Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 02:56:55
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Predstavujeme slovenských výrobcov: TGS - Tube Guitar Sound  (Prečítané 40979 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 24. September , 2013, 23:58:14 »

Rozhodol som sa aspoň takouto formou propagovať slovenských a českých výrobcov na našom portáli.
Prvým je firma TGS zaoberajúca sa vývojom a výrobou elektrónkových gitarových aparatúr. Viac na:

http://gitaristi.sk/predstavujeme-slovenskych-vyrobcov-tgs-tube-guitar-sound/


Každý náš výrobca, ktorý by rád prezentoval svoje produkty, nech sa mi kľudne ozve, nič za to nepýtame. Žmurk
« Posledná zmena: 25. September , 2013, 00:53:04 od Pitu » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1 kedy: 25. September , 2013, 07:45:37 »

 Na zdravie! hral som na Ampe, super spracovanie aj sound
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #2 kedy: 25. September , 2013, 08:25:37 »

vyzerá to veľmi fasa, až sa mi to veriť nechce že tu na Slovensku máme celosvetový unikát "fast swich"
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #3 kedy: 25. September , 2013, 08:32:21 »

čo sa vzhľadu týka tak je to riadne štýlové
« Posledná zmena: 25. September , 2013, 08:33:16 od pelko » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #4 kedy: 25. September , 2013, 08:34:34 »

ten základný rám je pri kombách trocha taký peaveyovský
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #5 kedy: 25. September , 2013, 08:38:09 »

vyzerá to veľmi fasa, až sa mi to veriť nechce že tu na Slovensku máme celosvetový unikát "fast swich"
a v cem ze je ten fast switch unikatni ? nejak to nemuzu na jejich strankach dohledat...
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 25. September , 2013, 08:39:24 »

ten základný rám je pri kombách trocha taký peaveyovský

jj uplne jak 6505 ten predny panel kovovy s tocitkami..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #7 kedy: 25. September , 2013, 08:49:46 »

a v cem ze je ten fast switch unikatni ? nejak to nemuzu na jejich strankach dohledat...

tak pokiaľ ho nemáš tak Ti v bedni určite praská a puká Bavím sa skvele

trocha som si zašpásoval, ale teraz vážne Robo keď si to skúšal nezdali sa ti zvuky také Laneyovské, skôr ten clean
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 25. September , 2013, 08:50:09 »

Mali by ale trochu popracovat na stranke.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 25. September , 2013, 08:51:02 »

pocuval som nejaku ukazky na stranke a na youtube.. pekne to hra.. hlavne ciste a crunche.. ten overdive bol taky hlavne pri solovani ako ked sa ti zasekne wah v jednej polohe v strede.. taky ten cocked wah sound..
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #10 kedy: 25. September , 2013, 08:52:27 »

FAST switch slúži na to, že keď chceš napr. zahrať nejakú vyhrávku zo silnejším skreslením/boostom , tak nemusíš prepínať kanály, ale len šlapneš na pedál, ktorý Ti pridá boost do zvuku. Keď dáš dole nohu, máš pôvodný zvuk..je to ako keď pridáš plyn v aute..funguje to super.
« Posledná zmena: 25. September , 2013, 08:52:48 od RobG » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #11 kedy: 25. September , 2013, 08:53:02 »

co sa tyka dizajnu, tak mam len jednu vitku - tie hnusne, lacne, plastove rohy  Bleee

btw nebude to prevarene soldano postavne z tych kitov, co sa daju nakupit plosaky od zdroja, power amp az po preamp od ludi na sloclo fore?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 25. September , 2013, 08:54:38 »

co sa tyka dizajnu, tak mam len jednu vitku - tie hnusne, lacne, plastove rohy  Bleee

btw nebude to prevarene soldano postavne z tych kitov, co sa daju nakupit plosaky od zdroja, power amp az po preamp od ludi na sloclo fore?

ty vole vies ze mi to hned napadlo jak prve ked som pocuval tie ukazky?! take to soldano co je vraj podla soldana a nehra jak soldano  Bavím sa skvele aj tu na fore sa take raz predalo..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 28. September , 2013, 01:50:07 »

Nahraval som na tento amp zopar skladieb (dokonca niektore na nasej novej doske). Skusal som ho asi 5 hodin, jak na mikrak, tak na ucho. :)

Som trosku nazorovo rozhadzany, pretoze cisty je aj perfektny Fender a aj plexinacky cisty zvuk, vyborne pracuje s krabickami a ak by som si chcel kupit TGS aparat, tak urcite jednokanal cisteho zvuku.

Skresleny je velmi zaujimavy. Pocujem tam nieco z Peavey, Mesu, Bogner a Marshall - v roznych nastaveniach, v roznych gainovych polohach. Velmi dobre si rozumie s potakom volume na gitare. Da sa nastavit velmi kusavy zvuk, ale aj klasicky '80 sound.

Zvuk je polozeny viac v stredobasoch s prijemnymi vyskami, je dost mohutny a na 2*12tku hra jak na 4*12tku. Po rannom prebudeni som sa s cistymi usami rozhodol opat zapnut tento amp a uvedomil som si, ze najviac mi pripomina Bogner Shivu, pripadne zvuk gitaristu Justina Derrica - 3:55, povedal by som, ze na 95% som dostal presne tento zvuk, s takym praskajucim charakterom pri udere trsatkom.

Oficialne ukazky TGS sa o dost lisia s realnym zvukom, treba vyskusat nazivo.

Vonkajsie spracovanie je na dost slusnej urovni, hlavne okozenkovanie boxu a celkovo to posobi velmi serioznym dojmom.

Minusy:

- dost zly a velky rozmer hlavy, podla mna sa to da spravit mensie
- strieborny panel a na nom cierne popisky su absolutne zle citatelne, hlavne postojacky sa to vobec neda citat, co vidim ako minus pri zivom hrani, ak chcem v rychlosti ubrat trebars basy... ale zas... vec zvyku

btw, uplne najlepsie vysledky v mixe som dosiahol primiesanim hocijakeho ampu (najlepsie vox ac30 - paradoxne) do gitarovej stopy a naslednym rozhodenim do sterea. Jak ciste, tak skreslene. Ale to moze byt aj zanrom, ktory som tocil.

Odporucam rockerom, metalistom, klasikom, popovym gitaristom, velmi kvalitny univerzalny (to slovo neznasam) amp.
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #14 kedy: 28. September , 2013, 09:10:44 »

Aká je asi orientačná cena?Nikde som nenašiel ani zmienku o tom.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.