Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 19:23:30
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Harley Benton  (Prečítané 8371 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 26. Júl , 2005, 17:18:30 »

Dnes sa mi dostala do ruk gitara tejto znacky. Vobec ju nepoznam, tak chcem vediet vase nazory. Mam ju iba pozicanu na dva tyzdne od isteho chlapika, ze nech mu ju zabehnem, lebo je uplne nova z obchodu. Je to 7-strunka, s floydom, klasicky ibanez typ. Zevraj bola dost lacna. Co uz aj postupne zistujem. Ten zadny kryt na ktorom je nalepeny kus krabicoveho papiera je teda dielo. Tie imbusove srobiky na zamkoch zavanaju koroziu a na celej gitare som nenasiel ziadne seriove cislo alebo typ gitary.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 02. August , 2005, 22:41:50 »

no nic, gitarku som zobral do skusobne, zapojil a po dvoch skladbach odlozil spat do puzdra. Dost zle snimace, nehorazne to brumelo, dost zly zvuk, potak bol taky, ze ticho ....dlho dlho nic a potom asi tak v 3/4 sa ozvala gitara s tym ze hlasitost uz bola stale rovnaka :) no nekup taku gitaru :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 02. August , 2005, 22:47:48 »

Amici maju dobry vyraz pre taketo instrumenty - firewood.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #3 kedy: 02. August , 2005, 23:05:47 »

imbus: tak uz konecne idete pritvrdit v kapele? Žmurk ale nie vazne.....ohladom zvuku tej sedmicky. ja neviem jak je to cez lampovy aparat, ale ja som pred dvomi mesiacmi mal pozicanu gitaru od Bruna Urbana. mahagonova /neviem aky/ sedmicka, Kent Arstrong snimace, gotoh pevna kobylka. kraaaasna farba, paradna hlava. proste nadhera. ale ked som to zapol do mojho uz neboheho komba Hughes, tak z toho liezla velmo zla zloba. takze mozno aj na hentu staci pichnut do inej masiny a bude to hrat o poznanie lepsie. neviem....tod moj postreh Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 03. August , 2005, 10:17:50 »

bambus, ty si zrejme nepochopil, ze ten karton je tam namiesto folie, aby sa neodral kryt :D inak kvalitu tej gitary progrocker vystihol uplne presne a ani ju nevidel :) BTW: paradna kacicka v tom kvetinaci. s tou sa kupes?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 03. August , 2005, 10:56:02 »

celkom zaujimave s tou urbanovou gitarou. ja som mal zatial skor opacnu skusenost,ze dobry nastroj hral aj v horsom aparate nie najlepsie,ale stale mal svoj charakter.
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 03. August , 2005, 14:42:07 »

Iggy, ta kacicka je keramicka ty truba Žmurk s tou sa hra macicka zlaataa Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #7 kedy: 07. November , 2005, 14:44:52 »

TO na tom zadnom hambuckery je co?Tak to vyzera ked sa zaleje snimac do vosku?Huh!:contacts
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. November , 2005, 15:11:33 »

Priesvitna folia, ktora je tam nalepena ako ochrana?
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. November , 2005, 16:35:42 »

ta gitara bola uplne nova, normalna folia ako byva na na mobiloch ked je novy
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #10 kedy: 18. Apríl , 2006, 08:24:00 »

Ja mam od tejto znacky Les pauLku...A neviem si ju vynachvalit , proste fajna Beeee Viem ze pri 20 tisicovych gitarach to je sracka Ale to co som za nu dal a jak hra .... NO som proste zalubeny :lol:
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 18. Apríl , 2006, 12:05:45 »

daj foto/zvuk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 18. Apríl , 2006, 12:31:19 »

no neviem. 20-tisicove gitary byvaju taky kvalitativny o-chlp-lepsi-priemer, povedal by som, cize ak je to oproti nim sracka, je to sracka aj objektivne a ziadna dalsia veta to nezachrani B)

mozno este ak vysiel kus a pohodlne sa na tom hra, tak je to dobre na cvicenie, ale o zvuku by som si zbytocne iluzie nerobil...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 18. Apríl , 2006, 14:40:40 »

iggy - naco tak filozoficky. Vsak vieme si predstavit gitaru za 5999,- :).

Ja mam zase dost takych skusenosti, ze tieto uplne najsamlacnejsie gitary su samozrejme strasne polena a maju absolutne nepouzitelny hardware a otrasne prazce a cojaviem co, ale drzal som v rukach dost gitar, ktore hrali nasucho jak vinko, vynikajuci sustain. Trebars Les Pauly s lepenym krkom a tak. Hlavne cinske gitary. Korejske byvaju spravidla krajsie, ale zvukovo az tak neexceluju. A su aj kus drahsie od cinskych. Neda sa to samozrejme generalizovat, ale skratka vsimol som si to tak nejak... Napriklad nedavno som sa v Made rozplyval nad LP Tenson ci tak nejak... jak bola ta gitara strasna na pohlad, tak slusne znela.... Ale mono iba ta jedna - ktovie...
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #14 kedy: 31. August , 2006, 12:46:45 »

som cital na internete recenziu a pisalo sa v nej ze Harley Benton-tie heavy kusky od nich sa vyrabali/ju vo fabrike B.C.Rich v indonezii...:huh: pocul niekto nieco take alebo je to iba kacica?..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 31. August , 2006, 13:10:38 »

Ak by som uveril faktu, ze B.C.Rich ma v Indonesii vlastnu fabriku, potom by som sa zamyslal dalej. Ale kedze tomu neverim... ... atd. :). Kde si to cital ?
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #16 kedy: 31. August , 2006, 13:58:17 »

z jednej recenzie-asi jedinej co som na tu gitaru HB nasiel:) tu je to ehm,po francuzsky

a tu je mensi dôkaz
existencie tej fabriky..

aj mna to prekvapilo.. :blink:

Naposledy upravil hangar_18, : 31.08.2006 o 15:01
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 31. August , 2006, 15:04:03 »

hangar_18 napísal:
Citácia
z jednej recenzie-asi jedinej co som na tu gitaru HB nasiel:) tu je to ehm,po francuzsky

a tu je mensi dôkaz
existencie tej fabriky..

aj mna to prekvapilo.. :blink:


Nieco mi unika ? Francuzky link na e-shop ma moc nepresvedcil a ten Google mi neukazal nic, akurat linky na nejakeho predajcu lacneho rozlicneho tovaru... Ci ?
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #18 kedy: 31. August , 2006, 17:15:54 »

BC Rich Indonesia manufacturer, exporter, wholesaler, supplier, factory.

...a hned prvy link:

BC Rich
Model No.:    NJ Series Warlock
Product Origin:    Indonesia

to je k tej tovarni v indonezii,
tomu recenzentovy som poslal mail-tak sa uvidi ci to je len kacica;)

..vlastne aj tak to nemeni nic na tom ze je to lacny shit za 6litrov:whistle:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 31. August , 2006, 17:41:24 »

Asi si nerozumieme. Ten prvy link tam ma povypisovane, ake slovicka sa nachadzaju na tej stranke. Cize nie je tam nikde napisane, ze Tovaren firmy B.C.Rich v Indonesii. O to totiz ide - ja nepopieram, ze B.C.Rich si nechava vyrabat gitary v Indonesii - len sa divim, ze by tam mali mat vlastnu tovaren. Netvrdim, ze nemaju, akurat ma zaial nic nepresvedcilo, ze maju. Teda okrem tej francuzkej zmienky o gitarach Harley Benson, co sa ovsem da vysvetlit vselijako, kedze su to texty predajcu :)...
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #20 kedy: 06. December , 2018, 15:24:48 »

Dnes som mal cest si ohmatat tento PRS KLON, https://www.thomann.de/intl/harley_benton_cst_24t_ocean_flame.htm.

Kolega chcel lacnú gitaru  ze si chce splniť sen a naučiť hrať na gitare. Pozerali sme niečo nie moc dráhe ale aby to hralo a dobre aj vyzeralo.Na túto gitaru boli veľmi pozitívne recenzie na YTB. Trosku risk cez net taka gitara..
Gitara došla celkom fajn nastavená trosku sme doladili oktávy pri výmene strún a výšku strún, všetko hraje - O,K. Spracovanie lak - super ta vrchná dyha veľmi  pekná odosť krajšia ako na mojom Burny . Na hmatníku trosku "drhli" pražce ale to sa časom vyhraje, jedine trosku špinavý binding. Na gitaru sa hraje inak velmi pohodlne a zvuk... normalne mi spadla čelusť, Popri mojom les paule Tokai, Burny.. vôbec sa nestratila, dokonca sami niekedy zdal zvuk aj viac "priestorový" gitara znela fakt slušne. Tremolo fungovalo tiež dobre nerozlaďovala sa.. Gitara Made in Vietnam ze niečo cez 200eur nemá chybu.Premýšľam o kúpe len neviem či ma žena za ďalšiu gitaru už nezabije  ha ha ha

edit: zabudol som napísať že hmatník bol dosť suchý tak sme mu trošku dopriali dunlop olejček. Hmatník je nejaké zvláštne drevo pocitovo podobné javoru ale nie je lakovaný a vyzerá ako palisander ale nie je pórovitý.
« Posledná zmena: 06. December , 2018, 15:27:01 od futox » Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 22 otázok.