Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 19:25:30
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ja a moje stroje  (Prečítané 12096 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #30 kedy: 06. September , 2013, 18:49:50 »

 odo mňa :  :) myslíš , že to nahráva na jeden šup a ked sa pomýli ide celé znova ? ono to bolo myslené ako sranda , keď tam kláti ten gitkista 5 minút a s pravačkou zahrá 5 krát , no len ma asi nepochopil , že na šupu = na jeden krát , proste bez strihov ,  tak tam napísal o tých klonoch  :)
« Posledná zmena: 06. September , 2013, 18:50:29 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 06. September , 2013, 18:54:23 »

aha - ctrl+c / ctrl+v . jasne, dnes sa uz ani inac nenahrava  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #32 kedy: 06. September , 2013, 19:07:17 »

no Rastis rozviň to trocha  :) no lebo ja keď nahrávam a niečo dojebem tak si to odohrám celé , nestrihám , ide mi hlavne o to jak mi to znie a nejaké chybičky ma netankujú , a keď je to fakt zlé tak idem úplne odznova , aspoň si zahrám , no a ten týpek má trebárs 8 minútovú skladbu a v 7" 41 sec to dojebe , tak to strihne , alebo ide znova ?  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #33 kedy: 06. September , 2013, 19:21:38 »

zalezi od situacie, ked ma niekto nadrvene, niekde sa pomyli, tak vie nahrat len strihnuty part a nikto si nevsimne, ze bolo niekde nieco strihane.

ale viem si predstavit, ze je pasaz, do ktorej sa tak lahko nestriha a treba nahrat trebars minutu  songu aby to bolo dobre. ale prehravat cely track kvoli jednej chybe, komu by sa chcelo?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #34 kedy: 06. September , 2013, 19:38:11 »

z dnesnou technikou vies nastrihnut hocico hocikde tak  ze to v zivote nikto neodhali na nahravke cele party sa nahravali volakedy ked sa nahravalo do analog paskovych osemstopov tam sa to dalo nastrihnut len ked bola v songu naka pauza,ak nebola tak smola musel si to nahrat  na raz
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #35 kedy: 06. September , 2013, 19:40:05 »

no šak ja si to iba tak amatérsky nahrávam , že potom nahrám s iným zvukom a porovnávam a dám si pol deci a počúvam a zapálim si a počúvam a zas iný zvuk a tak ďalej až kým nevládzem a potom iba počúvam a som rád , že si to nezmažem  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #36 kedy: 06. September , 2013, 19:48:18 »

neni problem nastrihat, kludne aj v ms intervaloch, ale ked to das dokopy, tak to aj musi zniet tak, ze je to nahrate na jeden sup  Popiskujem si
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #37 kedy: 06. September , 2013, 20:26:24 »

na jeden sup  Popiskujem si

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 06. September , 2013, 21:11:24 »

neni problem nastrihat, kludne aj v ms intervaloch, ale ked to das dokopy, tak to aj musi zniet tak, ze je to nahrate na jeden sup  Popiskujem si

vsetko sa da strihat absolutne bez moznosti odhalenia, aj cele bicie v X stopach sa daju, dokonca aj s doznevami plechov.

ctrl + c / ctrl + v v situaciach, ked je material absolutne presne v metronome, tak naco nahravat X opakovani riffov alebo hocicoho ? kym hrac pochopi, co ide aktualne nahravat, tak to je 100 x nakopirovane tam, kde treba. naco si komplikovat zivot ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 06. September , 2013, 21:14:37 »

... a niečo dojebem tak si to odohrám celé , nestrihám , ide mi hlavne o to jak mi to znie a nejaké chybičky ma netankujú ,...

ja si bezne striham aj sola, pokial ich nemam vopred pevne vymyslene, co casto nemam. idem nejaku improvizaciu, bars aj 20 minut na dotycny podklad a potom povyberam schopne kusky, pripadne v momente,  ze uz hram uplne jaloviny, tak nastrihnem nejake adekvatne pokracovanie... 
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #40 kedy: 07. September , 2013, 03:52:23 »

ja si bezne striham aj sola, pokial ich nemam vopred pevne vymyslene, co casto nemam. idem nejaku improvizaciu, bars aj 20 minut na dotycny podklad a potom povyberam schopne kusky, pripadne v momente,  ze uz hram uplne jaloviny, tak nastrihnem nejake adekvatne pokracovanie... 

sak ty hras ska nie? ci mas aj nejake sola volakde? :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #41 kedy: 07. September , 2013, 06:02:02 »

ale veď je gitarista tak všetko podla mna hrá aj metal , asi určite  Si píš!!! a metal je základ jak hovorí klasik , pelko pekné domáce zvieratko  :) ako sa volá ? hodiš hívjak mienéve ?
« Posledná zmena: 07. September , 2013, 06:17:13 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 07. September , 2013, 09:27:44 »

sak ty hras ska nie? ci mas aj nejake sola volakde? :-D

pre elisku ti zahram jednym prstom  Som frajer (lebo inac neviem  No hanbím sa.. )
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #43 kedy: 07. September , 2013, 12:19:15 »

ale veď je gitarista tak všetko podla mna hrá aj metal , asi určite  Si píš!!! a metal je základ jak hovorí klasik , pelko pekné domáce zvieratko  :) ako sa volá ? hodiš hívjak mienéve ?

metal na gitare to neni frajerina. Ale daj metal na trúbe ! :-)

pre elisku ti zahram jednym prstom  Som frajer (lebo inac neviem  No hanbím sa.. )

sak to staci, ja tiez viac neviem a kolko ludi to roztancuje ! :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
DRO)))NE
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #44 kedy: 07. September , 2013, 16:50:50 »

a co si presne pod tym predstavujes, ze "sekvencne" alebo klonovat stopy ? asi myslis nieco, ako vrstvit ? no lebo ked sa vrstvi, aby sa dosiahol bud vacsi zvuk alebo nejaka nova farba a podobne, tak to treba vzdy ponahravat poctivo cez seba. nakopirovanim tych istych stop nevznikne nic ine, ako vacsia hlasitost.

myslel som že keď nahráva 15 min.skladbu  a používa určitý riff a v 13 minúte a 12 sekunde sa sekne, či si tých 12 sekund deletne a nakopiruje si tam ten riff aby ho nemusel znova fyzicky nahravat alebo ide odznova na tvrdo 13 minut
Zaznamenané

Drope to O)))
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.