Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:55:21
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Blbne mi zapinanie PC  (Prečítané 13470 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 10. December , 2013, 19:08:22 »

Ked zapinam PC, nic sa nedeje, mozem aj 100x stlacit tlacidlo a nic, nechce sa zapnut. Potom sa samo zapne bezne aj o 15 min. az hodinu. V com moze byt problem? Odchadza zdroj, ci moze ist aj o motherboard? Popiskujem si

Ked dam comp len uspat, vtedy sa zapne rychlejsie, resp. aj na prvykrat.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 10. December , 2013, 19:18:22 »



si si mal kupit lepsi rocnik  ?§!. ?§!. ?§!.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 10. December , 2013, 19:23:08 »

No ved to, mam odlozenu jednu 486 DX50 z roku 1994 v povodnom stave a stale je veselo funkcna. Bavím sa skvele
Ani tie compy uz nie su co byvali.  Bleee Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. December , 2013, 19:26:03 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #3 kedy: 10. December , 2013, 19:40:11 »

skús odpojit power na doske a skratnút s tenkým šrobovákom , či to neni len spínač , alebo niečo v tej trase , spínač , káblik , konektor
« Posledná zmena: 10. December , 2013, 19:41:26 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 10. December , 2013, 22:19:23 »

naposledy som mal problem so startom este na predchadzajucom kompe. mal som tam dlhe roky 3x HDD + 1x DVD. v istom obdobii zacal robit problem start, zapol som, zafucali vetraciky, piiip a koniec. a trebars 4-5x po sebe, kym to naskocilo. vylucovacou metodou som dosiel k tomu, ze ak odpojim ktorykolvek HDD alebo DVD, cize nezaplnim obidva ATA sloty, tak problem nenastane. bolo jedno, ktora pozicia na ATA sa uvolni, problem sa dial len ked boli vsetky 4 veci zapojene. vymenil som zdroj za novsi a silnejsi, no nepomohlo. tak som vybral jeden HDD, beztak som ho tam fyzicky nepotreboval mat a bolo. nakoniec aj tak nieco na tej doske odislo, uz si nepamatam co, ale zaciatok jej konca bol podla mna uz v tej neschopnosti startovat riadne.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 10. December , 2013, 22:22:05 »

zacal robit problem start, zapol som, zafucali vetraciky, piiip a koniec. a trebars 4-5x po sebe, kym to naskocilo. nakoniec aj tak nieco na tej doske odislo, uz si nepamatam co, ale zaciatok jej konca bol podla mna uz v tej neschopnosti startovat riadne.

Mne to ale nereaguje vobec, ani vetraciky nic. Skusim si zicat od niekoho zdroj a ist na to ozaj len vylucovacou metodou. Ak to bude odchadzajuca motherboard, tak to bude o dost horsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6 kedy: 10. December , 2013, 23:37:04 »

Ak som to spravne pochopil, stlacis gombik a nist? A obcas ano?

Mal som vzdialene podobny problem na laptope (musel som viackrat stlacat zapinanie, kym nabehol) a problem bola maticna doska. Vymenou MB sa problem vyriesil.

Neviem, ci ide o NTB alebo o desktop. Ak o desktop, skus najskor so skusackou poskusat vyvody zo zdroja, vypadne ti jeden mozny zdroj nedobroty.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 10. December , 2013, 23:55:53 »

teoreticky to moze byt aj ako Lusťo hovori, dokaslany spinac na skrini alebo nieco na tych tenkych kablikoch.

Brano - odsleduj si, kam na doske idu kable od zapinaku na skrini. je to taka tenka spletena dvojica kablikov s ciernym placatym malym konektorom a je nasadena na dve nozicky na doske. skus to odpojit a pocitac sa da zapnut, ked tie dve nozicky skratnes napr. plochym srobovakom, takto vylucis jednu z moznosti problemu.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. December , 2013, 23:59:06 »

Ja by som tipol napicu kondenzator - ci uz v zdroji alebo na zakladnej doske. Mozno mu 15 minut trva, kym sa nacucia voltami.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 11. December , 2013, 00:02:26 »

skus to odpojit a pocitac sa da zapnut, ked tie dve nozicky skratnes napr. plochym srobovakom, takto vylucis jednu z moznosti problemu.

Skusim a dam vediet, dikes vsetkym za rady.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 11. December , 2013, 00:03:53 »

Mne to ale nereaguje vobec, ani vetraciky nic. Skusim si zicat od niekoho zdroj a ist na to ozaj len vylucovacou metodou. Ak to bude odchadzajuca motherboard, tak to bude o dost horsie.

ak si Zid ako ja a nemas nejaku strasne exoticku kombinaciu HW, tak obdobnu dosku ako mas kupis za 20€  :) horsie je to s tou istotou, ci ozaj pomoze menit dosku, ale spravidla tie odchadzaju hlavne. uz len ked si pozres, ako su designovane, kde kondiky su zasadne v najtesnejsej blizkosti CPU a este sa fasa priamo na ne fuka ten horuci vzduch, aby tie dosky nemali ani teoreticku sancu vydrzat dlhsie, ako zarucne 2 roky  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #11 kedy: 11. December , 2013, 06:35:14 »

ja som podobné riešil asi pred mesiacom , doska ABIT GURU , dosť exot , vymakaná doska na tie roky ,  PC mi nabehlo a za chvílku restart , furt dokola a to je moje pc na nahrávanie to som chcel spojazdniť , celé pc som rozhodil , vybral dosku a vysprchoval vo vani , vlažná voda a mydlo ,  lebo ten prach čo sa tam usádza može byť a aj je vodivý , potom dobre vysušil s fénom , aj pamate , aj grafiku som ,, očistil " :) , náhradnú grafiku som kúpil za 12 E u Mila , ale nebolo ju treba , čuduj sa svete pc aj WIN nabehl po poskladaní a za chvílku ticho , nič ani fany sa netočili , tak , že idem ďalej , z iného pc som skúsil procesor a všetko šlape , na bazoši som kúpil taký istý za  8E  a tie kondenzátory pri procesore treba aspoň vizuálne kuknúť  , keď je niektorý vydutý tak je v pici a ten to robí , zdroj či vobec ide vyskúšaš tak , že všetko odpojíš od dosky a zapojíš do zdroja hocijaký ventilátor na pc , može blbnúť aj nejaká vetva ale aspoň budeš vedieť či ide , keď ide , tak potom skúsiť zapojiť iba dosku , či ti vobec nabehne BIOS , teda či ide vobec tá doska samotná , toto je dobrý obchod na rady satármíčo osobne http://www.tntrade.sk/  
« Posledná zmena: 11. December , 2013, 06:56:26 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 11. December , 2013, 09:15:30 »

skús odpojit power na doske a skratnút s tenkým šrobovákom , či to neni len spínač , alebo niečo v tej trase , spínač , káblik , konektor
Ak počítač nabehne niekoľko minút po stlačení tlačítka, tak by som v tlačítku chybu nevidel.
Postupné odpájanie komponentov, čo radí Rastiš sa mi zdá najlepšie.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #13 kedy: 11. December , 2013, 09:47:54 »

No ved to, mam odlozenu jednu 486 DX50 z roku 1994 v povodnom stave a stale je veselo funkcna. Bavím sa skvele
Ani tie compy uz nie su co byvali.  Bleee Bavím sa skvele


hej len na to rozbehnes akurat tak tunellera  Bavím sa skvele
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 11. December , 2013, 10:08:38 »

je tak skvely ten komp ze ho pouziva nonstop doteraz. raz ho preda zberatelom za velke peniaze.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.