Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:43:20
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: chybna elektrika - prosim o pomoc  (Prečítané 4151 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« kedy: 05. Január , 2014, 12:24:06 »

zdravim vsetkych :)
mam taky mensi problem, vcera som kupil cort cr250 z druhej ruky(este ma rok aj 3 mesiace zaruku) a ked prepnem na snimac pri krku resp zapnem spolu krk aj kobylku tak to nejak susti atd ... ale kobylka sama o sebe nema problem ...
viedeo vid:
prosim poradte co stym?

pripojim aj fotky elektroniky:


* 20140104_200627.jpg (1181.91 KB, 2612x1959 - prehliadnuté 511 krát.)

* 20140104_200709.jpg (1027.22 KB, 2612x1959 - prehliadnuté 503 krát.)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 05. Január , 2014, 12:50:06 »

mas spravne uzemneny krkovy snimac?
« Posledná zmena: 05. Január , 2014, 12:50:42 od styrioci » Zaznamenané
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #2 kedy: 05. Január , 2014, 12:54:16 »

netusim :) ... ako to zistim(pripadne opravim)? v tej spleti drotu co tam je sa nevyznam a s elektronikou v gitare som tu cest este nemal ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 05. Január , 2014, 12:58:53 »

povedz si, ktory chces prestrihnut a naposlednu chvilu prestrihni ten druhy. musis mat pri tom spotene celo, inak to nema zmysel.

potom zajdi k niekomu, kto sa v tom tiez nevyzna a spolu zalozte este jednu temu na nete, ze preco to nehra a ako sa to ma opravit.

vela stastia  Na zdravie!
Zaznamenané
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #4 kedy: 05. Január , 2014, 15:15:09 »

zistil som dalsi fakt ...
ked je prepnute na oba HB a ked z hora zatlacim za volume potak pre kobylku tak je ticho ale ked zatlacim na volume potak pre krk tak to zacne chrapcat, skrcat a tak ... zeby bol potak na <>?
Zaznamenané
Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #5 kedy: 05. Január , 2014, 15:19:49 »

chlape. ked si to kupil vcera v takom stave tak to chod tomu chrapunovi vratit. alebo ked vravis ze to je v zaruke tak to posli na reklamaciu. (ked to pojdes vratit, poslem ti svoju za 220+postovne v normalnom bezchybnom stave  Žmurk )
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 05. Január , 2014, 15:29:48 »

vyzera to na jebly potak..kaslal by som na reklamaciu a natahovacky s typkom, ked sa to da vyriesit vymenou potaku
Zaznamenané
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #7 kedy: 05. Január , 2014, 15:42:06 »

styrioci: dik za konstatovanie :) ... mozno zajtra to skusim prepajkovat lebo nejake volume potaky mam kupene(500k) a aspon uvidim ci to je fakt ten potak alebo nieco ine ...

//EDIT:
problem vyrieseny ... jak som potak daval dole nahle prestal sumiet pozeram ze haluz ze ci to nebol nejaky kabel ale ked som ho dotahoval znova zacal sumiet tak som ho dal dole a kukam ze tam trcali vlasocnice dreva smerom hore a na nich ta cierna gebuzina(predpokladam ze to je ta na "odtienenie") ... takze predpokladam ze hentie vlasocnice sa dotykali toho co nemali a sposobovali skrat ... sibol som na potak a kolo neho nejaku beznu kancelarsku pasku a uz to ide bez problemov   Na zdravie! ...
a netreba ani reklamovat, niekoho zabijat ani nic  Som frajer
« Posledná zmena: 06. Január , 2014, 21:25:30 od theunheard » Zaznamenané
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #8 kedy: 06. Január , 2014, 23:13:25 »

este jedna otazka pre odbornikov ... to co je v zltom kruzku cize nejaky kabel zaslepeny(jeden vidiet lepsie druhy ani nie) ... moze byt ze to je vyvod zo snimacov na to aby sa mohli pouzit na coil split/tap?


* 1.jpg (1195.11 KB, 2612x1959 - prehliadnuté 405 krát.)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 06. Január , 2014, 23:35:04 »

ano
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #10 kedy: 06. Január , 2014, 23:47:14 »

skoda, ze to nenapadlo spravit povodneho majitela. ten bol asi rad, ze sa gitary zbavil.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 07. Január , 2014, 00:36:59 »

este jedna otazka pre odbornikov ... to co je v zltom kruzku cize nejaky kabel zaslepeny(jeden vidiet lepsie druhy ani nie) ... moze byt ze to je vyvod zo snimacov na to aby sa mohli pouzit na coil split/tap?


je to mozne, rozopnutie HB sa robi tak, ze sa jedna z cievok skratne rovno do zeme. cize jeden vyvod uz do zeme ide vzdy a ten druhy, co vlastne ide seriovo na druhu cievku, ked sa este predtym rozboci a posle do zeme, tak zostane hrat len ta druha cievka.

takze je mozne, ze to co tam trci bez zapojenia je vlastne ta moznost skratu jednej z cievok. ale je to len hruby dohad, z tej fotky sa presna schema zapojenia odpozorovat neda.
Zaznamenané
theunheard
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #12 kedy: 07. Január , 2014, 10:59:55 »

dakujem za reakcie :) ... skoda ze to rovno nezapojili vo vyrobe na coil split/tap :/ ... mimochodom k snimacom mozem povedat len tolko ze sa mi fakt paci ich zvuk su omnoho citatelnejsie(detajlnejsie?) pri brutalne skreslenom zvuku ako su v mojej epiphone lp special II ...

skoda, ze to nenapadlo spravit povodneho majitela. ten bol asi rad, ze sa gitary zbavil.
ak to bolo myslene k tej mojej provizornej oprave paskou tak mozem povedat ze mozno aj preto sa jej chcel zbavit lebo moc nevedel o gitarach(ja viem minimum ale aky taky prehlad mam) a riesit sa mu to asi nechcelo + vraj ani nemal cas na hranie(gitara ma este povodne struny ktore su tam od vyroby a este ani nehrdzaveju + ked som kukal prazce tak ani nebendoval :D ... jedine kde bolo vidiet opotrebovanie bol lak a vlasocnice na nom tzn viditelne iba pri fakt detajlnom pohlade)
Zaznamenané
yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #13 kedy: 11. Január , 2014, 19:48:57 »

rastis:ta prva rada od teba bola lepsia Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.