Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 14:20:04
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tesla Vibrato  (Prečítané 5525 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 05. November , 2013, 17:24:36 »

nie som technik
tak na zaklade coho dokazes posudit, ci mali dobre komponenty alebo nie?  Popiskujem si
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #16 kedy: 05. November , 2013, 18:19:54 »

ono tie tesla trandaki hrali tak do polky hlasitosti to sa nedalo velmi vykurovat lebo sa to kazilo ani to nebolo stavane na max zataž , a dobre malo hmmmm lampy potaky trafa.... komponenty nie som technik
ale ked si človek vezme že tu studiosolo ale studiobass zoženiež teraz bežne za 20 -30 e celkom to na tu cenu hra akože tlači to celkom slušne
Aj chladiče mala tesla dobré. :)
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 05. November , 2013, 18:51:38 »

Chladiče mali čierne, alebo strieborné:-)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #18 kedy: 05. November , 2013, 19:12:39 »

Chladiče mali čierne, alebo strieborné:-)
Hlavne v zberných surovinách ich milujú. Na zdravie!
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 05. November , 2013, 19:31:38 »

bavme sa v intenciach - vzhľadom k cene , isto su ich mašiny poctivejšie ako nove china akože zosilňovače ktore maju akože 100W a aj ked nešusštia potaky životnosť dlhšiu nemaju isto
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 05. November , 2013, 19:44:47 »

Ja Ti neviem...

Málokoho, kto mal kedysi dobrý zvuk, som videl hrať na Tesle. Asi si pamätám len jedného.

A na životnosť sa vysrať... Čistý zvuk ešte ako tak, ale skreslenie u tých aparátov bolo otrasné, nepoužiteľné.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #21 kedy: 05. November , 2013, 22:00:22 »

bavme sa v intenciach - vzhľadom k cene , isto su ich mašiny poctivejšie ako nove china akože zosilňovače ktore maju akože 100W a aj ked nešusštia potaky životnosť dlhšiu nemaju isto

furt si hudies svoju pesnicku a furt nemas pravdu. Tesly, o ktorych sa bavime bol regulerny hnoj uz od nova. cinske aparaty su proti tomu luxusne stroje s krasnym designom a este krajsim zvukom a pamatajuc si spominane Tesly, zivotnost je tiez len velmi diskutabilna.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 05. November , 2013, 22:06:54 »

ok vyhlasujem teda sutaž kto postavy funkčný aparát do 50e taky aby uhral bicie v bežnej kapele , myslím teda hlavu bednu ,Tesla kontra všetko ostatne ak to ma bit aj s skreslením tak 70e za 20 sa už dá kupit nejaká hocijaká krabka ktorá samože už tesla nebude lebo v tomto boli mimo uuuplne /napr ibanez powerlead , damelectro alebo taiwan boss ........ hocčo /
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #23 kedy: 05. November , 2013, 22:07:34 »

dam 50€ odvazlivcovi, co na Studio Solo odohra kseft  Bavím sa skvele
Zaznamenané
xxdawexx
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #24 kedy: 05. November , 2013, 22:39:58 »

trosku sa tu odislo od temy ale nevadi. tiez si myslim ze tie tesla tranzistory hraju otrasne ale to vibrato v tom je najlepsie ake som pocul. preto by som ho rad odtial dostal :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 06. November , 2013, 09:12:59 »

trosku sa tu odislo od temy ale nevadi. tiez si myslim ze tie tesla tranzistory hraju otrasne ale to vibrato v tom je najlepsie ake som pocul. preto by som ho rad odtial dostal :)
Všetko je možné, s impedanciami určite nebude problém, vstup operáku má vysokú a výstup nízku.
Ale:
(už to tu bolo písané)
dobre by bolo vymeniť operák za lepší, dobre by bolo vymeniť MOSfet za Jfet, najlepšie by bolo vymeniť všetko. Bavím sa skvele
Musel by si to rozobrať, oddeliť nepotrebné veci a vyrobiť aj napájač, ne 9 Voltovú baterku to asi nepôjde.
A v tom istom operáku je aj spomínaný prelaďovaný presence, takže
...už máme dva:
Tesla Studiosolo 70 Vintage Relic Automatic Vibrato Preamp
Tesla Studiosolo 70 Vintage Relic Hand Wah-Wah Preamp
 Som frajer
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 06. November , 2013, 09:17:29 »

... Tesla mala dobre a aj na svoju dobu konkurencieschopne voci Zapadu akurat elektronky a gramofony, inac nic.
K tým gramofónom:
Kamoš kedysi brigádoval v Bratislavskej Tesle, do gramorádií sa tam montovali chassis vyrobené Teslou Litovel. Úlohou môjho kamoša bolo opravovať tie chassis, ktoré samozrejme v Litovli prešli technickou kontrolou. Pokazených bolo dosť veľa, jeden z nich dokonce nemal motor!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 06. November , 2013, 10:22:09 »

K tým gramofónom:
Kamoš kedysi brigádoval v Bratislavskej Tesle, do gramorádií sa tam montovali chassis vyrobené Teslou Litovel. Úlohou môjho kamoša bolo opravovať tie chassis, ktoré samozrejme v Litovli prešli technickou kontrolou. Pokazených bolo dosť veľa, jeden z nich dokonce nemal motor!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Vsetko je mozne. :) Pokial ale viem, tak sa tie najvyssie rady gramcov dokonca vyvazali aj na Zapad a boli na ne celkom pozitivne ohlasy. Jasne, bola to taka kvazi max. nizsia stredna trieda, ale aj tak to bol relativne uspech.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. November , 2013, 17:03:39 »

Lenko chassis mám doteraz. Pod touto značkou sa to vyvážalo, alebo sa v Tesle vyrábali chassis pre značku Lenko... To presne neviem. A hrá veľmi pekne.


A nový názov k téme by mohol byť teda tento:

Tesla Studiosolo 70 Vintage Relic Automatic Vibrato and Hand Kva Kvak Preamp

Čo povieš Andrej?

Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #29 kedy: 06. November , 2013, 17:05:31 »

takze hlasim prvu objednavku. mam si ist zhanat 5-kolikove kable alebo budu jacky ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.