Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 15:24:41
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kombo na doma schopné produkovať hi gain zvuk  (Prečítané 7826 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hatatitlos
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #45 kedy: 11. November , 2013, 00:28:29 »

Glamrocker, vies mi odporucit nejake konkretne free pluginy, ktore hraju dobre?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 11. November , 2013, 00:46:31 »

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #47 kedy: 11. November , 2013, 08:34:48 »

na higain TSE x50, poulin Lecto

na nakopavanie TSE 808
Zaznamenané
hatatitlos
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #48 kedy: 15. November , 2013, 19:00:31 »

Dakujem. Momentalne mam nainstalovany Audition 2.0. Je to podla Vas vhodny hostitelsky program?

Nemate niekto link na diskusiu, alebo tutorial pre nastavenie vst plug-inov pre real time hranie v audition, alebo inych programoch?
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #49 kedy: 15. November , 2013, 22:24:44 »

to co posli chalani v podstate. toe LePou veci su super ktomu a nejake virtualne TSko
Zaznamenané
hatatitlos
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #50 kedy: 15. November , 2013, 23:57:39 »

Uz sa mi to podarilo vsetko nastavit. Noise gate som dal Floorfish, za nim TSE 808, Le456 (simulacia Engl, zvukovo sa mi to na prve pocutie zdalo lepsie ako Lecto) a na zaver LeCab2, do ktoreho som stihaol God's Cab. Hra to uspokojivo, ale nepadol som z toho na zadok. Skusal som to rovnako cez pc repraky, ako aj cez CD/Tape input na Kustom quad 65, ktory som uz spominal v predchadzajucich prispevkoch. Cez Kustom to hralo este horsie, narozdiel od Guitar Rigu, ktory znel cez reprak z komba lepsie.
Myslite, ze s nejakymi studiovymi monitormi by bol zvuk kvalitnejsi?
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #51 kedy: 16. November , 2013, 00:38:04 »

no otazka je co je kvalitnejsi zvuk? aby ti hrala gitara ako z nahravky? to asi nikdy moc nebude lebo aj keby si mal doma Bogner Uberschal s Dualom na x 4x12 bedni bude to hra inak ako z CD, ci kvalitnejsie alebo nie je uz asi len vec vkusu.

ja trochu len nerozumiem naco je na doma mega "kvalitny" zvuk. na cvicenie ti staci urcite aj guitar rig na sluchatka (ved po 10tich minutach hrania je aj tak ucho take ojebane ze sa ti zda zvuk ok aj ked nieje)  no a ked chces nahravat tak to urcite monitory, ale tam zas na druhu stranu ma na vyslednom zvuku nahravky aparat podstatne mensi vplyv ako sa to na prvy pohlad javi a cele je to viac vec mixu.
« Posledná zmena: 16. November , 2013, 00:39:26 od glamrocker » Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #52 kedy: 16. November , 2013, 00:58:56 »

z tych pluginov co pises sa da vytiahnut zvuk ako z nahravky, treba vediet hrat..a mozno sa pohrat s EQ :) resp. to co ti pripada ako napicu zvuk osamote v nahravke vyleze uplne masakralne..
pozri si treabrs toto ako to znie samostatne a ako v mixe a pritom hrackarske kombo
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #53 kedy: 16. November , 2013, 01:03:13 »

ak ti mozem odporucit jednu vec, stiahni si producentske albumy alebo nejake multitracky oblubenych kapiel, ked nemas dobry selektivny zvuk ze si dokazes vycucnut len gitaru aj presny charakter ako hra aby si to vedel napodobnit a tym padom dostat "kvalitny" zvuk, tie multitracky ti budu vediet pomoct..
lebo tie gitary samo o sebe nemusia hrat nejako dokonale a v nahravke budu zniet skvele :)
posielam jeden priklad, len gitary

a cely song


myslim ze tie gitary sa daju povazovat vramci nahravky za docela slusny zvuk :)
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #54 kedy: 16. November , 2013, 19:52:44 »

skus si nahrat nejaky track 2 gitary, zdupluj ich pekne hod nejaky EQ nakoniec a uvidis, budes prekvapeny, monitoring jednej gitary co ti ide vonku to je tak na cvičenie ale je to fakt velmi schopny zvuk narozdiel od G-rigu...
Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 23 otázok.