že dosť dobré prachy za to ľudia pýtajú. Neriešim to hneď teraz, myslím že ak poriešim Mesu miesto Engla na ten Harley Benton, aj tak to bude to isté. Najprv poriešim poriadnu bedňu a do budúcnosti  (dávam tomu pol roka) budem hľadať nejakú Mesinu za slušný peniaz. Určite aj s grafickým EQ, to máš pravdu že ten Contour poťák spraví menej ako EQ  Som metlak
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #95 kedy: 05. September , 2013, 12:07:19 »

Hej videl som že dosť dobré prachy za to ľudia pýtajú. Neriešim to hneď teraz, myslím že ak poriešim Mesu miesto Engla na ten Harley Benton, aj tak to bude to isté. Najprv poriešim poriadnu bedňu a do budúcnosti  (dávam tomu pol roka) budem hľadať nejakú Mesinu za slušný peniaz. Určite aj s grafickým EQ, to máš pravdu že ten Contour poťák spraví menej ako EQ  Som metlak
ma teraz napadlo, že som bol v skúšobni kapely The Paranoid (ak ich poznáte) a bavil som sa s gitaristom Romanom, ktorý ma Dual rectifier a k tomu mesa box - hovoril, že :"skúšal som Orange, skúšal som Engl (ten bol ppč) ale táto mesa má té vyjebané stredy keré potrebujem " ha ha ha  takže tak :)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #96 kedy: 05. September , 2013, 13:55:22 »

Ten gitarista z Paranoidu aj mastil na Engl ne, ci sa mi to len zda?
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #97 kedy: 05. September , 2013, 14:18:53 »

Ten gitarista z Paranoidu aj mastil na Engl ne, ci sa mi to len zda?

pokiaľ viem hlavu mal a má dual rectifier a aj mesa box. ale box je možné, že použil iný na nejakom vystúpení ak sa o aparat staral usporiadateľ...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 05. September , 2013, 15:03:26 »

Neviem, to len tak som napísal ... Inak čo  hovoríš  na ten box Mesa. Je veľký rozdiel oproti napr. Engl?
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #99 kedy: 05. September , 2013, 21:17:14 »

Neviem, to len tak som napísal ... Inak čo  hovoríš  na ten box Mesa. Je veľký rozdiel oproti napr. Engl?

tak nepočul som hrať tú hlavu na inom boxe. toto bol jeho postreh pri skúšaní zvuku.

Samostatne porovnať bedne je ťažko. Môžem však povedať toľko, že keď som napojil moje kobo Marshall MA100c na tú spomínanú engl bednu tak to kombo hralo 100x lepšie. Ten uzavorený priestor a repráky robia svoje. nehovoriac o spracovaní a dreve.

Rovnakú skúsenosť mám aj s bednou 1960A, ktorú používa gitarista z Metropolisu (a nemám na mysli Jimmiho). Tak to kombo tiež výrazne ožilo. Tu by som vedel porovnať bedne - Engl bol konkrétnejší, ale zároveň poriadne hutný. proste nič sa nestrácalo.
Naproti tomu 1960 zvýraznila marshallovský zvuk. Marshall k Marshallu sadá...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #100 kedy: 06. September , 2013, 09:03:37 »

Takže k Englu skôr odporúčaš ENGL box ako Mesa Recto  Huh!
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #101 kedy: 06. September , 2013, 09:08:51 »

Takže k Englu skôr odporúčaš ENGL box ako Mesa Recto  Huh!
asi hej aj keď v konečnom dôsledku je to na tom čo ti bude vyhovovať. mne sa páčilo ako to spolupracovalo. a povedal by som, že tie bedne sú veľmi dobre spravené takže to zvuk pokaziť nemôže podľa mňa.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #102 kedy: 06. September , 2013, 09:26:08 »

medzi recto boxom a engl boxom je rozdiel a IMHO dost podstatny..

za prve - mesa pouziva vlastne V30tky ktore maju trochu inak posunute frekvencne pasmo, nemaju tolko vysok, co znamena ale zas na druhu stranu ze to neni jediny parameter na ktory clovek musi prihliadat (konstrukcia bedne a jej rozmery) ten box hra tak udernejsie a viac tych stredobasov, ale tiez sa to neda generalizovat ze basy 5, stredobasy 7, stredy 5, stvrtky 15

za druhe - ENGL box teda hlavne ten XXL co som skusal (a to mam mesa box) musim povedat ze hral ovela viac vykastrovanejsie, proste tlacil viac basov hlavne takych tych ktore vobec na gitare nepotrebujem a aj vysok mal stale pozehnane..

ENGL zosiky ako take mi vzdy prisli ze tlacia strasne vela basov a vysok a uz samy o sebe mi prisli take, ze jak zacne hrat kapela tak pocuje clovek len take bzucanie v kontexte kapely. hraju pekne jak si na tom clovek smydli sam a ze wow jaky zvuk, ale vzdy som mal problem s tym aby sa presadili bez toho aby vyslovene revali..

tie boxy su proste zladene k tym zosikom aby to spolu ako tak fungovalo, ale jednoznacne sa neda povedat co je lepsie, pre kazdeho je to ine gitarista od gitaristu, zosik od zosika a zaner od zanru..
« Posledná zmena: 06. September , 2013, 09:27:10 od kaolko » Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #103 kedy: 06. September , 2013, 09:45:49 »

medzi recto boxom a engl boxom je rozdiel a IMHO dost podstatny..

za prve - mesa pouziva vlastne V30tky ktore maju trochu inak posunute frekvencne pasmo, nemaju tolko vysok, co znamena ale zas na druhu stranu ze to neni jediny parameter na ktory clovek musi prihliadat (konstrukcia bedne a jej rozmery) ten box hra tak udernejsie a viac tych stredobasov, ale tiez sa to neda generalizovat ze basy 5, stredobasy 7, stredy 5, stvrtky 15

za druhe - ENGL box teda hlavne ten XXL co som skusal (a to mam mesa box) musim povedat ze hral ovela viac vykastrovanejsie, proste tlacil viac basov hlavne takych tych ktore vobec na gitare nepotrebujem a aj vysok mal stale pozehnane..

ENGL zosiky ako take mi vzdy prisli ze tlacia strasne vela basov a vysok a uz samy o sebe mi prisli take, ze jak zacne hrat kapela tak pocuje clovek len take bzucanie v kontexte kapely. hraju pekne jak si na tom clovek smydli sam a ze wow jaky zvuk, ale vzdy som mal problem s tym aby sa presadili bez toho aby vyslovene revali..

tie boxy su proste zladene k tym zosikom aby to spolu ako tak fungovalo, ale jednoznacne sa neda povedat co je lepsie, pre kazdeho je to ine gitarista od gitaristu, zosik od zosika a zaner od zanru..

nehovorím, že neni rozdiel medzi nimi.. samozrejme, že je.
mne sa nezdalo, že by sa tie aparáty nepresadili. :D

napr. blackmore má 100w hlavu, ale hrá to dobre aj pri nižších hlasitostiach. vlastne to bola jeho podmienka. Preto odišiel od marshallu, lebo tam musel dávať všetko doprava. tu nemusí a hrá mu to dobre aj na nižších hlasitostiach.
napr. aj retrotube 50 stačí bohate aj na veľké pódiá. z 10 stupnovej hlasitosti som hral na 4 a nič tomu nechýbalo. na mojom marshally by som to musel mať na 6 - 7 z 10. a chlapík tú retrotube používa v zábavovej kapele a hrá mu to fantasticky s kapelou
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #104 kedy: 06. September , 2013, 14:31:31 »

za prve - mesa pouziva vlastne V30tky ktore maju trochu inak posunute frekvencne pasmo
este furt to plati? tusim na grailtone fore bola nejaka diskusia, ze uz aj oni presli na cinske V30.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.