Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:35:50
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skusal niekto takyto mod na HB?  (Prečítané 2605 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« kedy: 18. November , 2013, 16:44:13 »


od 13:30 dalej, kondik paralelne s 1 cievkou, vyzera to zaujimavo...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 21. November , 2013, 01:08:09 »

Nikto neskusal? Tak teda odporucam skusit. Daju sa s tym pekne skrotit rozne pasma stredov a trochu to vytlaci vysky. Skusal som kondiky 10n, 6n8, 4n7, 3n3, 2n2, 1n a 560p, pri inych hodnotach uz mizne efekt.
S vyssim gainom tie rozdiely pocut menej a je tam trochu brumu aj s HB, ale to moze byt kludne aj tym, ze som mal vytiahnuty kabel vom z gitary a kondiky som cinoval vonku v lufte.

Ukazky su bud uplne priamy zvuk, alebo cez LePou pluginy a impulzy.
Na krkovom snimaci (posledny subor) som to skusal este so starymi strunami.

* BRDG HB-10n-2n2-560p-SCclean.mp3 (462.29 KB - stiahnuté 155 krát.)
* BRDG HB-10n-2n2-SC clean.mp3 (404.82 KB - stiahnuté 148 krát.)
* BRDG HB-10n-2n2-SC riff LG.mp3 (230.6 KB - stiahnuté 154 krát.)
* HB-560p-2n2-10n-SC.mp3 (734.33 KB - stiahnuté 155 krát.)
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Leo
nováčik
*
Príspevkov: 6



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. November , 2013, 13:34:45 »

Velmi zaujmava finta. Googlil som a vytvoril som si taku teoriu ze to len trosicku posunie fazu jednej z cievok, takze naindukovanych 50hz zo siete sa dokaze anulovat, ale vyssie frekvencie kde uz ten maly posun odpoveda napr. 6khz to po scitani sposobi vytvorenie "kopceka" na danej frekvencii.

napr nejaka frekvencia ktora bola odcitavana koli snimaniu na roznych miestach strun (aj ked su cievky humbuckera blizko stale je tam nejaky posun) sa teraz fazovo posunie tak ze sa signaly z oboch cievok scitaju, vysledkom je zvuk podobny SC aj ked sa na nom podielaju rovnakou mierou obe cievky ( ako keby sa obe cievky nachadzali na tom istom mieste) cize sa signal zosilni ale len v ramci toho "kopceka" pripadne to vytvori este nejake hrebenovite zvrasnenie charakteristiky

no dobre dost bolo mudrovania! boh vie co vsetko sa tam deje

kazdopadne by ma zaujimala prakticka vec, ze ci sa da tento efekt nejak efektivne regulovat pomocou potaku, ohladne regulacie sa mi toho najst moc nepodarilo
Zaznamenané

ESP LTD SC207 + AXE FX 2
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 30. November , 2013, 15:35:46 »

Velmi zaujmava finta. Googlil som a vytvoril som si taku teoriu ze to len trosicku posunie fazu jednej z cievok, takze naindukovanych 50hz zo siete sa dokaze anulovat, ale vyssie frekvencie kde uz ten maly posun odpoveda napr. 6khz to po scitani sposobi vytvorenie "kopceka" na danej frekvencii.

napr nejaka frekvencia ktora bola odcitavana koli snimaniu na roznych miestach strun (aj ked su cievky humbuckera blizko stale je tam nejaky posun) sa teraz fazovo posunie tak ze sa signaly z oboch cievok scitaju, vysledkom je zvuk podobny SC aj ked sa na nom podielaju rovnakou mierou obe cievky ( ako keby sa obe cievky nachadzali na tom istom mieste) cize sa signal zosilni ale len v ramci toho "kopceka" pripadne to vytvori este nejake hrebenovite zvrasnenie charakteristiky

no dobre dost bolo mudrovania! boh vie co vsetko sa tam deje

kazdopadne by ma zaujimala prakticka vec, ze ci sa da tento efekt nejak efektivne regulovat pomocou potaku, ohladne regulacie sa mi toho najst moc nepodarilo

Uf... dost komplikovane si to nasypal, alebo dostavam malo kyslika do mozgu... Inak ono to ozaj nie je uplne jednoduche ako som si povodne myslel, teda bandcut. Ono to fakt aj nejake pasma mierne pridava. Kazdopadne sa s tym oplati pohrat.
Ohladne regulacie: ja som dospel k finalnej verzii takej, ze potikom balancujem medzi 2n2 a 10n. V polohe 2n2 sa to krasne prejavi na hi-gaine tak, ze to viac prska a v polohe 10n sa stane to, ze kobylovy HB je pouzitelny aj na cleane, lebo to z neho stiahne tie otrave uskriekane frekvencie, z ktorych stipu aj oci. Ked je potik v strede (je to log 500k, takze nie v strede drahy, ale hodnoty), je to v podstate klasicky HB. Robim to s potikom tone, aspon ma konecne u mna vyuzite  Bavím sa skvele Takze z jedneho snimaca dostanem 4 zvuky (HB, 2 mody a SC) a to sa myslim celkom vazne oplati.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 30. November , 2013, 17:14:56 »

... Ono to fakt aj nejake pasma mierne pridava. ...

si si tym isty ?  Ja som čert.. pasivny snimac s kondikom Ti nic pridavat nikdy nebude. ani s dvoma kondikmi.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5 kedy: 30. November , 2013, 20:33:09 »

Tak ako pise Rasto.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. December , 2013, 05:33:59 »

Hm tak mozno nepridava, len sa mozno zvyraznia tym, ze pasmo kusok vedla tam uz nereve.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 01. December , 2013, 13:05:53 »

tak
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2013, 20:59:03 »

si si tym isty ?  Ja som čert.. pasivny snimac s kondikom Ti nic pridavat nikdy nebude. ani s dvoma kondikmi.
Pasívny snímač je cievka, paralelný kondík vytvorí rezonančný obvod a ten môže trochu aj pridať v istom pásme. Kondík by mal byť menší, ako bežne používaný "tone".
Zaznamenané
Leo
nováčik
*
Príspevkov: 6



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 02. December , 2013, 12:10:30 »

Pokial mi je zname tak kazdy rezonancny obvod posuva fazu signalu na urcitych frekvenciach. Ale to tu hra asi minimalnu rolu. Takze je to klasicka korekcia pomocou RLC, ziadne zazraky.
Zaznamenané

ESP LTD SC207 + AXE FX 2
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.