Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 14:55:49
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall 9200 , prelampovanie / polovicny vykon  (Prečítané 776 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« kedy: 05. Október , 2013, 12:12:37 »

 Zdar vospolok.

Mam pocit ze nastal cas na prelampovanie mojho koncaku (marshall 9200).
Teda prelampovanie jednej jeho polovice, nakolko mam pocit ze sa znacne zvysil sum koncaku. Predpokladam ze by to mohli byt koncove elektronky (4x6l6), popripade vymenit aj male lampy v koncaku (1x12ax7 a 1x12at7)? Popripade co ine by mohlo sposobovat narast sumu?

Dalsia otazka znie - ci by bolo mozne znizit vykon na 50w tym, ze by som osadil len 2 lampy. Co tato zmena obnasa? Cital som ze sa zmeni impedancia, nikto odporuca aj vymenit poistky... Hlava ma prepinac 8/16 ohm, box mam 16 ohmovy (1960 av).
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Október , 2013, 16:14:07 »

Mam pocit ze nastal cas na prelampovanie mojho koncaku (marshall 9200).
Teda prelampovanie jednej jeho polovice, nakolko mam pocit ze sa znacne zvysil sum koncaku. Predpokladam ze by to mohli byt koncove elektronky (4x6l6), popripade vymenit aj male lampy v koncaku (1x12ax7 a 1x12at7)? Popripade co ine by mohlo sposobovat narast sumu?

Šum pravdepodobne nejde z koncových lámp, skús vybrať všetky malé lampy a zapnúť zosík, šum by tam nemal byť. Ak bude, pravdepodobne to robí iba jedna z nich.
Ak šum nebude, postupne pridávaj lampy od najbližšej ku koncovým a nájdeš tú šumiacu.

Dalsia otazka znie - ci by bolo mozne znizit vykon na 50w tym, ze by som osadil len 2 lampy. Co tato zmena obnasa? Cital som ze sa zmeni impedancia, nikto odporuca aj vymenit poistky... Hlava ma prepinac 8/16 ohm, box mam 16 ohmovy (1960 av).

Osaď dve lampy, prepni na 8 ohmov, zapoj 16 ohmovú bedňu a máš polovičný výkon. Rovnako to bude hrať aj so 4mi lampami, ale zbytočne ich budeš opotrebúvať.
Tie Ohmy a Watty spočítaš aj kalkulačkou, čo som dal sem:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96778.0.html ("pripoj" iba 1 reprák v tomto prípade)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.025 sekund, 22 otázok.