Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 06:24:02
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výber repro pre male kombo  (Prečítané 6761 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #15 kedy: 01. Január , 2014, 19:36:02 »

Jasne, ze dobremu hra dobre hocico, ale vsetko nie a tu ide o to, ze ten sansamp je zvukovo inde ako to prditko a to plati pre kazdeho, kto na to hra.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 01. Január , 2014, 19:41:46 »

Jasne, ze dobremu hra dobre hocico, ale vsetko nie a tu ide o to, ze ten sansamp je zvukovo inde ako to prditko a to plati pre kazdeho, kto na to hra.
Počul si ten sansamp zapojený do toho Marshallovského koncáku a repráku?
Neverím, že by to hralo úplne ináč, ako celý Maršálik.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #17 kedy: 01. Január , 2014, 19:43:40 »

Ale kto tu vravi pichat nieco do toho ampu? Ved to moze ist predsa priamo do mixu alebo do nejakeho zosiku a 12ky repra. Proste toto kombo vs sansamp je hadam jasny vitaz sansamp a nejtoji to vela.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. Január , 2014, 19:48:59 »

Ale kto tu vravi pichat nieco do toho ampu? Ved to moze ist predsa priamo do mixu alebo do nejakeho zosiku a 12ky repra. Proste toto kombo vs sansamp je hadam jasny vitaz sansamp a nejtoji to vela.
To je predsa jasné, že keď ten Sansamp strčíš do dospelého zosíku a bedne, tak to bude hrať lepšie. Ale ak chceš porovnať tie dve veci, nemôžeš každú zapojiť za úplne iných podmienok.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #19 kedy: 01. Január , 2014, 19:51:27 »

Sansamp pouzitelny na doma do PC, na koncerte do mixu. Marshall nepouzitelny  na nic. Viac uz netreba ani riesit.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #20 kedy: 01. Január , 2014, 21:32:09 »

neviem , či ti ide o to aby si si zahral na niečom doma , alebo niečo stvoril , skor by som sa pokukal tu www.hudebniforum.cz čo tu chlapci vyrábajú , lampáky aj tranzistoráky , nájsť nejakú schému na bežnú tranzistorovú picovinu a ešte to aj vyrábať ? naco , keď  možeš vyrobiť lampový koncák s el 84 a k tomu preamp s ecc83 a keď sa s tým pohráš tak to bude NEPOROVNATELNÝ zvuk , je tam fakt pár súčiastok , písal si , že sa v elektronike vyznáš ,, tak s čo a ako s dvoma lampami by si mal vedieť za chvílku , teda aspoŇ tak aby ti to hralo,  fakt to stojí za to vyskúšaj , a na taký 5 waťák možeš aj 15-200-ku reprák hodiť  , gitarový , keď ti budú sedieť ohmy  Na zdravie! , a koncák s EL 84 majú chlapci čo to vedia za chvílku zapojený a už to hrá , je to pár drótov , staré rádiá s takými trafami idú po pár Eur , možno ti tu aj niekto dá také trafáky za pivo  Na zdravie!   nebudem vyrábať metlu , keď si chcem vyrobiť gitaru  :) http://hudebniforum.cz/aparatury-f72/stavba-lampove-hlavy-icky-rady-postup-t14797.html 
« Posledná zmena: 01. Január , 2014, 21:57:48 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
ejsik
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #21 kedy: 02. Január , 2014, 11:02:03 »

chcem to len na hranie doma v malom byte, nebaví ma stále pripájať gitaru na pc, preto si to chcem postaviť.... práca s elektronkami na vôbec neláka... preto som sa už pustil do stavby sansamp+20w zosil...

mimochodom, ďakujem za reakcie...
« Posledná zmena: 02. Január , 2014, 11:02:43 od ejsik » Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #22 kedy: 02. Január , 2014, 16:12:24 »

So Sansamp-om by si mal byt spokojny. Znie to velmi prirodzene ba podla niektorych az lampovo.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 02. Január , 2014, 17:15:40 »

So Sansamp-om by si mal byt spokojny. Znie to velmi prirodzene ba podla niektorych az lampovo.
Dosť ma tu prekvapujete, na schéme Sansampu nie sú žiadne obvody, ktoré by mali lampu napodobňovať.
Je to ČISTO TRANZISTOROVÝ SKRESLOVAČ !
Máte to niekto, rád by som to počul.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #24 kedy: 02. Január , 2014, 17:17:18 »

Ale ved to je jedno Andrej. Hra to v pohode tak co riesit.  Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 02. Január , 2014, 17:21:15 »

Ale ved to je jedno Andrej. Hra to v pohode tak co riesit.  Na zdravie!
Ja len že gitaristi všade na svete sú proti tranzistorom štepení, a teraz toto.
Niečo, ako keď som sa dozvedel, že nie Ježiško... Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 02. Január , 2014, 17:41:04 »

sansamp je skvelý , a trandaky su úplne ok hlavne ked nakopávaju lampy ,  aj bez lamp ale je to veeelka veda
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #27 kedy: 02. Január , 2014, 21:46:40 »

Mam to v kombe od tech 21 a az na par vyhrad sa mi ten zvuk celkom paci. Chapem, ze asi nesadne kazdemu a sprava sa to inak ako lampa (na ktorej sa mi hralo akosi lahsie), ale ked si zosumarizujem +/- lampy, toto mojim momentalnym potrebam vyhovuje viac.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #28 kedy: 03. Január , 2014, 00:22:36 »

Dosť ma tu prekvapujete, na schéme Sansampu nie sú žiadne obvody, ktoré by mali lampu napodobňovať.
Je to ČISTO TRANZISTOROVÝ SKRESLOVAČ !
Máte to niekto, rád by som to počul.

ono to zase az take uzasne nie je, je to trochu chemicke, ako ked si spomenies na stary Tom Scholz Rockman. casto to gitaristi pouzivaju v studiu ani nie ako hlavny zvuk, ale podvrstvenie lampaca, vznikne tak charaker a farba, ktora sa moze do zanru hodit a sam nepodvrstveny lampac by taku nevedel...

ten maly Marshall je ohovne. suhlasim, ze ten zosik v tom by na naozajstnu gitarovu bednu hral uplne normalne, to je jasne. ale tazatel sa na zaciatku vyjadril, ze sa mu nechce davat peniaze ani len za bezny gitarovy reprak.

a sam suhlasim, ze ked uz nieco letovat a ma to byt male a tranzistorove, tak ten Sansamp je lepsi napad. nove je to celkom drahe a z druhej ruky to tiez neni uplne zadarmo, kdezto kombicko typu Marshall 8010 asi ani nepoletuje lacnejsie, ako ho kupi, aj nove v obchode pomaly...
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #29 kedy: 03. Január , 2014, 16:13:22 »

podla mňa by sa teda najviac no oplatilo spraviť ten 5 W plexi taká červená krabka tranďak , keď nechceš lampák , a na 2x 12 bednu hral , niekde tu bolo to video , ale neviem kde to je , ani kto to dával , to hralo fakt dobre a pritom malá krabka a zvuk super a tranzistorák , všetci by boli spokojný  :)
« Posledná zmena: 03. Január , 2014, 17:26:30 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.