Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 04:17:17
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: jcm 800 2204 homemade pentoda/trioda  (Prečítané 2913 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
lu.diabla
nováčik
*
Príspevkov: 9


« kedy: 17. September , 2013, 20:33:12 »

zosík mám robený na prepínanie pentoda/trioda.keď mám prepnuté na tridoy tak to hrá ako má, nič nepíska, nebrumí a aj keď preamp vyhulím na plno tak to kreslí pekne crunchovo...
akonáhle prepnem na pentody tak to hnusne vysoko-frekvenčne zapíska asi na 10 sekund a pri zvýšení hlasitorti to brumí a šuští jak sviňa a keď vyhulím preamp tak to zrní ako tranzistor čajna tawn...
robil som to presne podla tohoto http://www.ceriatone.com/images/layoutPic/marshallLayout/JCM800_2204Ceriatone.jpg
preporaďte ak viete... díky
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 19. September , 2013, 13:11:51 »

tazko radit ,ked si nedal fotku ako to mas presne polatovane.To ,ze to v triode nepiska v pentode ano,je tym ze pentoda ma radovo ovela vyzsie zosilenie ako trioda.
spätnu väzbu koncaka si zapojil dobre ?
odpoj a potom zistis ,ci piska v pentode ,alebo nie a ked ano tak zacni vytahovat male ECCcky od zaciatku a zistis ,kde sa to rozkmitava.
Zaznamenané
lu.diabla
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #2 kedy: 19. September , 2013, 22:56:33 »

takže už to je vyriešené :) bolo treba prehodiť medzi sebou prívody z anód na výstupák.
Zaznamenané
Emo56
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #3 kedy: 03. Január , 2014, 21:22:09 »

Chcel by som Ťa poprosiť aké resistory si použil pri stavbe 2204-ky.Ja nie som profík a rád si dám poradiť či si osadzoval carbom film alebo ničím iným . Mohol by si zverejniť zoznam resistorov či sú 1, 2, alebo viac watové ? Veľa som premýšľal a dospel som k názoru, že JCM 800 2204 od Firmy Ceriatone je celkom slušný zosík. Chcel by som sa spýtať či transformátory od fy Classic Tone budú dobré. Tlmivka by mala byť H5. Elektrolity 50+50/500 som objednal u JJ. Prosím poradte.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #4 kedy: 05. Január , 2014, 15:20:16 »

Chcel by som Ťa poprosiť aké resistory si použil pri stavbe 2204-ky.Ja nie som profík a rád si dám poradiť či si osadzoval carbom film alebo ničím iným . Mohol by si zverejniť zoznam resistorov či sú 1, 2, alebo viac watové ? Veľa som premýšľal a dospel som k názoru, že JCM 800 2204 od Firmy Ceriatone je celkom slušný zosík. Chcel by som sa spýtať či transformátory od fy Classic Tone budú dobré. Tlmivka by mala byť H5. Elektrolity 50+50/500 som objednal u JJ. Prosím poradte.
V dnesnych modernych ampoch su skoro secky odpori metalizovane ,tak ak niesi zaujaty na dizajn a zvukove nuansi , stacia ti metalizovane .
Do anod a na kaskadu by som ti odporucil 2W ,na G2 5W a zbytok stacia 1/2W .Co sa tyka trafakov ,tak tie si mocem sam ,cize s fabrickych ti moc neporadim.Pri stavbe marsala je najpodstatnejsie dodrzat rozmiestnenie seckych komponentov !
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 06. Január , 2014, 12:13:42 »

Na sietovom napajacom trafe nezalezi az tak, to si daj navinut do najblizej firmy. Je mozno lepsie pouzit EI trafo - Ma sice vacsi rozptyl pola, ako toroid, ale zas je tvrdsie. Otazne je, ci je to pri makkom gitarovom ampe ziaduce, kedze aj tak mas zaradenu filtracnu tlmivku, ktora nejaky ten odpor ma. Takisto, ak mas poctivy blok filtracnych kondikov hned pri napajani samotneho koncoveho stupna, tak to tie prudove razy pokryje a opat - tu sa nehra na ziadne basy a kopaky.

Ja mam vystupak z Tesla Blatna a myslim, ze ich navija aj ZVS Dubnica - aspon navijala. Porovnat to neviem s originalnymi trafakmi, kedze som ich nemal a nechce sa mi to ani skusat.

Ak chces dokonalu kopiu, mal by si pouzit originalne suciastky. Hlavne potaky pouzi dobre - tie lacne za 50 centov, sumia, praskaju a cojaviem co - idealne cermentove, ale tie su drahe jak hovado :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 06. Január , 2014, 15:10:37 »

...aké resistory ... či si osadzoval carbom film alebo ničím iným ...
Carbon rezistory sú horšie, ako kovové, úplne najhoršie sú hmotové (carbon composition).
Vždy sa usmievam, keď sa nejaký výrobca vintage krabičiek a ampov chváli, že ich používa. Pripadá mi to ako keby sa výrobca áut chválil, že nedáva bezpečnostné pásy...
Zaznamenané
Emo56
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #7 kedy: 08. Január , 2014, 08:28:00 »

Maroš zaujímalo by aké parametre ma mať to PT trafo. Volal som do Dubnice trafa robia čo je dobrá správa no potrebujú parametre. Nemáš na tom trafe dajaké čísielko, ktoré by chrakterizovalo o aké trafo ide ? A ešte sa chcem spýtať - kondenzátory 0,022uF a 0,1 uF sú 630V alebo 400V a poťaky 16mm alebo 24 mm. Robil som kde ake srandičky no hlavu zosíku robím prvý krát preto sa radšej spýtam. Vopred dík. Chcem to urobiť podľa tejto schémy : http://www.ceriatone.com/images/layoutPic/marshallLayout/JCM800_2204Ceriatone.jpg
« Posledná zmena: 08. Január , 2014, 08:33:58 od Emo56 » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 08. Január , 2014, 16:08:11 »

Na sietovom napajacom trafe nezalezi az tak, to si daj navinut do najblizej firmy. Je mozno lepsie pouzit EI trafo - Ma sice vacsi rozptyl pola, ako toroid, ale zas je tvrdsie.
EI trafo je tvrdsie ako toroid ? a od kedy  Bavím sa skvele

Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 10. Január , 2014, 20:10:17 »

No kdesi som to cital! :) nespomeniem si na zdroj teraz. Ale moze to byt blabol, nebudem sa hadat  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.