Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 08:44:18
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ja a moje stroje  (Prečítané 12094 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« kedy: 02. September , 2013, 23:59:19 »

Ahojte,

mám 26 a v krátkosti Vám rozpoviem moju históriu.

Ako krpec som vždy vďaka tatinovy bol vedený k hudbe a hraniu na rôzne hudobné nástrojeeeee avšak najviac sa mi zalúbila gitara.

Ako 16 punk som hrával jednoduchý punk na starej Jolena s obyčajným no brand humbuckrom a spolu s tatinom som si tam prirobil single- snímač.

Časom som sa dostal ku Ibanez GRG 170 DX ktorú mi však ukradli aj s káblami aj krabičkou BOSS- model Distortion.

Kedže môj otec je takisto hudobník , hrá v kapele , tak  si kúpil Cort  - model Evil s EMG snímačmi , čistá pecka !! A na moju radu si ešte dokupil krabičky BOSS- model Overdrive a Metal zone II. Myslel som že ich budeme obaja využívať čo sa však ukázala ako nereálna cesta nakoľko si otec svoj aparát necháva v skúšobni. Hráva na hlave Peavy Valveking tuším a mne pristál trandák Crate 65 Watt ktorý skončil taktiež v ich skúšobni.

Čiže nemám ani poriadne kombo doma ani efekty . Akurát gitaru mám avšak je to niaka 4 triedová kópia Fendera Stratocastera čo som zohnaľ od niakeho starého folkáča za smiešny peniaz. 3 single, poťaky mierne praskajú ale aspoň má dobre drevo a pekne spravený krk, takže sa dobre drží. Ja si teraz šetrím na efekt pretože si chcem spraviť vlastný projekt. Takže to by bolo na začiatok všetko priatelia.
Zaznamenané

Drope to O)))
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #1 kedy: 03. September , 2013, 07:39:31 »

Nazdar Juraj  Na zdravie! Pozdravuj otca Zdravíčko
Zaznamenané
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #2 kedy: 03. September , 2013, 08:45:15 »

Jáj, no okej. Pozdravím.

A serus teda.
Zaznamenané

Drope to O)))
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #3 kedy: 03. September , 2013, 10:33:38 »

No tak s takouto aparatulou necakaj ze ti niekto poradi ,aky mas pouzit skreslovac ku gitare.
To je jak keby si chcel radu ,co si mam kupit aby mi skoda 105 dala 200km/h  Bavím sa skvele
V narokoch si si postavil strasne vysoko latku,ktoru sa ti z danym equipmentom nepodari prekonat.Poznam to zvlastnej skusenosti.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #4 kedy: 03. September , 2013, 10:48:25 »

a tak niekde začať treba aj keď sa asi nejak takto nejako začínalo 20-30 rokov dozadu, ale vždy lepšie ako sem vhupnúť ako veľká voda a tvrdiť že z harmony strka a basgitarového komba lezie najlepší gitarový zvuk Bavím sa skvele

tu na fóre nájdeš toho v celku dosť aby si si vytvoril nejaký prehľad, aj keď je to skôr na osobné skúsenosti, takže čítaj, hľadaj, veľa cvič, hraj a šetri, ak ťa to po čase prejde aspoň budeš mať nejaké našetrené prachy
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #5 kedy: 03. September , 2013, 11:17:50 »

... suhlas.Ja som to nemyslel v ziadnom pripade nejak povysenecky alebo urazlivo,lebo ja sam som zacinal na gamatkach s iris basou  Bavím sa skvele
To DRO)))NE
Setri si prachy ,ale nie na efekt ,ale na poradnu "heligonku" lebo poradny nastroj je zaklad
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 03. September , 2013, 11:54:23 »

zacni tym, ze das do tej gitary ku krku poriadny snimac, tento:
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=774177&page=1&kategorie=0&nabpop=vse&region=&ins=25&order=datum

hrat so single-coil do metal-zone 2 urcite nie je ta spravna cesta.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 03. September , 2013, 12:07:35 »

Inak Harmony aj s basovým  trandakom hrala super  Na zdravie! , videl som už aj s iných podivností vytiahnut poriadny zvuk aj za malo penazí sa da
Zaznamenané
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #8 kedy: 03. September , 2013, 15:18:55 »

Takže sa mi snažíte povedať že Crate tranzík 65 W a táto šunka nestačí na cvičenie a tvorenie ?? Samozrejme že nahrávať budem neskôr s lepším aparátom, gitarou a možno aj efektom.

To čo mám teraz nie je bohvie čo ale viac si dovoliť momentálne nemôžem.
Zaznamenané

Drope to O)))
stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 03. September , 2013, 15:43:33 »

na doma 65W až príliš , ja mam doma lacny fender 10G a do toho wehbo dirty king a keby osm zakvačil ukažky nikto by si nevšimol že to nieje lampa
len tvor tvor
Zaznamenané
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #10 kedy: 03. September , 2013, 15:47:36 »

áno budem budem ..budem šetriť , budem tvoriť. dík za podporu  Žmurk
Zaznamenané

Drope to O)))
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #11 kedy: 03. September , 2013, 16:01:52 »

áno budem budem ..budem šetriť , budem tvoriť. dík za podporu  Žmurk
čau , ja som za to , aby sa cvičilo na tom na čom budeš hrávať  , lebo dá sa doma cvičit na kopii stratu a 65 tranzistor , ale prídeš niekde hrat do skušobne a bude tam Cort a valveking a bude to uplne iné , hráči čo majú niečo odohrané tak zahrajú na hocičo , ale nebude to tak dobré jak na čo sú zvyknutý a niekto fakt vypaluje aj na Iriske a niekomu nepomóže ani 100 litrová gitka , takže je to hlavne o tvojom  skille  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #12 kedy: 03. September , 2013, 18:54:24 »

Takže cvičit na starom vesle budem dalej .
Zaznamenané

Drope to O)))
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #13 kedy: 03. September , 2013, 19:17:10 »

Aspon ja by som ti mozno poradil takto  Bavím sa skvele mozno zvysok fora somnou nebude suhlasit ale kazda rada dobra.
Veslo ake mas alebo snimace je uplne jedno hlavne nech tebe sedi. Ak citis ze predsa to veslo ma kvalitu jak tesco gitara tak radsej si nasetri aspon 250e a kup si nejaku gitaru z druhej ruky alebo na internetovych obchodoch byvaju aj v zlavach XY% dole ak by si bol zastanca novych veci. Druho rade ak neskor budes chiet nahravat a chces experimentovat so zvukmi tak tiez z druhej ruky si zozen nejaky multak typu Line6 POD X3 alebo so stastim sa ti podari aj POD HD 300. Naucis sa tvorit zvuky podla seba, neskor budes moct nahravat a aj mozno pouzit v kapele. Usetris si stym neskor nervy so zhananim zvukovky a riesenia latency v kompe Beeee
« Posledná zmena: 03. September , 2013, 21:57:45 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #14 kedy: 03. September , 2013, 21:47:12 »

Ahoj, dík za plnohodnotný príspevok. Presne toto isté mi včera poradil môj kamoš čo hrá v jednej nemenovanej slovenskej occult deathovej kapele. Aby som si zohanl POD a pekne sa s tým hrajkal. Asi sa k tejto alternatíve solídne postavím.
Zaznamenané

Drope to O)))
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 22 otázok.