Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:53:16
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dať dokopy fakt sprasený lak - Yamaha BBG4S II  (Prečítané 19551 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 18. September , 2013, 10:24:36 »

podla mna nie je.. za tych par rokov co mam naturalne gitary tak som si dost vychytal postup co a ako, aby to nebolo lepkave

aplikacia oleja:

postup opakujem 4-5x tak, ze vzdy nanesiem handrickou suvislu jemnu vrstvu oleja, ktoru necham aspon 2-3 hodky vpit (niektori to nechavaju aj cely den aj ked nechapem naco), potom vezmem 1000ku brusny papier a cele to prebrusim jemne, aby tam neostali hrbolceky a nebolo to lepkave.. toto spravim fakt asi 4 alebo 5 raz

ono ide o to aby sa ten olej dostal do porov pod povrch, ani nie tak na povrchu..


voskovanie:

ked nanasam vosk, vacsinou pouzivam take tie papierove vreckovky velke co v tych kotucoch predavaju.. ide o to aby si ten vosk votrel rychlo tak, ze pri treni vznikne teplo, potom sa ti pekne rovnomerne nanesie a tiez nie je lepkavy a nemas tam ziadny rezidualny humac co by ti sposobil lepkave mapy.. vosk davam jednu, niekedy dve vrstvy vyslovene len na ochranu dreva jemnu vrstvu..

niektori typci si myslia ze olej a vosk ma vyzerat jak leskle psie gule (chut mozno podobna neviem) ale vobec to tak nema byt, mas mat na pocit dojem ako keby si mal uplne hole drevo len s jemnym filmom..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #16 kedy: 18. September , 2013, 11:26:00 »

Moridlo asi skôr liehové ako vodové a fermež lanovú.
Ak je telo z mäkšieho dreva tak skôr lak inak budeš musieť dávať veľký pozor na Gombíky, zipsy atď. (škrabance)


prečo mu odporúčaš fermež, ty si ju už takto použil?
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 18. September , 2013, 11:53:47 »

prečo mu odporúčaš fermež, ty si ju už takto použil?

fermez je dlhe roky znama, pouzivana a overena. na jednom krku ju mam  15 rokov a na druhom 3 roky, je to prijemne, trvacne, vyzera to fajn, robilo sa to uplne najjednoduchsie. na cele telo som to nikdy nepouzil, pretoze to hovno chrani - kazdy gombik, zips, necht, vsetko je hned do dreva miesto do laku. ale to uz je vec subjektivna, ze komu to vadi a komu nie...

henten Karolov postup s dvoma vodickami a 4 vrstvami a lestenim do tepla - mohol by som osrat, ak ma byt vysledok takmer ako hole drevo - to iste spravi totiz aj fermez s dvoma vrstvami a bez lestenia, navyse da drevu sexi vintage zlty nadych, nieco ako velmi stary nitrolak. co zase nemusi kazdemu byt pochuti - chapem...
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #18 kedy: 18. September , 2013, 11:56:25 »

Karol dík! To sa mi páči.

Rastis - dá sa pod fermež dať moridlo?

-------------------------------------------------

Ešte do toho zakomponovať moridlo - na začiatok a môže to byť veľmi fajn.

Nejaké postrehy k moreniu?

-------------------------------------------------

Najväčší problém aktuálne (po informáciách, o ktoré ste sa podelili  Zdravíčko) vidím v odstránení elektroniky a jej následnej inštalácii, keďže mám len trafopájku a s ňou to bude celkom peklo...

« Posledná zmena: 18. September , 2013, 11:57:39 od BrokenWings » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #19 kedy: 18. September , 2013, 11:59:46 »

Keď nazbieram dostatok informácií, spravím o celom postupe článok. Bude z toho pekný návod. Máte záujem?


Tí, čo rozumiete ELEKTRU, čo hovoríte na túto pájkovaciu stanicu? Postačí mi na bežné amateriny? (je teplotný rozsah dostatočný?) S trafopájkou jemné veci nedávam...

http://www.conradshop.sk/conrad.php?name=Products&pid=588417
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #20 kedy: 18. September , 2013, 12:01:05 »

fermez je dlhe roky znama, pouzivana a overena. na jednom krku ju mam  15 rokov a na druhom 3 roky, je to prijemne, trvacne, vyzera to fajn, robilo sa to uplne najjednoduchsie. na cele telo som to nikdy nepouzil, pretoze to hovno chrani - kazdy gombik, zips, necht, vsetko je hned do dreva miesto do laku. ale to uz je vec subjektivna, ze komu to vadi a komu nie...

henten Karolov postup s dvoma vodickami a 4 vrstvami a lestenim do tepla - mohol by som osrat, ak ma byt vysledok takmer ako hole drevo - to iste spravi totiz aj fermez s dvoma vrstvami a bez lestenia, navyse da drevu sexi vintage zlty nadych, nieco ako velmi stary nitrolak. co zase nemusi kazdemu byt pochuti - chapem...

no a prave to zozltnutie je to co som nechcel docielit preto som fermez vzdy obchadzal sirokym oblukom a hlavne vyzera to presne jak tie psie gule Žmurk ale inak mas pravdu, drevo nie je chranene voci fyzickym zasahom.. u mna napriklad je v okoli trun kde supujem trsom dost vela jaziev.. ale zas, mne sa to lubi ked to vyzera ze na to clovek aj hra a ne ze to ma doma v rohu postavene
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 18. September , 2013, 12:01:29 »

jasne ze sa da pod fermez morit, nejake radsej liehove moridlo bude OK. len ako som pisal - fermez nie je neutralne transparentna, posuva farbu do tmavozlta.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 18. September , 2013, 12:04:58 »

viem, poznám fermež, ja by som ju takto skôr nepoužil než ano
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 18. September , 2013, 12:07:00 »

viem, poznám fermež, ja by som ju takto skôr nepoužil než ano

to znamena co ? ze chyba je vo mne alebo v Tebe ? ci ?
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #24 kedy: 18. September , 2013, 12:10:54 »

Chalani, pohoda :)

Niekto s tou pájkou? Nezhorí mi to v ruke?
« Posledná zmena: 18. September , 2013, 14:25:31 od BrokenWings » Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #25 kedy: 18. September , 2013, 13:28:05 »

prečo mu odporúčaš fermež, ty si ju už takto použil?
Hej použil n krk a je pravde že zožltne, ale tomu čiernemu moridlu to len pomôže.
Inak na telo iba lak a na krk už nikdy viac nič iné ako vosk.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #26 kedy: 18. September , 2013, 13:52:30 »

ja by som hneď nehovoril o chybe, je to len rozdielnosť názorov :)

Hej použil n krk a je pravde že zožltne, ale tomu čiernemu moridlu to len pomôže.
Inak na telo iba lak a na krk už nikdy viac nič iné ako vosk.

prečo satin lak je tiež fajn, to len tak medzi rečou
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 18. September , 2013, 14:19:33 »

satinn lak casom vylestis do zrkadlova. vosky / fermeze a podobne, budu mat vzdy ten matny povrch evokujuci drevo.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #28 kedy: 19. September , 2013, 11:15:13 »

Volal som s IgoromK, je to super týpek. Potvrdil postupy, ktoré ste navrhli.

Len som sa zabudol spýtať, aký typ moridla mám použiť. Poradíte?

Majú niekde moridlá aj v menšom balení?


Holé drevo mám pred morením očistiť/odmastiť, ktorým z prípravkov?
a) Technický benzín
b) Denaturovaný lieh
(mimochodom, v tomto e-shope majú skvelú on-line zákaznícku podporu a tovar si môžete prevziať aj v Zásielkarni v BA)
c) Jarova voda


Odstraňovač náterov použijem TENTO. Predpokladám, že mi ho dosť zostane, takže ak by ho niekto chcel, rád ho po úkone posuniem ďalej.

Volím správny odstraňovač náterov?


Pájkovačku idem dnes kúpiť TÚTO. Nikto ju neodporučil, ale ani ma nikto nezastavil, takže verím, že to nebude prúser.


Rozhodol som sa pre tru oil finish od Birchwood - prakticky sa dá u nás zohnať iba v puškárstvach. Pozeral som aj tung oil a ľan, no vždy som narazil na nejaké cons.

Na fermež som sa bol pozrieť zblízka a potom som si uvedomil, koľko jej mám okolo seba... na nástroji by sa mi to asi nepáčilo.


Čo všetko budem ešte potrebovať?

0. Nejaké rukavice
1. Štetec na nanesenie odstraňovača náteru
2. Špachtľu na zotretie náteru
3. Brúsny papier na dočistenie dreva
4. Čistú handru na odmastenie surového dreva
5. Flanelové handričky na aplikáciu moridla
6. Jemný brúsny papier a oceľovú vlnu na prebrúsenie namorenej vrstvy
7. Flanelové handričky na aplikáciu tru oil
6. Jemný brúsny papier na a oceľovú vlnu na prebrúsenie finishu vrstvy


Ale!
a) Špachtľa hocijaká?
b) Akú drsnosť brúsneho papiera na dočistenie dreva?
c) Oceľovú vlnu 0000?
d) Je flanel na aplikáciu moridla a oleja vhodný?
e) Postačí mi 90ml tru oil?


Dík :)
« Posledná zmena: 19. September , 2013, 11:53:02 od BrokenWings » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 19. September , 2013, 11:30:00 »

na odmastenie aceton, respektive acetonove riedidlo C6000. technicky benzin je tiez super, toluen je tiez fasa. lieh nema zdaleka take odmastovacie vlastnosti, je to vlastne vodny roztok. a jarova voda na hole drevo urcite nie.

odstranovac som kupoil naposledy pred 20 rokmi velku pixlu, dodnes tam z toho zostalo. ma to uplne inu farbu aj zapach, ako za nova, ale funguje stale rovnako. cize v odstranovacoch neporadim a v ostatnom vlastne tiez nie, su to roky, ked som sa takymto veciam viacej venovaval...

preco prave spajkovacia stanica ? mi to pride oproti klasickej oldschoolovej letovacej pistoly dost neohrabane. ci ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.